Zanim...
Zanim...

Zanim...

Polskie Forum FPV

Forum modelarzy i pilotów FPV
Dzisiaj jest poniedziałek 24 wrz 2018, 07:18

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 320 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

ar_czi pisze:
pytanie brzmi czy mam doładować je do 3.7-3.8V czy zostawić je tak do wiosny w fabrycznym stanie?

Storage ustawia się na 3,8V bo nie szkodzi baterii a w razie samorozładowania napięcie nie spadnie ci za nisko zanim nie zauważysz. Przy 3,4V baterii nic się nie stanie z powodu "leżenia" tylko możesz mieć mało czasu na reakcję jeżeli okaże się tandetna i zacznie się mocno sama rozładowywać. Nie musisz podbijać do 3,8 ale warto monitorowac napięcie raz na miesiąc czy nie leci za bardzo ku "trójce".
ar_czi pisze:
Mam jeszcze pytanie odnośnie pierwszego użycia nowego akumulatorka, rozładowywać głębiej czy raczej przez kilka pierwszych rozładowań utrzymywać te 3.40V?

Nie ma znaczenia. Pilnuj tylko żeby to odcięcie rzeczywiście było w okolicach 3V a nie poniżej bo przy tym napięciu i pod obciążeniem spadek napięcia następuje bardzo szybko.

Awatar użytkownika

Verid, masz rację, ale wydaje mi się, że lepiej wbić koledze do głowy przyjete jako standard 3,8V jako nap. Przechowywania. Kupi sobie później ładowarkę i będzie twierdził, że ma za duże napiecie w storage ;) - już chce rozladowywac głębiej niż 3,4.
Pakiety są bardzo różne, kiedys nie zauważyłem momentu i na aku od aparatury momentalnie napuchla cela - dziala dalej, ale bąbel jest

Moje quadro TAROT class 780 - w trakcie budowy: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=36286
Moja piękna S-500 [Zakończona]: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=31760

Awatar użytkownika

Jestem zdecydowanym przeciwnikiem "wbijania" czegokolwiek. Jak to Motylasty na swoim blogu napisał - "Modelarstwo to nie kółko różańcowe, tu trzeba myśleć". Takie "wbijanie" ale w drugą stronę powodowało już zażarte dyskusje nt. na ile należy Lipo buzzery ustawiać bo któryś tam bezmyślnie wbił sobie jakąś wartość do czaszki i bronił jej z uporem godnym lepszej sprawy, w efekcie pojawiały się propozycje by buzzery ustawiać na storage bo 3,4V to śmierć dla pakietu. Temat trzeba ZROZUMIEĆ - co za co odpowiada, dlaczego i co grozi jak się zrobi inaczej.

Awatar użytkownika

Verid, czasami podziwiam twoją cierpliwość :D ;) tak, przeginać się da w każdą stronę ;)
a apropos napięć - kupiłem ładowarkę z pomiarem napięcia na calach: trzy miejsca po przecinku ;) - zobaczym ile to jest warte bo peniążki podajrzanie małe ;) - ale już nie śmiecę

Moje quadro TAROT class 780 - w trakcie budowy: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=36286
Moja piękna S-500 [Zakończona]: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=31760

Dzięki za odzew i podpowiedzi. W takim razie ładujemy do storage. Z dużym spadkiem napięcia nie będzie problemu bo sprawdzam mniej więcej co 2tyg.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 320 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22

Strefa czasowa UTC+1godz.