Dragon Link

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Dragon Link

Post autor: Jedrula »

Wiem że tematów o DL było sporo, ja nie znalazłem nic dla siebie a anglikańskiego nie znam w takim stopniu żeby zrozumieć stronę o dlu.
Mam takie pytanie przez co podłączyć dl wiem że można prze trenera i przez gniazdo modułu.
Czytałem że przez trenera to bez rezystora a przez moduł to z rezystorem jakiś rezystor dostałem w komplecie z DL. Sadzę że wygodniej bedzię przez gniazdo modułu, ale pewien nie jestem. Bardzo bym prosił użytkowników o jakieś rady.
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

A to już zależy tylko od Twojej wygody.
Ja do Multiplexa Cockpit SX podłączam przez trenera, bo nie ma wymiennego modułu. Do Turnigy 9X przez złącze modułu, ale bez żadnego rezystora.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Ja mam Futabę T10CP i sie właśnie zastanawiam.
Lecę na nielegalu!
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Post autor: lukisek »

Podlaczysz jak bedziesz chcial. Mozesz przez port trenera lub przez szpilki zlacza modulu.
Obydwa sposoby sa proste i nie wymagaja wielkiej wirtuozerii. Rozpiska pinow zlacza modulu jak i zlacza trenera dostepna. Na rzadanie wkleje i pokaze co i jak . Zdecyduj sie tylko jak chcesz podlaczyc.
Zlacze trenera - wady to zajetosc tego zlacza, dostepnosc wtyczek futaby (sa ale trzeba poszukac) a pozatym nie stwierdzono .
Zlacze modulu - troszke trzeba pokombinowac , np zakupic odudowe od modulu RF i zrobic sobie taka "wpinke" , ew wykorzystac zlacze od zasilki FDD z zasilacza komputerowego lub podobne (zaslyszane od Diema) .W drugim przypadku masz wolne zlacze pod np headtracker albo chociazby do nauki latanie dla kogos.
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Wybieram złącze modułu bo producent dał mi od razu wtyczkę do modułu. Tylko ciagle nie jestem pewien czy dawać ten rezystor czy nie bo w komplecie był, a jeśli dawać to na masę czy na na coś innego. Jeśli można rozpiskę pinów i opis to bardzo chętnie. :mrgreen: i jeszcze czy trzeba przestawiać modulację na PPM.

Znalazłem coś takiego ale nie wiem który rezystor jest potrzebny.
http://www.terranova.net/~winger/RCVide ... Futaba.htm
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

To jeszcze Ci napisze że Futaba 10C potrzebuje rezystora na pinach od modułu i dodatkowy rezystor na niebieskiego led-a jak chcesz...ja to w końcu zrobiłem tak...ale tylko bo potrzebuje port trenera do headtrackera...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
TEN CO DOSTAŁEŚ Z DRAGONEM TO 10k ON IDZIE MIĘDZY PPM A PLU "+"
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Post autor: lukisek »

oto schemat

http://www.thaltech.com/media/jon/FP-TP-FM.gif

pin 1 skrajny od lewej - ppm out podlaczasz PPM twojego LRS-a
pin 2 -zasilanie + - podlaczasz zasilanie LRS
pin 3- laczysz z masą poprzez rezystor 47-100K
pin 4 - masa - do masy LRS
pin 5- nie uzywany
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Sorki że jestem taki niekumaty ale wiecie dragon kosztował, rozumiem że tym rezystorem z kompletu mam jakby zewrzeć ppm i plusa. Jeszcze się chciałem spytać czy koniecznie muszę łączyć masę z przez rezystor przez 3 pin nie moge go zostawić wolnego i z niczym nie łączyć.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Marcin, od kiedy to trzeba podciągać PPM do plusa :?:
Ten rezystor co jest w komplecie z DL podłącza się pomiędzy pin 3 i masę, czyli pomiędzy 3 i 4 złącza. Potrzebny on jest po to żeby aparatura wykryła prawidłową pracę modułu.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Zaraz to ja już nie wiem instrukcja do DL podaje że jakims rezystorem podciaga się ppm do+. To instrukcja do DL http://www.terranova.net/~winger/RCVide ... Futaba.htm
Lecę na nielegalu!
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Tam piszą że ten rezystor podciągający może być potrzebny jeśli DL mruga diodą. Może przy DL to faktycznie czasami jest konieczne, bo Thomas działa bez tego podciągania.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Ten rezystor trzeba dać w Futabie 10C inaczej sygnał ppm nie będzie taki jaki powinien byc i na porcie modułu nie zadziała Dragon Link inaczej kiedy łączysz przez port trenera..wtedy działa...
Pin nr:.3 z masą "przez rezystor 1k" jest tylko po to aby się na twojej futabie zapaliła niebieska dioda to wszystko...
rezystor 10k pomiedzy ppm a plusem po to aby dragon nie zgłupiał i rozpoznał prawidłowo sygnał...bez tego rezystora w 10C będziesz miał diodę dragona na czerwono cały czas..czyli nie zadziała..
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Śpieszyło mi się zrobiłem pseudo wtyczkę i podłączyłem przez port terenera.

Działa wszystko zbindowane chyba pierwszy lot skrzydeł będziena DLu. :-)
ODPOWIEDZ