Pakiety do dłuuugiego latania.

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Lee »

Odpowiadałem do użytkownika wendry a nie do ciebie.
Nie testowałem tych ncr18650ga jakoś specjalnie, tylko kilka sztuk na ładowarce by sprawdzić czy mają odpowiednią pojemność, no i mają.
Nie przeprowadzę testów pod wysokimi prądami bo moje regulowane obciążenie się rozwaliło.
A na testy w quadach i innych parapetach niestety nie mam czasu.
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: lotpawel »

A no to sory.
Z testow pojedynczych ogniw wynika ze przy rozladowaniu 10A nie ma tragedi. Czyli skladajac pakiet np. 6p z zamiarem uzycia go w latadle ktore ma max prad rozladowania 35A powinno byc dobrze.
Awatar użytkownika
suq-madiq
Posty: 182
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 16:16

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: suq-madiq »

Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: yorg68 »

suq-madiq pisze: https://www.amazon.com/gp/aw/d/B005NGLT ... 9KVR1V42DG
Co to-to ma wspólnego z dłuuuuugim lataniem - lataniem ogólnie?
Bo wydaje mi się że raczej nic (4.5A) :-(

Jerzy
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Lee »

Wtf przecież to jakiś powerbank, i to przepłacony...
tom1ek
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 12 cze 2016, 21:15
Lokalizacja: małopolskie

Ogniwa Li-Ion jako zasilanie - taniej i wydajniej od Li-Po

Post autor: tom1ek »

[edycja - dostosowałem treść po scaleniu przez moderatora, czyli usunąłem wstęp i zakończenie]

Jakie ogniwa kupować, a jakie nie? Mogę "w ciemno" polecić 5 renomowanych firm, które robią naprawdę dobre ogniwa 20A+ wysokiej jakości, gdzie pojemność i wydajność są takie jak deklarowane:
- Samsung
- LG
- Panasonic (w tym ogniwa firmy Sanyo)
- Sony
- KeepPower
Ogniwa tych firm są naprawdę dobre i łatwo dostępne w Polsce. Znajdziecie je na allegro oraz w różnych sklepach stacjonarnych i internetowych.
Na allegro można też znaleźć duuużo różnych tanich ogniw dziwnych firm typu Ultrafire i innych chińskich dziwadł... Krótko - nie polecam, tanie podróby, fałszywa pojemność i niska wydajność, na takich chińskich badziewiach raczej nie polatamy.

Jakie ogniwa najbardziej opłaca się kupować? Poniżej dam listę wydajnych ogniw w przystępnej cenie. Kieruję się następującymi wytycznymi: prąd rozładowania 20A i więcej, najlepiej min. 30A, wysoka pojemność, niska cena. Zestawienie obejmie tylko ogniwa 18650 (18x65mm) 3,7 V. Wszystkie ogniwa ważą w granicach 43-49g, ceny są podane jako ceny W POLSCE, wiem że niektóre ogniwa można kupić taniej importując z Chin itp., ale moje zestawienie obejmuje ceny tylko w polskich sklepach. Czasem te ogniwa można dostać jeszcze taniej nawet w Polsce, na promocjach/wyprzedażach albo przy zakupie większej ilości sztuk.

1. SAMSUNG INR18650-25R - 2500mAh
Ogniwo bardzo wydajne, niby max ciągły prąd rozładowania to 20A, ale Samsung z powodzeniem testuje te ogniwa także przy ciągłym prądzie rozładowania 30A, ogniwo świetnie się zachowuje nawet przy prądzie rozładowania 32A. Tutaj film jako dowód:
https://www.youtube.com/watch?v=_3TKXrglYxk
A poniżej wykresy jak ogniwo się zachowuje przy rozładowywaniu prądem do 40A (dla wersji zielonej i niebieskiej ogniwa):
Obrazek Obrazek
CENA: od 23zł w Polsce, wychodzi 9,20zł za 1Ah

2. LG 18650 HE4 - 2500mAh
Ogniwo też "tylko" 20A, ale realnie można je spokojnie rozładowywać prądem 25A bez większych strat. Przy prądzie 30A realna uzyskana pojemność będzie w granicach 2300 mAh, więc wciąż świetnie, aczkolwiek o około 100 mAh mniej niż wspomniane w zestawieniu nr 1 ogniwo Samsunga. Poniżej wykres i ceny:
Obrazek
CENA: od 22zł w Polsce, wychodzi 8,80zł za 1Ah

3. Samsung INR18650-30Q - 3000mAh
Wysoka pojemność. Deklarowane przez producenta 20A prądu, ale ogniwo dobrze sobie radzi i przy wyższych obciążeniach, poniżej wykres:
Obrazek
CENA: od około 30zł w Polsce, wychodzi ok. 10zł za 1Ah

4. Sony US18650VTC5 - 2600mAh
Bardzo wysoki prąd maksymalny wg producenta do 30A, realnie jest nawet lepiej i przy 35A mamy pojemność rzeczywistą ponad 2500mAh. Poniżej wykres:
Obrazek
CENA: od 22zł w Polsce, wychodzi 8,46zł za 1Ah

