Montaż gimbala do DJI Phantom

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

unitos
Posty: 9
Rejestracja: sobota 28 gru 2013, 13:43
Lokalizacja: Legnica

Montaż gimbala do DJI Phantom

Post autor: unitos »

Witam,
kupiłem gimbal do swojego drona, częściowo już poradziłem sobie z jego instalacją, podpiąłem kabel zasilający, prąd jest. Do podpięcia mam jeszcze jeden kabel pięcio-żyłowy wychodzący z gimbala, na końcu ma jakiś układ scalony (do czego on służy?). W sieci widziałem, że ludzie podpinają go do jednego ze slotów w dronie, pytanie które kable wyciąć, które zostawić itd.
Załączam filmik, który pokazuje mniej więcej jak to wszystko wygląda, jakie są oznaczenia na układzie scalonym itd. Proszę o pomoc, bo podejrzewam, że nie ma z tym jakiejś wielkiej filozofii:)


Pozdrawiam
mac
Posty: 252
Rejestracja: czwartek 17 lis 2011, 17:28
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: mac »

Hej, jest to czujnik położenia. należy go umieścić pod półką na GoPro.
x6f16m50d
unitos
Posty: 9
Rejestracja: sobota 28 gru 2013, 13:43
Lokalizacja: Legnica

Post autor: unitos »

czyli co, wystarczy, że to gówienko podkleję pod stopkę i wszystko będzie działać?:)
unitos
Posty: 9
Rejestracja: sobota 28 gru 2013, 13:43
Lokalizacja: Legnica

Post autor: unitos »

Zrobiłem tak jak kolego podpowiedział, faktycznie gimbal tak jakby zaczął łapać pozycję ale cały czas drżał i nie pracował płynnie.
Madfly
Posty: 491
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 12:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Madfly »

Nie pod stopke, to musi się poruszać (lub też nie?:) ) razem z GoPro. TO sensor położenia dla sprzężenia gimbala. Mocuje się najczęściej pod półką GoPro. A do FC podpina się tylko oryginalny gimbal od DJI, to nie ma nic wspólnego z tym.
ODPOWIEDZ