Pakiety do dłuuugiego latania.

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Lee »

Ja tam bym na sklep nie liczył, bo mają prawo podać dane od producenta które mogą być fałszywe.
Np. na allegro można kupić pendrive 128GB za 20zł, tak na prawdę ma 8GB, 1000 sztuk sprzedane, i nikt sprzedawcy nic nie zrobi, ogólnie w ostatnim roku takich fake pendrajfuf zeszło pewnie 50 tysięcy, a allegro bezsilne(albo na to leją).
Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Eman81krk »

Przy zakupach przez internet zawsze można przedmiot oddać do 10 dni :) Ciekawe ile taki penów wróciło :)
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Lee »

W porównaniu do tych które nie były zwracane?
Niewiele...
Bo taki kowalski kupuje pendrive 128GB, podłącza do komputera, wyskakuję info że 128GB, wgrywa kilka GB plików i stwierdza że wszystko ok, na koniec leci na allegro i wystawia pozytywa że wszystko ok.
Więc nawet taki sprzedawca ma ponad 99,5% pozytywnych >.<
Ostatnio stary dostał od wujaszka kilkanaście płytek cd z nagraniami ze ślubów itp. ale chce to wszystko mieć na pendrive, potrzeba jakieś 30GB, więc się mnie pyta ile taki z internetów, ja mu że jakieś 60zł, a on "coooooooo???!!! takie drooooooooooogie???!!! to chyba jakiś super szypki!!!! wujo tadzio mówił że 20zł!! co ty mi tu jakieś drogie sprzęty podajesz!?!? ja nie chce tych kości w systemie trzy!!"
Jak grochem o ścianę z takim moherem...
Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Eman81krk »

Awatar użytkownika
Technik
Posty: 19
Rejestracja: środa 13 sty 2016, 04:30
Lokalizacja: Uziemiony

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Technik »

Lee pisze:Nigdzie nie znalazłem info o tych ogniwach...
https://seltrade.pl/img/prods/4/lg_mh1_ ... 185316.pdf
Wciąż szukam ich charakterystyki z jakiegoś niezależnego źródła ale bez rezultatu. Cenowo fajnie to wygląda :)

Edit: Coś się znalazło i wygląda bardzo ciekawie :mrgreen:
http://forum.fonarevka.ru/showthread.php?t=29381
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Grzechu »

Hej,

Planuję kupić ogniwa LG 18650MJ1 (w fasttechu) by zrobić pakiet 6s 10.5Ah (albo 7Ah) pod quada. SIlniki 5010 360kv, śmigła 15" i waga około 2.2kg pokazują mi w ecalcu prąd do 3A na silnik w zawisie, a ogólne obciążenie pakietu mniej niż 7C. Taki pakiet da mi teoretycznie 30A ciągłego prądu. Pytanie do praktyków, ktoś to robił? Czytałem temat i większość do płatowców używa.

W porównaniu do najlżejszych pakietów, czyli
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=84105

Jest prawie 300g zysku... Nie mówiąc o żywotności.
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Lee »

Jak wagowo wygląda ok, prądu starcza, no to nie powinno być problemu, nic tylko zamawiać i testować :)
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Piotrowy »

Lee pisze:Jak wagowo wygląda ok, prądu starcza, no to nie powinno być problemu, nic tylko zamawiać i testować :)
Testować jak najbardziej :-) W praktyce z wieszaka nie wyciąga się dużo więcej jak połowę nominalnej pojemności :-/
To co w modelu samolotu wystarcza do utrzymania wysokości, w kopterze już nie i ciągnie biedactwo do ziemi :-(

Lee, ty robiłeś długie zawisy. Ile wyciągałeś z pakietu :roll:
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Grzechu »

A w praktyce jak jest z oddawaniem prądu przez ogniwa? O ile lipo mniej więcej wiem i jak kupuję np. 20C to wiem że muszę wartość odpowiednio zmniejszyć. A 18650? Deklarowane 10A w ciągłej pracy nie zabije go szybko? Póki co te ogniwa znam tylko z efajka, ale przyznam, że podobają mi się, już dziesiątki cykli były a wchodzi w nie ciągle tyle samo.

EDIT: No i właśnie o to mi chodziło, czyli nie do końca pracy pakietu będzie tak kolorowo jak na początku...
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Lee »

Piotrowy pisze:Lee, ty robiłeś długie zawisy. Ile wyciągałeś z pakietu :roll:
Już nie pamiętam, ale pierw miałem na 3S i wtedy mocy brakowało pod koniec, potem dałem 4S i nie było problemów, chyba do końca rozładowywało.
Tak samo grzcho może dać 7S, o ile oczywiście regiel na to pozwala.
Bo tu chodzi o to że jak napięcie jest już niskie to po prostu silniki nie pociągną odpowiedniej ilości watów, same ogniwa do końca mogą dawać maksymalny prąd.
Z lipo nie ma aż takiego problemu bo pracują w zakresie 3,3V-4,2V a lion 2,7V-4,2V, do tego lipo przez dłuższy czas trzymają wyższe napięcie.
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Piotrowy »

Grzechu pisze:EDIT: No i właśnie o to mi chodziło, czyli nie do końca pracy pakietu będzie tak kolorowo jak na początku...
Dla długodystansowych płatowców rewelacja, same zalety :-) . Mój model ok. 3kg. ma problem ze startem z ręki pakiet 4S3P daje do 40A. Tyle ile mi potrzeba, po osiągnięciu pułapu zużywam 5-7A. Problem pojawia się pod koniec, jak trzeba dać w palnik.
Pakiety stają się prądowo mięciutkie, jak guma, dlatego trzeba o tym pamiętać ;-)

Edit: Często wskazane jest wyłączenie odcinania silnika przez regiel, bo zejście poniżej 3V na silnik dla koptera będzie zabójcze :shock: :lol:
piotr
Posty: 269
Rejestracja: piątek 23 kwie 2010, 23:40
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: piotr »

Ja latam na pakiecie 4s3p kontroler Naza V2 . Lata z FPV 30 min . Kontroler ustawiam na 3s a pakiet mam 4s wtedy rozładowują się do końca.
Robiłem też próby na pakiecie 4s 2 p ogniwa 20 A i czasy lotu były dość zbliżone .
Pozdrawiam Piotr
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Piotrowy »

piotr pisze:Ja latam na pakiecie 4s3p
Mam taki pakiet popróbuje na moim Tarocie 650, tylko pomyślę co z regulatorami, żeby nie odcinały :roll:
piotr pisze:Robiłem też próby na pakiecie 4s 2 p ogniwa 20 A
20A z pakietu, czy po 20A z każdego ogniwa :roll:
Awatar użytkownika
Technik
Posty: 19
Rejestracja: środa 13 sty 2016, 04:30
Lokalizacja: Uziemiony

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Technik »

Znalazłem ciekawy kompromis i nieźle to wygląda na wykresach, mianowicie https://www.fasttech.com/products/1420/ ... chargeable
Pojemność zadowalająca no i 30A w piku 8-)

Tutaj charakterystyka http://i60.tinypic.com/211vyw.jpg dla 20A bardzo zachęcająca moim zdaniem (zwróćcie uwagę, że kończy się na 2,8V czyli tyle realnie można z ogniwa pobrać) :mrgreen:
Nie tak jak to się ma przy ogniwach 10A :-/
Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Pakiety do dłuuugiego latania.

Post autor: Eman81krk »

Dość tanio jak na 4 ogniwa hmmm jak to prawda co piszą to są godne uwagi :)
ODPOWIEDZ