Nadajnik betatronic- łatwy sposób na odkłucenie

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Nadajnik betatronic- łatwy sposób na odkłucenie

Post autor: ECO400 »

Witam.
Po wczorajszej rozmowie z kefirem na temat zakłuceń RC przez nadajnik video 1,2ghz powiedział mi o prostym i bardzo skutecznym sposobie na wyeliminowanie ich (w moim przypadku CAŁKOWICIE)
Poniższy rysunek powinien wszystko wyjaśnić:

Obrazek

Na gwint nawijamy 2-3 warstwy foli aluminiowej do pakowania kanapek. Następnie nakręcamy na to antenę i zakłucenia znikają całkowicie :!: Wcześniej serwa drgały mi mimo odsunięcia ich o 80cm od nadajnika wideo a teraz... nadajnik może leżeć na serwach a one nie przeskoczą nawet o jeden ząbek jeśli je o to nie poproszę ;-)
Dla pewności dałem jeszcze ferryty na serwa ale kefir lata bez nich i też nie ma żadnych niespodzianek.

Oczywiście można wymienić całą końcówkę ale po co ;-) :?:

Pomysł jest kefira, ja go tylko opisałem na forum i wykonałem rysunek podglądowy.

Pozdrawiam, Dawid.
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Z tym się zgodze minimalne luzy na masie anteny powodują zakłócenia metoda pewnie dobra lub mocno dokręcić antenę miałem zdarzenia w mordeczce II ES oderwała się masa jedną stroną nie całkowicie a drgania ze silnika powodowały wibracje i pasy sie pojawiały na całym ekranie
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Tutaj chodzi o to że ten element najprawdopodobniej wypromieniowuję jakąś sporą moc
Nie znam się na tym
ODPOWIEDZ