Pakiety do dłuuugiego latania.

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

tom1ek
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 12 cze 2016, 21:15
Lokalizacja: małopolskie

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: tom1ek »

Murzyn pisze:Tom1ek wlasnie mialem kupowac ogniwa do latarek i pomyslalem o dronie, czy nie byloby to lepsze rozwiazanie, a tu temat juz walkowany.
Chce to wlozyc do symy x8 - podobne do Twojego, tylko na 7,4V wiec dwa ogniwa
Panasonic (Sanyo) NCR18650GA - 3450 mAh - nie bedzie z nimi problemów? nie wiem ile A ciągnie ten copter (lub innymi parametrami) przy takim latadełku?
Poprzednie kupowalem tez na swiatelka.pl

Oryginał wazy 108g 2000mAh 7.4V (dane producenta 102g)
Z wagą nie będzie problemu, z rozmiarem też powinno być ok. Gorzej z wydajnością prądową. Ja też nie wiem ile ciągnie ten copter, bo nie mam go na stałe u siebie, ale 10A może przekraczać, a z kamerą lub obciążeniem to raczej na pewno. Może latać zbyt słabo na 10A, ociężale - bo braknie mu mocy. Daj ogniwo z limitem 20A, będzie 3000mAh ale bezpieczniej. No chyba że już masz jakieś ogniwa w domu - wtedy próbuj, ale 10A to raczej za mało.

Inna sprawa, że jak na ogniwie Panasonic (Sanyo) NCR18650GA przekraczasz 10A to ogniwo "daje radę", ale spada jego REALNA pojemność w trakcie użytkowania, nie zdziw się jak wyciągniesz z niego ledwie 2000-2500mAh, gdy dociążysz prądem stale powyżej 10A. Wtedy ta super TEORETYCZNA pojemność ogniwa nic ci nie da :)
Murzyn pisze: Do tego ladnego opisu mozesz dodac masy ogniw?
napisałem: "Wszystkie ogniwa ważą w granicach 43-49g", dokładnie każde można sobie sprawdzić w google, ale wszystkie w tych granicach
Murzyn
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 20 cze 2016, 10:47
Lokalizacja: Katowice

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Murzyn »

Mam "jakies" teraz wlasnie robie zamowienie do latarek i po Twoim poscie nie wiedzialem na co sie zdecydowac. Wezme na próbe 2szt Sanyo i 4 Sony i 4 Samsungi.
Realnie pewnie nie zmierze różnicy w czasie lotu, bo moje latania sa delikatnie mowiac "słabe"
Z kamerka nie latam, bo ori w wersji G jest tragiczna, a Gopro+ LCD wazy chyba tonę ;)
tom1ek
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 12 cze 2016, 21:15
Lokalizacja: małopolskie

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: tom1ek »

do Symy pewnie Samsung INR18650-30Q - 3000mAh, waga 45g, pakiecik 3000mAh wyjdzie z przewodami mniej niż 100g, wydajność 20A
możesz zawsze też przetestować pakiet 2S-2P, czyli 4 ogniwa 6000mAh 7.4V, skoro syma x8 podnosi gopro i gimbala to powinna dać radę
Murzyn
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 20 cze 2016, 10:47
Lokalizacja: Katowice

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Murzyn »

Tomek czytasz w moich myślach ;)
Szkoda ze tak mało jest info o modyfikacjach tego modelu i ludzie nie chcą testować jakis prostych tanich rozwiązań
Radziu45
Posty: 43
Rejestracja: czwartek 15 sty 2015, 22:11
Lokalizacja: Wręczyca Wielka

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Radziu45 »

rckuba pisze:Przepraszam za off-top, lecz nie widzę żebyście gdzieś pisali o akumulatorach Gens Ace Tattu. Czy to dobra marka? Kosztują trochę więc zawsze myślałem że to coś z górnej półki a tu nie widzę nic o nich :P Te całe prezentacje itd.:

