Futaba 7C i port trenera

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Futaba 7C i port trenera

Post autor: lukisek »

Zarabiam wlanie LRS-a dla jednego z forumowiczow . Ma futke 7C . Port trenera wydaje sie byc taki sam jak w 9tce i 10tce. Czy moze ktos zweryfikowac ? Z podlaczeniem do 9-10 tki nie mam problemow - mam rozklad pinow. Watpliwosci budza tylko piny 4 i 5. normalnie w dziewiatce mamy po ich zwarciu odpalenie radia i wylaczenie toru w cz. Pin 4 to +.
Jak to jest w tmce ? Moglby ktos sprawdzic co jest na tych pinach? Wazny jest + bo ppm out i mase mam ustaloną.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Zawsze przydatna stronka :D

http://www.pitlab.pl/interfejs_fms_pl.html

Futaba: T7CAP, T7C 2.4GHz .
Znaczenia pinów złącza:
1 - ?
2 - masa
3 - wyjście sygnału PPM
4,5,6 - ?
Aparatura nie posiada automatyki wyłączenia toru w.cz.. W czasie pracy z symulatorem trzeba wyciągać kwarc.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Post autor: lukisek »

No jak mogles pomyslec ze tam nie zajrzalem ? ;-)

No wlasnie chodzi o pin 4 i 5 - czego strona Piotrka nie wyjasnia.
Jesli jest jakis uzytkownik 7-ki i ma miernik to moze by zmierzyl co tam na tych pinach sie dzieje ?
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

Lukisek, napisz do Simono, bo on mi przerabiał 7C pod Thomasa. Po pierwsze nie ma co sobie blokować gniazda trenera, trzeba wlutować kabelek na wyjście sygnału, ten który idzie do modułu 2.4
No i warto sobie gdzieś domontować przełącznik, który będzie wyłączał właśnie 2.4, bo żre prąd niepotrzebnie, a i jeszcze coś zakłócić może.
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Post autor: lukisek »

To nie moja aparatura i nic nie przerabiam w niej. Gniazdo trenera to jedyny mozliwy sposob w tym wypadku
Awatar użytkownika
PitLab
Posty: 967
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 20:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: PitLab »

Prawie na pewno nieopisane piny będą pełniły taką rolę jak w starszym bracie 9C, czyli
4 - zasilanie przed wyłącznikiem
5 - zasilanie za wyłącznikiem
6 - wejście sygnału PPM

Ponieważ nie miałem okazji tego zweryfikować a są inne różnice między aparaturami, więc wstawiłem znaki zapytania.
Weryfikacja 4 i 5 jest prosta, wystarczy miernik uniwersalny, odpiąć baterię i przedmuchać połączenie miedzy baterią a pinem złącza przy obu położeniach przełącznika zasilania.
Gdyby ktoś mógł to potwierdzić to byłbym wdzięczny.
Piotrek.
Z różnych form kontaktu preferuję e-mail
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

lukisek pisze:To nie moja aparatura i nic nie przerabiam w niej.
No ale w sumie mógłbyś zasugerować jej właścicielowi to w właściwie jedyne sensowne rozwiązanie :-D
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Post autor: lukisek »

Wlasciciel okreslil jasno sposob podlaczenia LRS-a . Radio jest na drugim koncu Europy . Nie mam niestety do niego dostepu. Gdyby bylo inaczej to moglbym tam zamontowac dyktafon , fontanne i mp3-ke w razie potrzeby :)
Futaba 7C daje sie bez problemu podlaczyc do Thomasowego LRS-a poprzez port trenera.
Niejasny jest jak dotatad tylko temat wyprowadzen 4 i 5tej nozki.
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

No da się przez port trenera, ale wtedy cały czas działa nadajnik 2.4, a lepiej przecież eliminować wszelkie źródła zakłóceń i niepotrzebny pobór energii.
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Post autor: lukisek »

Wlasciciel bedzie grzebal sam w aparaturze. Ma zamontowac przelacznik umozliwiajacy zmiane zasilania modulu na zewnetrzne zasilanie. Napisze mu zeby wzial pod uwage takze odciecie modulu 2.4
ODPOWIEDZ