5. Panasonic (Sanyo) NCR18650GA - 3450 mAh
Jeżeli komuś zależy na jak najwyższej pojemności, a wystarczy mu prąd 10A z możliwością pulsowego rozładowania max. 20A, wtedy powinien się zainteresować tym ogniwem. W przedziale prądu do 10A (z pulsowym do 20A) ogniwo ma najlepszą pojemność z wszystkich dostępnych na rynku. W testach do 10A bezproblemowo pokonuje konkurencyjne ogniwa Samsunga czy LG tej samej pojemności. Poniżej testy porównawcze:
Obrazek
CENA: od 28zł w Polsce, wychodzi 8,12zł za 1Ah (na forum swiatelka.pl można to ogniwo kupić za 15zł/szt.)
Ostatnio zmieniony wtorek 14 cze 2016, 20:42 przez tom1ek, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
zeman0
Posty: 684
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2012, 22:07
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogniwa Li-Ion jako zasilanie - taniej i wydajniej od Li-

Post autor: zeman0 »

Kolega czytał forum? np http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=11&t=19915

[MOD - Scalone]
Taranis 9XD, eLeRes, GS, OSD i AP by Zbig & Pitlab, FOX 800 1,2GHz, Talon.
tom1ek
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 12 cze 2016, 21:15
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ogniwa Li-Ion jako zasilanie - taniej i wydajniej od Li-

Post autor: tom1ek »

no właśnie tam byłem przed chwilą, widzę że temat jest na forum znany, to dobrze
myślę że moje zestawienie będzie i tak pomocne, mimo że już podobny temat jest
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Adasko »

tom1ek,
Twoje zestawienie powinno wyladowac w scaleniu w pierwszym poscie na pierwszej stronie
a nie na 50 bo sie latwo zgubi

[MOD - dodane]
tom1ek
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 12 cze 2016, 21:15
Lokalizacja: małopolskie

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: tom1ek »

ogólnie moderator tak tutaj to wrzucił, ja zrobiłem osobny temat to było w pierwszym poscie :P
nie wiem jak jest lepiej, ale zestawienie myślę że dobre i pomocne, więc można dokleić jeżeli twórca tego tematu się zgodzi - pozwalam skopiować
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Baqsthc »

Podobno VTC5 nie są już produkowane, ciężko je znaleźć a rynek jest zalany ich podróbami z powodu ich wcześniejszej popularności do stosowania w E-papierosach. Także bez 100% pewności że oryginalne, raczej bym je omijał.
tom1ek
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 12 cze 2016, 21:15
Lokalizacja: małopolskie

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: tom1ek »

aha, no nie wiedziałem - dobrze, że to napisałeś bo zastanawiałem się właśnie nad zakupem kilku sztuk tych ogniw, zachęca mnie dobra cena i mega wydajność prądowa. No to już wiem, że jak będę chciał je kupić to allegro sobie odpuszczę, zostają jakieś dobre sprawdzone sklepy internetowe lub stacjonarne z ogniwami

[edycja]
a to ogniwo Li-Ion zasilające mojego drona Huiying Toys Y2015 (taki sam jak Overmax X-Bee 3.1)
Obrazek
wyszło w sumie 50g, bo dałem dość duże ogniwo 2900mAh o wadze 48g, czas lotu wydłużył się ponad 3-krotnie w porównaniu z fabrycznym aku 750mAh, ale musiałem na stałe zdjąć osłony śmigieł, bo z nimi dron wznosił się zbyt ociężale. Bez osłon jest w pełni ok i fajnie się lata, aczkolwiek ogniwo SONY US18650VTC5 byłoby trochę lepsze - niewiele mniejsza pojemność a 4g mniej wagowo. Dla tego drona +/- kilka gramów robi różnicę, bo to nie jest jakaś duża zabawka - niewiele większy od Symy X5C z nieznacznie mocniejszymi silnikami.
Ogólnie z modyfikacji jestem bardzo zadowolony :)
peszzi
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 17 maja 2016, 14:27

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: peszzi »

jakies inne miejsce gdzie można to kupić?
tom1ek
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 12 cze 2016, 21:15
Lokalizacja: małopolskie

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: tom1ek »

peszzi pisze:jakies inne miejsce gdzie można to kupić?
o tak, mam coś specjalnie dla ciebie: http://pl.lmgtfy.com/?q=kup+SONY+US18650VTC5
Murzyn
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 20 cze 2016, 10:47
Lokalizacja: Katowice

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Murzyn »

Tom1ek wlasnie mialem kupowac ogniwa do latarek i pomyslalem o dronie, czy nie byloby to lepsze rozwiazanie, a tu temat juz walkowany.
Chce to wlozyc do symy x8 - podobne do Twojego, tylko na 7,4V wiec dwa ogniwa
Panasonic (Sanyo) NCR18650GA - 3450 mAh - nie bedzie z nimi problemów? nie wiem ile A ciągnie ten copter (lub innymi parametrami) przy takim latadełku?
Poprzednie kupowalem tez na swiatelka.pl

Oryginał wazy 108g 2000mAh 7.4V (dane producenta 102g)

Do tego ladnego opisu mozesz dodac masy ogniw?
ODPOWIEDZ