Witam co do GENSÓW to kolega kupił wiosną pare wydał z 1000 zł na początku chwalił a teraz na koniec sezonu wszystkim odradza takie to dobre jak wszystkie .
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Lee »

tom1ek pisze:Inna sprawa, że jak na ogniwie Panasonic (Sanyo) NCR18650GA przekraczasz 10A to ogniwo "daje radę", ale spada jego REALNA pojemność w trakcie użytkowania, nie zdziw się jak wyciągniesz z niego ledwie 2000-2500mAh, gdy dociążysz prądem stale powyżej 10A. Wtedy ta super TEORETYCZNA pojemność ogniwa nic ci nie da :)
Już tak nie dramatyzuj, w nocie katalogowej( https://www.nkon.nl/sk/k/ncr18650ga.pdf ) na drugiej stronie widać że sporo nie tracimy z pojemności przy 10A.
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: TorFPV »

Jakie są obecnie najpojemniejsze ogniwa dostępne na rynku ?
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Tanner »

Ostatnio trafiłem na 26650 - są i po 5000mAh ale nie aż tak duża wydajność prądowa. Jest też wersja 30/75A - http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-AWT-2 ... 1415279467
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: TorFPV »

W tej wadze mam dwa ogniwa 18650 po 3,6Ah :)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: lotpawel »

toretto1995 pisze:Jakie są obecnie najpojemniejsze ogniwa dostępne na rynku ?
tylko nie mów że prądu Ci mało;p
teraz zostały Ci chyba tylko ogniwa słoneczne:D
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Adrián »

lotpawel pisze:
toretto1995 pisze:Jakie są obecnie najpojemniejsze ogniwa dostępne na rynku ?
tylko nie mów że prądu Ci mało;p
teraz zostały Ci chyba tylko ogniwa słoneczne:D
Hehe toretto, to dzik :p Chyba leci na rekord ;-)
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: maxxxior »

panowie, a gdzie zagramanicą taniej kupić ogniwa polecane w pierwszym poście tematu? nie śpieszy mi się, więc mogę kupić taniej gdzieś w chinach i poczekać. A więc, gdzie najlepiej/najtaniej? Macie jakieś sprawdzone źródła?

edit:
czy jeśli mój kopter pobiera w locie 15-20A, 25A max to czy pakiet 3s1P (czyli 3 ogniwa w szeregu) złożony z:
4. Sony US18650VTC5 - 2600mAh
Bardzo wysoki prąd maksymalny wg producenta do 30A, realnie jest nawet lepiej i przy 35A mamy pojemność rzeczywistą ponad 2500mAh. Poniżej wykres:


będzie OK???

edit2:
we wszystkich wykresach pakiety są rozładowywane do 2,5V. Czy to jest OK- czy żeby wyssać z nich deklarowane pojemności to trzeba je rozładowywać do 2,5V i czy to jest dla nich normalne napięcie minimalne(czy to jest dla nich nieszkodliwe?)?
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: marekj »

Żeby wyssać z nich pełną pojemność, to trzeba je rozładowywać prądem poniżej 1A. Przy prądach, które podajesz może uda Ci się pobrać z nich połowę katalogowej pojemności - i to będzie sukces. Latam na pakiecie 4s3p, złożonym z tych ogniw. Ale to jest samolot FPV i poza startem, prąd pobierany nie przekracza 10A (zwykle jest to 4-6A), Czyli ok. 3,3A z ogniwa. W takich warunkach realna pojemność pakietu wynosi 7 Ah (przy katalogowej 7,8 Ah), co moim zdaniem jest niezłym wynikiem. Pakiet dzisiaj odbył 78-my lot i nadal trzyma te same parametry, co jest jego największa zaletą. Do kopterów raczej się nie nadaje.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Piotrowy »

Ben dobrze prawi. W kopterze nie wyssiesz z Li-Lon więcej jak 50% pojemności. Potem sprzęt zaczyna kucać ;-) Zaufaj mi. Sprawdzone w praktyce :-)
W samolocie dochodzi jeszcze siła nośna, która pomoga wykończyć baterię do sucha :-P
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Ben »

Piotrowy pisze:Ben dobrze prawi.
:shock: Piotrek, przecież ja nawet słówka nie pisnąłem.
pozdrawiam
Ben
ODPOWIEDZ