Jak przewieźć drona w samolocie ?

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: Bambi_461 »

Niewłaściwie to nazwałem - "szczelne" .Chodziło mi dokładnie o hermetyczne zamknięcie uniemożliwiające wydostanie się gazom na zewnątrz,bo wtedy może zrobić się "bum".Sam też korzystam podobnej kasety,ale częściej je "doniczkuję"- z dla od przedmiotów łatwopalnych.
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: Bambi_461 »

squir pisze:
Adrián pisze:Właśnie taką samą mam, z allegro.
Mógłbyś podzielić się linkiem/nazwą tej kasety? Jestem jakiś ułomny i nie mogę tego znaleźć :/
A chciażby coś takiego :
http://allegro.pl/ft16-kasetka-na-pieni ... 51394.html
Pozdrawiam, Jacek
squir
Posty: 132
Rejestracja: piątek 02 maja 2014, 21:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: squir »

Bambi_461 pisze:
squir pisze:
Adrián pisze:Właśnie taką samą mam, z allegro.
Mógłbyś podzielić się linkiem/nazwą tej kasety? Jestem jakiś ułomny i nie mogę tego znaleźć :/
A chciażby coś takiego :
http://allegro.pl/ft16-kasetka-na-pieni ... 51394.html
Dziękuję za link. I to jest na tyle szczelne żeby uniemożliwiło wydostanie się gazów? Jeśli tak to muszę się zainteresować bo w sumie do tej pory też stosowałem patent z doniczkami ale w sumie głupio na lotnisko z pakietem w doniczce..
Klon TBS Discovery / APM 2.5 / M8N / SunnySky 2212 980kv
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: jacekV »

No nie... ze skrzynką po amunicji na lotnisku w zasadzie wyglądasz normalnie...
:mrgreen:
Każdy ma kto lata wie że można spokojnie ze skrzynką amunicyjną chodzić swobodnie po lotnisku...
:mrgreen:
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: Bambi_461 »

squir pisze:
Dziękuję za link. I to jest na tyle szczelne żeby uniemożliwiło wydostanie się gazów? Jeśli tak to muszę się zainteresować bo w sumie do tej pory też stosowałem patent z doniczkami ale w sumie głupio na lotnisko z pakietem w doniczce..
Kasetka wystarczy .Bardziej chodzi o ograniczenie gwałtownego rozprzestrzenienia się płomieni w przypadku zapalenia się pakietu.Przy okazji ograniczonego wydostawania się na zewnątrz ognia dym i gazy zmniejszją ilość tlenu w rejonie pożaru a tym samym przyduszają go.Przy hermetyczności pojemnika powstają gazy,które nie mają gdzie ujść.To tak jak z umieszczeniem karbidu w słoiku z wodą i zakręcenie słoika.Nie,nie próbuj tego w domu :-D
Pozdrawiam, Jacek
squir
Posty: 132
Rejestracja: piątek 02 maja 2014, 21:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: squir »

jacekV pisze:No nie... ze skrzynką po amunicji na lotnisku w zasadzie wyglądasz normalnie...
:mrgreen:
Każdy ma kto lata wie że można spokojnie ze skrzynką amunicyjną chodzić swobodnie po lotnisku...
:mrgreen:
Skrzynka lepsza niż doniczka :mrgreen: Ostatnio widziałem na Okęciu jak pana z breloczkiem łuski po pocisku maglowali dogłębnie.
Bambi_461 pisze:To tak jak z umieszczeniem karbidu w słoiku z wodą i zakręcenie słoika.Nie,nie próbuj tego w domu :-D
Tym porównaniem mi ładnie wyjaśniłeś co i jak. Karbid dobry na wszystko, ze słoikiem też już było.. ;))

Dzięki za rady, zaopatrzę się w skrzyneczkę - osobiście śmiem wątpić w skuteczność "lipo bags".
Klon TBS Discovery / APM 2.5 / M8N / SunnySky 2212 980kv
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: Bambi_461 »

Wystarczy popatrzyć na spuchnięty pakiet Li-po. "Chemia" tylko czeka żeby się z niego wydostać :-D
Pozdrawiam, Jacek
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: breweryhills »

squir pisze:Mógłbyś podzielić się linkiem/nazwą tej kasety? Jestem jakiś ułomny i nie mogę tego znaleźć :/
Np. taka:
http://allegro.pl/wojskowa-skrzynka-met ... 81037.html
Pozdrawiam, Sebastian
squir
Posty: 132
Rejestracja: piątek 02 maja 2014, 21:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: squir »

breweryhills pisze:
squir pisze:Mógłbyś podzielić się linkiem/nazwą tej kasety? Jestem jakiś ułomny i nie mogę tego znaleźć :/
Np. taka:
http://allegro.pl/wojskowa-skrzynka-met ... 81037.html
Bingo! Dokładnie to miałem na myśli. Dzięki wielkie!
Klon TBS Discovery / APM 2.5 / M8N / SunnySky 2212 980kv
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: Adrián »

