Jaka antena kierunkowa do trackera na 1.2Ghz

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Jaka antena kierunkowa do trackera na 1.2Ghz

Post autor: marceli »

Co teraz jest na topie, jaka antene warto zamontowac na tracker dla pasma 1.2Ghz?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Chyba niezmiennie biquad, GPpatch, patch, yagi....zależy jak daleko chcesz polecieć...chłopaki z forum latają na GPpatch'u >20km.... to jest ten temat
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Pytam bo wlasnie wymienilem zestaw 2.4Ghz lawmate 1w z patch panelem 14db na lawmate 1.2Ghz 1w z jakims patch panelem z bevrc i szczerze mowiac jestem zalamany zasiegiem i jakoscia obrazu. No ok, dodatkowo wpakowalem diversity z rv i drugi odbiornik, moze to matoli obraz ale co do zasiegu to tez jest gorzej niz bylo.
klocolus
Posty: 1364
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 23:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: klocolus »

marceli pisze:na lawmate 1.2Ghz 1w z jakims patch panelem z bevrc i szczerze mowiac jestem zalamany zasiegiem i jakoscia obrazu
Wywal diversity i drugi odbiornik, zrób test.

Ogólnie lawmate ostatnio po przeniesieniu fabryki zeszło na psy. Patch jest także nie lepszy. Zrób sobie patcha z forum, do tego porzadnego dipola do nadajnika (Mieciu fajny pomysł podrzucił, powinno sie sprawdzać - albo jak masz to bat od foxa)

Jak to nie pomoże to tylko wymiana zestawu video.
Każdy ma swoje 6 minut :-)
Awatar użytkownika
alexusa
Posty: 679
Rejestracja: niedziela 27 maja 2012, 05:15
Lokalizacja: Skąd innąd

Post autor: alexusa »

A czemu nie CP anteny ? Jak diversity to proponuje helical jako kierunkowa np 5 turns (9.5 db) i skew plannar (4 listna koniczyna) a na Tx clover leaf i bedzie pieknie.

1.2 lubi tez byc odfiltrowana od lrs ... moze to jest przyczyna.
"Alcohol ... Because no great story starts with a salad ..."
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Szczerze mowiac to zastanawialem sie tez nad antenkami o polaryzacji kolowej tylko nie wiem jaka by to dalo korzysc przy trackerze?
skatkier
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 24 sie 2014, 15:05
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Jaka antena kierunkowa do trackera na 1.2Ghz

Post autor: skatkier »

Witam, mam tracker tylko bez anteny... Teraz się tak zastanawiam, jaki typ anteny zamontować? Ogólnie zastanawiam, się która ma najlepszy zysk, zwykłego patha, to bym mógł bez anteny śledzącej użytkować, więc chciałbym coś węższego z jak największym dBi.

Z tego co czytałem, to yagi, ale tracker nie uciągnie... Jaką w takim razie antenkę zastosować? :-/
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Jaka antena kierunkowa do trackera na 1.2Ghz

Post autor: TorFPV »

Na jakie dystanse chcesz latać ?
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
skatkier
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 24 sie 2014, 15:05
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Jaka antena kierunkowa do trackera na 1.2Ghz

Post autor: skatkier »

20km, jednak, to nie chodzi tylko żeby dolecieć, tylko żeby obraz był czyściutki hehe. Na tych panelówkach to raczej, żeby dolecieć... Ogólnie intryguje mnie, to, że mając tracker sporo osób zakłada anteny, które nawet po przekręceniu o 90 stopni nadal odbierają, to po jakiego precyzyjny tracker w ogóle?

Tu jest ciekawa propozycja, tylko skąd wziąć takie anteny... http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=23956
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Jaka antena kierunkowa do trackera na 1.2Ghz

Post autor: TorFPV »

do 20km ? Zwykły BiQuad od kkacpra, problemy zaczynająa się w okolicach 30km...
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka antena kierunkowa do trackera na 1.2Ghz

Post autor: darek_op »

skatkier pisze:Witam, mam tracker tylko bez anteny... Teraz się tak zastanawiam, jaki typ anteny zamontować? Ogólnie zastanawiam, się która ma najlepszy zysk, zwykłego patha, to bym mógł bez anteny śledzącej użytkować, więc chciałbym coś węższego z jak największym dBi.

Z tego co czytałem, to yagi, ale tracker nie uciągnie... Jaką w takim razie antenkę zastosować? :-/
Uciągnie, zobacz TUTAJ
skatkier
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 24 sie 2014, 15:05
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Jaka antena kierunkowa do trackera na 1.2Ghz

Post autor: skatkier »

No właśnie myślałem, żeby brać biquad od kkacpra... Ciekawe jaki ma zysk. A torreto testowałeś tą antenkę? Rzeczywiście na 20km nie ma problemów?

Darek mam tracker od JR65, więc odpada, jednak szacun za Twoje rozwiązania.

Tu znalazłem, jeszcze ciekawy info do poczytania http://www.dipol.com.pl/pdf/anteny_wlan.pdf
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Jaka antena kierunkowa do trackera na 1.2Ghz

Post autor: lotpawel »

antena od KKacpra zawsze da rade, pozostaje kwestia odbiornika czy "da rade"
Awatar użytkownika
zeman0
Posty: 684
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2012, 22:07
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jaka antena kierunkowa do trackera na 1.2Ghz

Post autor: zeman0 »

Anteny są ważne ale 50% sukcesu to poprawnie położona instalacja w modelu. W dobrych warunkach to 20 km można zrobić na bacikach. Polecam uzyć w modelu jako nadawczej wideo Bacik lub dipol a na ziemi odbiorczej Biquad lub Patch.
Taranis 9XD, eLeRes, GS, OSD i AP by Zbig & Pitlab, FOX 800 1,2GHz, Talon.
skatkier
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 24 sie 2014, 15:05
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Jaka antena kierunkowa do trackera na 1.2Ghz

Post autor: skatkier »

Odbiornik mam lawmate na trackerze + fox na antenę dookólną.

W modelu poświęciłem sporo czasu, żeby było prawie idealnie (eleres na ogonie dodatkowo zaekranowałem go taśmą miedzianą, fox 800 na przodzie, wszystkie przewody sygnałowe w ekranie, zasilające osobną wiązką, bec liniowy do autopilota, GPS, odbiornika, nawet kamera zaekranowana. W bazie wszystkie połączenia ekranowane, kondensatorki, aby serwa nie szarpały zasilaniem, pierścienie ferrytowe i dużo by jeszcze wymieniać). 8-)

Ja tak sobie myślałem, żeby dać GP w modelu, a do śledzenia powiedzmy, że tą biguad (choć właśnie o ten wybór pytam), no i do drugiego odbiornika też GP. Myślę, że GP będzie lepsze od bacika, co do dipola, to nie wiem, mam w eleresie oba dipole. Pomyśle nad tym może vee zastosować jako nadawcza?

Tak sobie wczoraj myślałem, jakby zastosować antene kierunkową w modelu i aby serwo ją obracało w stronę bazy. Nigdzie nie widziałem aby ktoś to stosował, a zasięg wzrósł by miarodajnie, wiec czemu nie? :-)
ODPOWIEDZ