Ładowanie i przechowywanie pakietów LiPol

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Re: Ładowanie i przechowywanie pakietów LiPol

Post autor: Rybskee »

waszka pisze:...no... miarodajna ta baza testowa az dwa pakiety ...tylko powtarzalnosci nie mozna bedzie sprawdzic.
Nie bądź śmieszny, nie postowałbym tego gdyby bazą testową był jeden lipol. Wydaje mi się, że 8 takich samych lipoli jest już czymś wystarczającym. Niedługo będę porównywał 4s 5000mAh Zipyy Compact (4 sztuki co by ktoś nie użył mózgu) ale z tego co widzę efekt będzie podobny.

Obrazek
waszka pisze:...i tylko po tym jednym przykladzie wyciagasz takie wnioski ??? ... ...nie wierzysz ludziom co zajmowali sie tym przez wiele lat i sprawdzili na wielu ogniwach ? a zauwarzyli oni szybciej zachodzace zmiany chemiczne (degradujace ich wydajnosc) w bateriach o wyzszym czy nizszym napieciu niz napiecie storage.

...a pozatym to co to za parametr "spuchniecie" ?
Napisałem, że się nie opłaca a nie, że nie wpływa to na ich strukturę. Zanim przechowywanie w storage się zwróci lipol sam z siebie napuchnie i straci właściwości. Ty to nazwałeś parametrem, ja odbieram to jako optyczny wyznacznik zużycia cel.
waszka pisze:chcesz powiedziec ze jak Ci przez ponad rok bateria prawie nie spuchla to znaczy ze nie ma sesu jej przechowywac w storage ?
Tak dokładnie chcę to napisać. Nie ma sensu bawić się w doładowywanie pakietów ani trzymanie ich w 60% naładowanych, korzyść z tego praktycznie żadna a strata czasu ogromna. Reasumując to nie zauważyłem ani krótszego czasu lotu ani mniejszego oddawania energii tak wiec prędzej lipola się skatuje użytkowaniem aniżeli naładowaniem w 100%.

I piszę tutaj jako osoba która na pole zabiera więcej aniżeli jedną baterię.
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Ładowanie i przechowywanie pakietów LiPol

Post autor: TorFPV »

Jaki łączy czas lotu dają Ci te wszystkie baterie ? :-)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Re: Ładowanie i przechowywanie pakietów LiPol

Post autor: waszka »

Rybskee pisze:
waszka pisze:...no... miarodajna ta baza testowa az dwa pakiety ...tylko powtarzalnosci nie mozna bedzie sprawdzic.
Nie bądź śmieszny, nie postowałbym tego gdyby bazą testową był jeden lipol. Wydaje mi się, że 8 takich samych lipoli jest już czymś wystarczającym.
...to moze ty nie osmieszaj sie i przeczytaj co napisales wczesniej
Rybskee pisze:Moją bazą testową są Lipo 4S 3600mAh 30C Turnigy.
1. Pakiet ma rok i 3 miesiące. Od zawsze tankowany i trzymany do pełna (niekiedy po dwa-trzy tygodnie) w modelu prądy nigdy nie spadały poniżej 30A tak więc można powiedzieć, że średnio katowany.

2. Pakiet testowy to nówka sztuka z HK.
(skad ktos ma wiedziec co trzymasz jeszcze w kieszeni ?

...dales szesc duzych zdjec na poprzedniej stronie i myslisz ze mozna z nich cos wywrozyc ? ze to jakis dowod ze sa dobre ? to, to jest smieszne.
Rybskee pisze:
waszka pisze:chcesz powiedziec ze jak Ci przez ponad rok bateria prawie nie spuchla to znaczy ze nie ma sesu jej przechowywac w storage ?
Tak dokładnie chcę to napisać.
Rybskee pisze: Zanim przechowywanie w storage się zwróci lipol sam z siebie napuchnie i straci właściwości. Ty to nazwałeś parametrem, ja odbieram to jako optyczny wyznacznik zużycia cel.
...to jest jakis szamanizm a nie wyznacznik, to ze bateria nie jest spuchnieta nie znaczy ze nie moze byc zuzyta, mam pakiety zuzyte i nie sa spuchniete (malo ktory mam spuchniety) ale juz nie sa tak wydajne, takrze brac opuchlizne za wskaznik zuzycia to jak wrozenie z fusow, wiadomo ze jak jest spuchnieta to jest cos z nia nie tak ale jak nie jest spuchnieta to wcale nie znaczy ze jest dobra.

...jak chcesz cos udowodnic to podaj moze jakies konkrety, najlepiej rezystancje wewnetrzna w porownaniu stary pakiet z nowym, ze zuzyciem bateri jej rezystancja wewnetrzna rosnie a nie ze ogledziny zewnetrzne powiedza ci wszystko o "zdrowiu" bateri.