Odpowiadając na pytanie, ja mam coś w ten deseń http://allegro.pl/skrzynia-po-amunicji- ... 71383.html

Obrazek
Awatar użytkownika
Burakko
Posty: 2231
Rejestracja: czwartek 14 cze 2012, 20:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: Burakko »

robiłem testy wybuchowe w kasecie. 5Ah 3S - nic się nie stało. Kaseta wytrzymała jest w końcu projektowana do działań wojennych
Mapka ŚL http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... bcc46646ee

Kontroler lotu: "Widoczność pionowa zero."
Pilot: "W stopach czy w metrach?"

Nie pisz "Dron" moje dzieci mogą to czytać...
MichasKrk
Posty: 164
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 19:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: MichasKrk »

Adrián pisze:Odpowiadając na pytanie, ja mam coś w ten deseń http://allegro.pl/skrzynia-po-amunicji- ... 71383.html

Obrazek
Zamówiłem taka sama :), do tego dwie kasetki na pieniadze.

Jeśli chodzi o przewożenie "drona" tzn zabranie go do samolotu, to oczywiście bagaż podręczny , żeby potem nie latać po lotnisku jak zaczną wzywać przez głośnik do ochrony i dopytywać co to za kabelki mamy w walizce i skąd taka ilośc :). A tak na serio, to ostatnio leciałem do Norwegii, i 250 wraz z aparaturą i 7 pakietami miałem w aluminiowej walizce. Oczywiście na wstępie wybrałem "bramkę" nr 2 na której stał mniej nadpobudliwy osobnik, niż na bramce nr 1, bo właściwie nie wiedziałem czego mogę sie spodziewać, chodź wcześniej dzwoniłem na lotnisko i dowiedziałem sie, ze właściwie nie ma żadnych przeciw wskazań do zabrania "drona" , byle by gabaryty mieściły sie w przyjętych normach. Tak ,ze pan celnik po informacji które otrzymał odemnie,ze przewożę quadrokopter , poprosił tylko o wyciągnięciu wszystkiego. Oczywiście małe poruszenie zrobiło sie wsród celników (w tym rownież była kobieta) i z zainteresowaniem pytali sie co to, jak i do cżego, i po chwili rozmowy pościli mnie życząc miłego lotu :). Leciałem pierwszy raz z takim sprzętem i wszystko obyło sie bez najmniejszych problemów, a jak bedzie w stronę powrotna to sie jeszcze okaże.
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: breweryhills »

Ostatnio leciałem do Włoch (Wizzairem) z Phantomem 3 w plecaku, którzy oczywiście wziąłem na bagaż kabinowy. Wszystko tam było - kopter, pakiety, tablet, apka, nawet śmigła (komplet roboczy i zapasowy!). Przy kontroli bezpieczeństwa tylko tablet musiałem wyciągnąć, reszta ich nie interesowała. Plecak przejechał przez skaner bez jakichkolwiek uwag. Kompletnie zero problemów - zarówno "tam", gdzie była polska kontrola bezpieczeństwa, jak i "z powrotem", po włoskiej stronie. Włosi nawet nie chcieli bym tablet wyciągał. Oczywiście w moim interesie było rozładować pakiety do ok. 40% (najbezpieczniejszy ładunek do transportu i przechowywania, ok. 3,8-3,9V na celę) oraz zapakować każdy z nich w osobny woreczek, aby uniknąć ewentualnych zwarć (co w przypadku Phantoma jest i tak mało prawdopodobne, ale przezorny...).

PS. Co do śmigieł to nie są one generalnie traktowane jako noże, gdyż nie są "wykonane z metalu lub innych wystarczająco mocnych materiałów umożliwiających użycie ich jako broni". Zresztą nie mają też i ostrych krawędzi, pomijając już fakt, że są zbyt elastyczne i kruche. Groźne są wyłącznie gdy obracają się z dużą prędkością. W razie wątpliwości rozsądne jest jednak nadać je na bagaż rejestrowany.

http://www.ulc.gov.pl/pl/prawa-pasazera ... edzia_noze
Pozdrawiam, Sebastian
Sebagan
Posty: 6
Rejestracja: sobota 08 sie 2015, 05:26

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: Sebagan »

Można przewozić mój znajomy przywiózł do Francji drona i wszystko bez problemu
Awatar użytkownika
Burakko
Posty: 2231
Rejestracja: czwartek 14 cze 2012, 20:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: Burakko »

Widzicie kolega ma kolegę i można.
Mapka ŚL http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... bcc46646ee

Kontroler lotu: "Widoczność pionowa zero."
Pilot: "W stopach czy w metrach?"

Nie pisz "Dron" moje dzieci mogą to czytać...
ODPOWIEDZ