Phantom 3 Advanced - nieostre zdjęcia

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

maggotsic
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 19 sty 2016, 20:04

Phantom 3 Advanced - nieostre zdjęcia

Post autor: maggotsic »

Cześć.
Wydaje mi się, że mam pewien problem z ostrością zdjęć i chciałem spytać użytkowników P3 A i P3 P co sądzą na temat zdjęć z tego drona.
Nie wiem jak w Waszym przypadku, ale u mnie lewa część zdjęć jest zawsze ostrzejsza (dół i góra), środek i wyżej robi się mydło, prawa strona w miarę ok.
Wiem, że głębia, to tylko 2.8 i na tę kamerkę oddziaływuje wilgotność powietrza i inne czynniki, ale nie wiem, czy czasem nie ma to związku z ustawianiem ostrości (autofokusa jednak brak). Robiłem zdjęcia w październiku, gdy ta pogoda była dobra i było tak samo w grudniu, jak i w styczniu. Latam w dobrych warunkach, unikam mgły, deszczu i śniegu oraz silnego wiatru. Zauważyłem, że najlepiej jest na ok 50-70 metrach i jak obiekt jest z lewej strony - wtedy te foty są dobre. Im wyżej, tym gorzej. Nie używam filtra uv, latam bez, ew z polarem. Robię zdjęcia lustrzanką i te mydło działa mi na nerwy...Jak zdjęcia zmniejszę i pobawię się w obróbkę, to jest przyzwoicie.
Na zagranicznym forum widziałem, że ktoś miał podobny problem, ostrość była za obiektem i ogólnie był zawiedziony jakością zdjęć.
W przypadku filmów ostrość jest taka jaka być powinna - w całym kadrze i tu nie mam powodów do narzekania (o dziwo to tylko 2.8). Czytałem trochę na temat zdjęć z P3 i fotografowie mają na ogół negatywne zdanie na ten temat (dochodzą jeszcze hot pixele), a zdjęcia - stop klatki, robią z filmów w 4K.
Myślę o odesłaniu drona do serwisu i sprawdzeniu kamery. Wgrany mam najnowszy soft, używam Ipada air, robię na krótkich czasach naświetlania, iso zawsze 100, max 400 w nocy. Wszystko skalibrowane, żadnych upadków itp. (latam z głową).
Zdjęć na forum nie będę zamieszczał, bo rzeba je obejrzeć w pełnej rozdzielczości; mogę najwyżej wysłać kilka do wglądu na jakiś serwis hostingowy, jeśli można.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Phantom 3 Advanced - nieostre zdjęcia

Post autor: Adrián »

Bez pokazania zdjęć, to chyba rozmowa o niczym.

Generalnie, już był podobny temat, gdzie użytkownik sprzedał swojego p3 i kupujący oznajmił, że właśnie zdjęcia są nieostre i jedna część kadru była ostrzejsza od drugiej (chyba nawet lewa była ostrzejsza
Po analizie zdjęć, które podesłał, faktycznie tak było.
Uważam, że to wada fabryczna kamery.

Jak dla mnie, było do nieprzyjęcia. Znajomy ma p3A i u niego to wygląda normalnie, jak na parametry kamery. Nie można jej porównywać do dobrego bez lusterkowca, już nie wspominając o lustrzance.
Dla mnie zdjęcia są słabiutkie (pewnie takie skrzywienie zawodowe.), ale trzeba ją porównać do np gopro 4 black, bo nie ma większych aspiracji.
maggotsic
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 19 sty 2016, 20:04

Re: Phantom 3 Advanced - nieostre zdjęcia

Post autor: maggotsic »

Tak się składa, że robię zdjęcia dobrą puchą - 1DX + kilka szkieł i zdaję sobie sprawę, że do zdjęć z drona trzeba mocnego sprzętu, przynajmniej bezlusterkowca. Ale kupiłem tego drona, bo to mój pierwszy sprzęt tego typu i jakaś odmiana.
Zdjęcia wgrałem na sendspace, będę wdzięczny jak ktoś rzuci okiem. Zdjęcie zamku jest ok moim zdaniem, natomaist w przypadku reszty widać różnice między lewą stroną, a środkiem i jest to znacząca różnica. Pewnie wilgotność powietrza i wysokość robi też swoje, a może ja za dużo wymagam ;)

https://www.sendspace.com/file/zgsl6v
161sm046
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 25 lut 2016, 12:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Phantom 3 Advanced - nieostre zdjęcia

Post autor: 161sm046 »

maggotsic, Zdjęcia nie wyglądają za dobrze.. uporałeś się z problemem? Mam zamiar kupic P3 Advanced ale po obejrzeniu Twoich zdjęć zastanawiam się nad wersją Professional.
maggotsic
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 19 sty 2016, 20:04

Re: Phantom 3 Advanced - nieostre zdjęcia

Post autor: maggotsic »

Jeszcze nie. Czekam na wiosnę i lepsze warunki pogodowe, by zobaczyć jak poradzi sobie kamerka.
IIKubaII
Posty: 111
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Phantom 3 Advanced - nieostre zdjęcia

Post autor: IIKubaII »

Co oni porobili z ta 3 standard. Dobrze ze kupilem ph2 vision+
whitemax
Posty: 2
Rejestracja: środa 15 lut 2017, 18:06
Lokalizacja: Wawa

Re: Phantom 3 Advanced - nieostre zdjęcia

Post autor: whitemax »

Hej,
rozjaśnił się problem? Ja mam odkupionego phantoma 3 advance i też mam niestety takie efekty. Lewa strona w miarę, prawa raczej mydło. Widać to na filmach i najbardziej na zdjęciach.
Napisałem do autoryzowanego serwisu i odpisali, że w grę wchodzi tylko wymiana kamerki na nową. Ja mam sprzęt już po gwarancji, więc trochę buba.

Znalazłem w necie artykół, gdzie kolega po fachu próbuje się uporać z problemem i coś mu wychodzi...
https://phantompilots.com/threads/blur- ... ced.73101/
maggotsic
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 19 sty 2016, 20:04

Re: Phantom 3 Advanced - nieostre zdjęcia

Post autor: maggotsic »

Rok temu dron trafił do serwisu (naprawa gwarancyjna) z powodu pęknięć obudowy przy silnikach (jest to znany problem) i z powodu trzęsącego się gimbala. Po powrocie z serwisu jest ok, ale jest inny problem, który już wcześniej występował - lekko pływający horyzont. Jakość zdjęć raczej bez zmian, więc zakup tego P3A był średnio dobrym pomysłem, biorąc pod uwagę koszt i problemy na jakie trafiłem. Gdybym miał teraz coś kupować, to albo Inspire, nawet używany, albo dron innej firmy, ew. coś z lepszym gimablem i kamerą, ale nie za 6-8 tysięcy jak to jest w przypadku P4A i P4P.
whitemax
Posty: 2
Rejestracja: środa 15 lut 2017, 18:06
Lokalizacja: Wawa

Re: Phantom 3 Advanced - nieostre zdjęcia

Post autor: whitemax »

Ja teraz chyba też nie kupił bym tego P3A. Raczej dołożył bym do mavica. W każdym razie rozebrałem kamerkę, rozkleiłem obiektyw, tak żeby w miarę luźno dało się go obracać, regulować ostrość, poskładałem z powrotem i wyregulowałem sobie na żyletkę wg mniej więcej tego sposobu:
ODPOWIEDZ