Antena zewnętrzna do LRS 433Mhz

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

emzet
Posty: 862
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 17:06
Lokalizacja: Nowogard

Antena zewnętrzna do LRS 433Mhz

Post autor: emzet »

Witam
Szukam anteny zewnętrznej do mojego Dragon Linka, były kiedyś takie fajne z podstawką magnetyczną na allegro, ale teraz ich nie widzę. Możecie coś polecić ciekawego? Na dworze coraz chłodniej, więc chciałbym latać siedząc w aucie, antena na dach.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Re: Antena zewnętrzna do LRS 433Mhz

Post autor: diem »

emzet pisze:Witam
Szukam anteny zewnętrznej do mojego Dragon Linka, były kiedyś takie fajne z podstawką magnetyczną na allegro, ale teraz ich nie widzę. Możecie coś polecić ciekawego? Na dworze coraz chłodniej, więc chciałbym latać siedząc w aucie, antena na dach.
Pozdrawiam
A nie prosciej zrobic przedluzke i caly modul wystawic? Na kablu antenowym bedziesz mial niepotrzebne straty.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Moduł nie lubi wody, a w zimie śnieg, ect... Dragon Link chodzi na 433MHz, więc każda antena do samochodowego radiotelefonu na UHF (pasmo 70cm - 430-370MHz) będzie dobra. Takie radiotelefony stosują między innymi taksówkarze. Tylko nie pomyl z VHF, bo te są na pasmo 2m - ok 150MHz.
Pzdr. -----MIŚ-----
emzet
Posty: 862
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 17:06
Lokalizacja: Nowogard

Post autor: emzet »

A nie prosciej zrobic przedluzke i caly modul wystawic? Na kablu antenowym bedziesz mial niepotrzebne straty.
Też tak myślałem, ale jednak wolę trzymać moduł w środku w ciepełku. Bić rekordów nie mam zamiaru także takie straty na kablu nie zrobią mi żadnej różnicy, w końcu będzie to może 2-2,5metra.

Myślicie że coś takiego będzie dobre? http://allegro.pl/antena-magnetyczna-ta ... 51738.html
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

W ogóle sobie nie zawracaj głowy jakąś anteną albo wystawianiem modułu na zewnątrz. Trzymaj wszystko w aucie i się nie przejmuj. Jak rozmawiasz przez komórkę w aucie to podejrzewam, że nie wystawiasz anteny zewnętrznej na dach :mrgreen:
emzet
Posty: 862
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 17:06
Lokalizacja: Nowogard

Post autor: emzet »

Mówisz że będzie wszystko ok? Z resztą jak załapie fail-safe to mogę zawsze wystawić antenę za okno. Praktykowałeś sterowanie z wnętrza auta?
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

Ja tak latam od dwóch lat. Wcześniej na zwykłej Futabie 7C, teraz na Thomasie. Nie wychodząc z auta robię loty po 3,5 km.
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

A jak a moc Thomas. :?:
Lecę na nielegalu!
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

Ja to zawsze latam na 1W, tak na wszelki wypadek.
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

FH ma specjalny samochód :)
A tak na serio to też jeszcze tego nie sprawdzałem samolotem to bym się nie bał ale quadem czy okto to już tak
A czy ty FH latasz helikiem fpv siedząc w środku ?
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

kefir pisze:A czy ty FH latasz helikiem fpv siedząc w środku ?
Oczywiście. Jasne, że to nie helikiem poleciałem na 3,5 km. Helim nie wypuszczam się dalej jak na 1 km mimo systemu Thomasa. Raz, że w heliku więcej zakłóceń, a dwa że mełej 450tki to już można w krzakach nie znaleźć.
Raz tylko poleciałem dalej niż 1km bo goniłem bociana i się zagapiłem, zamiast patrzeć na OSD patrzyłem na ptaszysko. No i muszę przy okazji powiedzieć, że bocian to mało zwrotny jest :mrgreen:
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Ja jeszcze quadem ani okto nie wyskoczyłem za 500m hmm jakąś blokade mam
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Ja też latam LRS THomasa z auta. Zasieg jest jakby ciut mniejszy.
Niektorzy twierdza ze robie sobie mikrofalowke, no ale to nie pasmo 2,4GHz wiec sie nie boje :D

Dodatkowa antena da Ci dodatkowy zasieg glownie.
Kostek dobrze sie orientuje w temacie, sam tez planuje zakup antenki na przyszly sezon.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Ta z alledrogo bedzie OK - wersja nr 10 (420 - 450 MHz). Wtyk to nie wiem jaki jest w DL'u, ale w Thomasie jest BNC.
Pzdr. -----MIŚ-----
ODPOWIEDZ