Copter a Twoje zdrowie i zycie. Badz rozsadniejszy.

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

Oj... trochę chmielu i powinienem wyciąć jak CNC :D
Trutututu nici z drutu.
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

Pomyślcie co będzie jak te wasze wiszące kamery spadną na kogoś. Przyjęcie takiej łopaty na twarz i to jeszcze cudzą, to kompletna masakra. Brrr jesteście niebezpieczni :P
^ sens tylko w postępie ^
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

loop pisze:Przyjęcie takiej łopaty na twarz i to jeszcze cudzą, to kompletna masakra. Brrr jesteście niebezpieczni :P
no ale chyba lepiej na cudza niz na wlasna :lol:
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

loop, z tego co piszesz na forum to wnioskuje ze tez chcesz kupic koptera wiec bedziesz rownie niebezpieczny co my jak nie bardziej :lol:
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

No właśnie lepiej na własną, bo na cudzą to proces, odszkodowanie/renta, rozgłos itd, a na własną to trzeba przeboleć i tyle :mrgreen:
Jeśli już to zbudować, a nie kupić :-P , ale póki tego nie zrobię i nie oblatam, to wy jesteście tymi niebezpiecznymi :-P
I co Ty na tej nokii widzisz, w ogóle jakieś obrazki się ładują? :mrgreen:
Awatar użytkownika
mario_n
Posty: 131
Rejestracja: wtorek 14 gru 2010, 21:41
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: mario_n »

To też dodam ku przestrodze.
1. Robiłem testy w domu... (kto tego nie robi) Hexacopter trzymany w rece i przez przypadek ciałem zwiekszylem na apce gaz. Efekt ucieczka hexy na pelnej mocy w bok prosto na wiszacy na scianie tv LCD... Efekt 3 smigla w plecy i zarysowany tv (obudowa i ekran) na szczescie w czasie wyswietlania rysy nie widac.
2. Podczas poprawek w heksie na ziemi podszedlem i nie rozbroilem silnikow apką. Wkładam rękę między smigła i powtorka sytuacji z pkt 1. Ciałem wlaczylem gaz. Rozcieta lekko skora gemfanami na rekach.

Dzisiaj juz zawsze przy podejsciu do modelu koniecznie rozbrajam silniki i sprawdzam czy sie wylaczyly.

Strach sie bac bo dzisiaj mam juz dokladnie te same APC. A myslalem ze nic nie moga zrobic...
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

loop pisze:No właśnie lepiej na własną, bo na cudzą to proces, odszkodowanie/renta, rozgłos itd, a na własną to trzeba przeboleć i tyle :mrgreen:
ja tam wole komus zaplacic zeby mial tylko jedno oko :lol:
glupi zarcik oczywiscie bo moje modele na oczy widzialo moze kilka osob wiec mala szansa zeby komus cos zrobily ;-)
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

loop pisze:I co Ty na tej nokii widzisz, w ogóle jakieś obrazki się ładują? :mrgreen:
większego telefonu nie mogłem kupić bo się do piórnika dyskretnie nie mieści (choć swego czasu i na tablecie 7" siedziałem ;-) )
wszystko widzę :lol:
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Ja się kiedyś wyj...em na drewnianych schodach w 600-tką w jednym ręku i radiem DX7 przywieszonym do takiego box-u na pole w tym były części ,śrubokręty i 5L nitro...cały się porysowałem walcząc o nie porysowanie apki i całkiem nowego reksia...takie moje 5groszy...

Ale... rana niczego sobie...czemu tak bardzo ściągneli tą nicią.
Miałem szwy zakładane i nie było aż tak ściągnięte ,a rana również do kości tylko piszczelowej ,taki mały wypadek na wyścigach.
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sigreg »

To wogole jakis lekarz sadysta byl. Pomine opis bardziej "krwistych" przyjemnosci ktore mi zapodal zeby nie odstraszac co delikatniejszych forumowiczow. W kazdym razie podszedl do mnie ze strzykawka ze znieczuleniem i igla o srednicy mniej wiecej rurociagu przyjazn.. myslalem ze zartuje, ale widze ze nie, wiec pytam - nie ma pan cienszej ?? A ten mi na to "panie, zachowuj sie pan jak mezczyzna" :roll:

Grzesiek
FPV - Your world from my perspective :)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Khmmmm.....NFZ ?
Ale to już temat na zupełnie inny wątek....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
PeTe
Posty: 85
Rejestracja: niedziela 28 lis 2010, 20:30
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: PeTe »

Tak czytam i czytam i wydaje mi się że śmigła APC Cenzin powinien sprzedawać i to tylko w ruchu licencjonowanym :mrgreen:
Trochę wyobraźni i wszystko można zrobić, Panowie chyba jesteśmy dorośli i niekoniecznie musimy na siłę walczyć o pierwsze miejsce na liście nagród Darwina....
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

Jakub Jewuła
Posty: 1867
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2010, 11:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jakub Jewuła »

No i to jest kolejny argument za MWii :)

W Ardu przed podlaczeniem do USB trzeba ablo odlaczyc
zasilanie z regli albo podlaczyc LiPo.

Przy MWii nie trzeba nic cudowac, tylko podlaczyc USB.
Na samym 5V z USB silniki raczej sie nie zakreca ;)

q
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

w życiu sobie Arducoptera nie sprawię ;-) tak samo jak w życiu do teatru nie pójdę 8-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