Pytanie laika w temacie okablowania...

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Pytanie laika w temacie okablowania...

Post autor: marcin.gala »

Mam taki kabel i chciałem go zlutować z Dragon Linkiem,aktualnie jadę na 3żyłowym kablu od serwa ale ten wydaje się lepszy i jest ekranowany...ale nie wiem jak polutować...
Są 4żyły ekran i naokoło ekranu kabelki...potrzeba mi 3żył czyli plus/minus i ppm i nie wiem czy minusa dać do czarnego czy tego co jest na zewnątrz ekranu...oczywiście plusa czerwony a ppm to biały lub zielony.Chodzi mi o masę czy do czarnego czy do tego naokoło ekranu...bo w końcu po coś to jest...
Tak wygląda...
Obrazek
Obrazek
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Minus daj do czarnego. A ekran połącz z minusem, ale tylko z jednej strony (najlepiej od strony DL). Od drugiej strony ekran zostaw niepodłączony.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

no to kolejne pytanko: czy jesli przylutuje ekran z jednej i drugiej strony (mam na myśli kamere i nadajnik wideo) to spełni on swoje zadanie?
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

ECO to ma być odbiornik DL-a do portu trenera futaby..a nie kamery.
A jak mogę spytać dlaczego tylko z jednej strony dac minus z ekranem a z drugiej nie?
Nie mam zielonego pojęcia jak ekran ma zadziałać ale skoro "miś" pisze tak to tak zrobię... :-D
Dziękuję bardzo za info...
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

ECO to ma być odbiornik DL-a do portu trenera futaby..a nie kamery.
tak ale ja pytam czy tak samo jest w przypadku kamery i nadajnika :-)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Bo takie są zasady prawidłowego ekranowania. W przewodach wielożyłowych ekran powinien być tylko ekranem, a nie przewodzić prąd.
Choć bardzo często ta zasada jest omijana z... oszczędności na ilości żył w kablu.
To samo sie tyczy okablowania video. Jeśli kablem ekranowanym pójdzie video, a zasilanie do kamery osobnym pojedynczym przewodem, to w ekranie popłynie prąd który może zakłócać video. Jeśli dasz dodatkowy przewód masy, to zrobisz pętlę masy z kabla masowego i ekranu kabla video. Dla tego stosuje sie podlazcenie tylko z jednej strony.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

A ja się tylko zastanawiam, po co tak kombinować? Ja siedzę z aparaturą w domu, a nadajnik Thomasa mam w ogródku połączony kilkunastoma przedłużkami do serw, na oko ma to jakieś 10 - 15m. I wszystko działa cacy, poleciałem tak na 4 km i było spoko.
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

From_heaven, jesteś hardkorem :shock: tyle złączy a każde z nich to potencjalne niebezpieczeństwo...
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

No fakt, raz się tak zdarzyło, że wiatr wywrócił statyw z antena kierunkową, która upadła na kabel od long rendża i się wypiął kabelek. Ale wiało wtedy 6 m/s to miało prawo się tak stać :mrgreen:
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Kombinuje bo lubię proste rozwiązanie i skuteczne ,przy okazji mam taki kabel za darmo i jest tego trochę i ładniej to wygląda.. :-D
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
ODPOWIEDZ