Bo narazie to probujesz udowadniac wszystkim ze jest inaczej niz wszystkie dotychczasowe wieloletnie udowodnione i rzetelne obserwacje...a jedyne potwierdzenie na to masz:
Rybskee pisze: Foteczki dla porównania spuchnięcia. Obiektywnie rzecz biorąc mój lipol leciutko napuchł ale nie jest to różnica zauważalna.
...i tylko to ?
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Re: Ładowanie i przechowywanie pakietów LiPol

Post autor: Rybskee »

waszka pisze:...to moze ty nie osmieszaj sie i przeczytaj co napisales wczesniej
Że porównuję lipola którego używam rok i trzymam w pełni naładowanego z nówką sztuką z HK. Wszystkie wyglądają tak samo tak więc co to za różnica.

waszka pisze: ...to jest jakis szamanizm a nie wyznacznik, to ze bateria nie jest spuchnieta nie znaczy ze nie moze byc zuzyta, mam pakiety zuzyte i nie sa spuchniete (malo ktory mam spuchniety) ale juz nie sa tak wydajne, takrze brac opuchlizne za wskaznik zuzycia to jak wrozenie z fusow, wiadomo ze jak jest spuchnieta to jest cos z nia nie tak ale jak nie jest spuchnieta to wcale nie znaczy ze jest dobra.

...jak chcesz cos udowodnic to podaj moze jakies konkrety, najlepiej rezystancje wewnetrzna w porownaniu stary pakiet z nowym, ze zuzyciem bateri jej rezystancja wewnetrzna rosnie a nie ze ogledziny zewnetrzne powiedza ci wszystko o "zdrowiu" bateri.

Bo narazie to probujesz udowadniac wszystkim ze jest inaczej niz wszystkie dotychczasowe wieloletnie udowodnione i rzetelne obserwacje...a jedyne potwierdzenie na to masz:
Sam jesteś szaman. Proszę pokarz mi kwadratową baterię LiPo która jest Twoim zdaniem "zużyta" buahhaha. Wybacz ale z LiPolami mam zbyt długo do czynienia by w takie bajki wierzyć. Każdy lipo z czasem "puchnie" nawet te markowe. W przechodząc to dumnie brzmiącego terminu "rezystancja wewnętrzna" to wybacz ale to nic nie pokazuje bo niekiedy Gens Ace które używałem w heliku (500) miały większa aniżeli tanie KDS-y.

Mówię, że się nie opłaca trzymać w storage i tyle. Pewnie zapobiega to zużyciu baterii ale tak nieznacznie, pomijalne, że nie warto sobie tym głowy zawracać. Spokojnie można trzymać pakiety naładowane i gotowe do wyjścia.
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Ładowanie i przechowywanie pakietów LiPol

Post autor: TorFPV »

Kiedyś miałem 2 nówki pakiety 4s 3Ah, naładowałem i zapomniałem że naładowałem, przeleżały tak miesiąc, po otworzeniu skrzynki z pakietami ujrzałem dwa napuchnięte jak balony pakiety, niestety nie chciały się już odchudzić :) Chyba turnigy to były :)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Re: Ładowanie i przechowywanie pakietów LiPol

Post autor: waszka »

Rybskee...i co nam jeszcze powiesz ? moze ze Kopernik byla kobietą ? tworzysz nowe teorie tylko na podstawie ze cos Ci napuchlo czy nie napuchlo ? jak mozna byc tak ograniczonym w dzisiejszych czasach z takim latwym dostepem do informacji ktore mozna sprawdzic przed pisaniem takich bzdur... ...kiedys to bylo w podstawowce, przeciez to zwykłe prawo Ohma. ...a producenci baterii caly czas walcza tylko zeby zmniejszyc rezystancje wewnetrzna baterii by można bylo z nich wycisnac prąd o wiekszym natężeniu.
Rybskee pisze:Wszystkie wyglądają tak samo tak więc co to za różnica.
...to jak wygladaja baterie to przeciez nie ma żadnego znaczenia, bo jak mowilem ze jesli nie jest napuchnieta to nie znaczy ze jest dobra bo może byc zużyta.
Rybskee pisze: Proszę pokarz mi kwadratową baterię LiPo która jest Twoim zdaniem "zużyta" buahhaha. Wybacz ale z LiPolami mam zbyt długo do czynienia by w takie bajki wierzyć. Każdy lipo z czasem "puchnie" nawet te markowe.
...śmiejesz sie ze swojej glupoty czy niewiedzy ? ...pisalem już że mam (miedzy innymi) stare i zużyte baterie ktore nie są spuchniete, jedna ma z 6 lat (bez nazwy kupiona w komplecie ARF) inna stara okolo 5 lat Rihno 2250 mAh 25C i obydwie sa twarde jak nówki (zero opuchnięcia), zuzyte ale jeszcze uzywam na ziemi i do testów, inne nowsze (ale tez kilkuletnie) i tez slabsze w porownaniu do tego jak byly nowe ale jeszcze nie sa spuchniete, takie jak Turnigi 4000 mAh 30-40C czy 5000 mAh 40-50C. (oczywiscie ze mam tez duzo baterii spuchnietych) Takze jeszcze malo widzialeś.
Rybskee pisze:przechodząc to dumnie brzmiącego terminu "rezystancja wewnętrzna" to wybacz ale to nic nie pokazuje bo niekiedy Gens Ace które używałem w heliku (500) miały większa aniżeli tanie KDS-y.
...bo oprócz tylko bezmyslnego mierzenia rezystancji trzeba umiec ja jeszcze interpretowac, to ze jedna bateria ma mniejszą rezystancje od drugiej znaczy tylko o jej zdrowiu i maksymalnym prądzie jaki z niej można wycisnąć (w polaczeniu z pojemnoscią) a nie czy ona jest markowa czy nie. Baterie o większym "C" będa mialy mniejszą rezystancje.
ODPOWIEDZ