Przechowywanie LiPo w trakcie ładowania i nie tylko

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Przechowywanie LiPo w trakcie ładowania i nie tylko

Post autor: cebulator »

A to nie jest tak że te czujniki działają tylko w trybie nimh?
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Przechowywanie LiPo w trakcie ładowania i nie tylko

Post autor: kuczy »

cebulator pisze:A to nie jest tak że te czujniki działają tylko w trybie nimh?
Pewnie zależy od ładowarki - ja mam Redox Beta i mogę wybrać - albo podłączam pod komputer i tam wykresy ładowania maluje (fajny bajer dla sprawdzenia poszczególnych cel) albo pod to samo wejście podłaczam czujnik temp i na wyświetlaczu podczas ładowania LiPo mam pokazaną temp (nie podgrzewałem czujnika żeby sprawdzić czy rozłączy - musiałbym sprawdzić) :D
W przypadku ładowarki o której piszę - czujnik temperatury to zwykły LM34 - ceny nie pamiętam ale groszowe sprawy.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Przechowywanie LiPo w trakcie ładowania i nie tylko

Post autor: PiotrSz »

Dla tych co są zajarani skrzynkami amunicyjnymi i są pewnie że ich lipole są "bezpieczne" :-)

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Przechowywanie LiPo w trakcie ładowania i nie tylko

Post autor: pawelsky »

PiotrSz pisze:Dla tych co są zajarani skrzynkami amunicyjnymi i są pewnie że ich lipole są "bezpieczne" :-)
Brak otworow do wyrownania cisnienia sie klania...
MixhaL
Posty: 135
Rejestracja: wtorek 22 gru 2015, 00:03

Re: Przechowywanie LiPo w trakcie ładowania i nie tylko

Post autor: MixhaL »

Brak otworów nie pomoże, uwolnienie energii było momentalnie, wg. Mnie wieczko powinno być otwarte.
Syma X8SW / FQQ777 124 / Racer 250
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Przechowywanie LiPo w trakcie ładowania i nie tylko

Post autor: pawelsky »

MixhaL pisze:Brak otworów nie pomoże, uwolnienie energii było momentalnie, wg. Mnie wieczko powinno być otwarte.
A czym rozni sie otwarte wieczko od otworow w kwestii wyrownania cisnienia?
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przechowywanie LiPo w trakcie ładowania i nie tylko

Post autor: ocean_wro »

Apropos otworów i bezpieczeństwa to moje rozwiązanie w całości opisuje wątek na heli-team.

http://www.heli-team.pl/forum/viewtopic.php?t=5556
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: Przechowywanie LiPo w trakcie ładowania i nie tylko

Post autor: Gmeracz »

Wy się podniecacie otworkami (no i poniekąd słusznie). Ale jak dla mnie to takie filmiki są najnormalniej w świecie "ustawiane".
Nie wiem, co trzeba robić, aby mieć masakrę lipolową w domu.
Można wsadzić lipole do domowego bunkra i tyle.

W końcu na całym świecie używa ich kilka ładnych milionów ludzi. A tylko kilkadziesiąt filmów?
A ilu codziennie ginie w "bezpiecznych" autach? Bo zazwyczaj nie myślą kiedy trzeba...
Od śmigła...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9749
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Przechowywanie LiPo w trakcie ładowania i nie tylko

Post autor: pawelsky »

Gmeracz pisze:A ilu codziennie ginie w "bezpiecznych" autach?
Czy naprawde w kazdej dyskusji o bezpieczenstwie (czegokolwiek) musi sie pojawic ten wyswiechtany (i niestety nietrafiony) argument? :roll:
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: Przechowywanie LiPo w trakcie ładowania i nie tylko

Post autor: jelcyn »

PiotrSz pisze:Dla tych co są zajarani skrzynkami amunicyjnymi i są pewnie że ich lipole są "bezpieczne" :-)
Wierzysz że w skrzynce z filmu nie było ładunku wybuchowego?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Przechowywanie LiPo w trakcie ładowania i nie tylko

Post autor: Verid »

jelcyn pisze:Wierzysz że w skrzynce z filmu nie było ładunku wybuchowego?
Przecież był - na początku filmiku masz napisane jaki. 4S 2500mAh. Całkiem spora petarda.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: Przechowywanie LiPo w trakcie ładowania i nie tylko

Post autor: Gmeracz »

pawelsky pisze:Czy naprawde w kazdej dyskusji o bezpieczenstwie (czegokolwiek) musi sie pojawic ten wyswiechtany (i niestety nietrafiony) argument? :roll:
Heh. No dokładnie. Bo można ludziom gadać, a oni i tak swoje. Więc może i wyświechtane, ale prawdziwe. Bo powiedz, że nie jest tak???
A wyświechtany, to fakt. do bólu...

Nie wiemy, ilu idiotów kupuje sobie zabawki z lipolami, a potem płaczą, że im się coś tam zjarało.

Jeżeli np. ktoś sobie idzie na kolację do domu ładując akku w aucie, albo robi to w nocy w firmie, no to ma co chce. A poza tym, na filmach nikt nie podaje historii obchodzenia się z pakietami. Że np. był kret, upadek na kafle w kuchni, albo dziecko wsadziło ołówek i zrobiło małą dziurkę, albo kolega nadepnął niechcący na polu... I milion innych wydarzeń, o których ani słowa w tych filmach. Efekt to zawsze przyczyna serii wydarzeń, a nie cecha pakietów. Potrzebny jest ich ciąg, żeby doszło do tragedii. Tak samo, jak pokazują studia wypadków lotniczych. No niby taka bezpieczna maszyna, a spadła... Dlatego jestem za tym, aby nie demonizować lipoli.

Używam ich od wielu lat. przestrzegam kilku prostych zasad. I śpię spokojnie. I będę się ciągle dziwił, że ludzie lubią się sami zabijać, chociaż każdy o tym wie, że tak może nastąpić.
Od śmigła...
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: Przechowywanie LiPo w trakcie ładowania i nie tylko

Post autor: jelcyn »

Verid pisze:Przecież był - na początku filmiku masz napisane jaki. 4S 2500mAh. Całkiem spora petarda.
Fakt, pakiet zamknięty w szczelnym pojemniku może stać się ładunkiem wybuchowym.
MixhaL
Posty: 135
Rejestracja: wtorek 22 gru 2015, 00:03

Re: Przechowywanie LiPo w trakcie ładowania i nie tylko

Post autor: MixhaL »

Ktoś się kiedyś dziwił co to takiego tryb pre charge w ładowarce, tak to wygląda u mnie, dopóki nie przekroczy 3V ładowarka działą w trybie precharge i nie pozwala podnieść natężenia, pwyżej 3V automatycznie przełącza się na zaprogramowane parametry.



Sorki za jakość ale dopóki nie włączyłem nagrywania obraz był ostry, po włączeniu traci ostrość z bliskiej odległości.
Syma X8SW / FQQ777 124 / Racer 250
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Przechowywanie LiPo w trakcie ładowania i nie tylko

Post autor: Z.W15 »

[quote="MixhaL"]Ktoś się kiedyś dziwił co to takiego tryb pre charge w ładowarce, tak to wygląda u mnie, dopóki nie przekroczy 3V ładowarka działą w trybie precharge i nie pozwala podnieść natężenia, pwyżej 3V automatycznie przełącza się na


kilka razy ten pre-charge i bedzie pre-mort twojego lipo :lol:
ODPOWIEDZ