Autopilot by Zbig & Pitlab

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: zbipok »

jaki masz odbiornik ?
Zbyszek
Agatom
Posty: 154
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 18:42
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Agatom »

NeXuS pisze:2) Co regulować, żeby w STAB-ie nie machał ogonem? Rybka mi się wzbudza się przy pewnej prędkości.
Menu OSD - Autopilot - Stabilizacja kursu - 0%

Ewentualnie ustaw odpowiedni %. Mimo wszystko nie warto dawać na 0% bo to jednak fajnie działa tylko trzeba dobrać odpowiednią wartość.
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: NeXuS »

zbipok pisze:jaki masz odbiornik ?
eleres

Agatom, dzięki, będę kombinował.
grekax
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 31 sie 2014, 16:19
Lokalizacja: Nysa

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: grekax »

Mam problem z podłączeniem AP do RX eleres v2 SBUSem.
RX- zwora na sygnałowym 1-2, zaznaczone SBUS w AP zaznaczone SBUS, pokazały się słupki do połowy na wejściu i jeden (RUD) na wyjściu ale się nie ruszają , zero reakcji na drążki .
Jak dam CPPM znika pasek do RSSI w fpv manager ,o czymś zapomniałem? może coś w apce trzeba ustawić.
AP i RX nowy ,soft 2.50a w RX 1.25d ,RX oczywiście zbindowany , sprawdzony i śmiga ale nie po SBUSie
prosze o jakieś wskazówki bo brak mi pomysłów
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: zbipok »

NeXuS pisze:
zbipok pisze:jaki masz odbiornik ?
eleres
Agatom, dzięki, będę kombinował.
Z eleresem lepiej stosować CPPM, próbowałem SBUS i też mi się zdarzało -RC, po poprawkach misia było lepiej ale i tak się zdarzały zaniki.
Zbyszek
Awatar użytkownika
szeri88
Posty: 203
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 20:49
Lokalizacja: Koszalin

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: szeri88 »

Nie pamiętam czy miał ktoś problem z "pływającym" horyzontem a wertować całego wątku nie dam rady. Problem w tym, że po podłączeniu zasilania horyzont wskazuje jakby nos modelu był zadarty do góry o około 10°. Mniej więcej przez dwie minuty horyzont wraca do prawidłowego poziomu i wszystko jest OK. Dzieje się tak za każdym razem po podłączeniu zasilania. Model miał małą kraksę, ale po odbudowaniu dalej latał bez problemu, objawy nie występowały. Problem wystąpił z dnia na dzień. Przeprowadziłem kalibrację i to też nie pomaga, chyba, że trzeba ją wykonać super precyzyjnie...
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: jelcyn »

Problem z osią X gyro. Przeprowadź szybką kalibrację gyro (tylko dla temp. pokojowej) i daj znać czy pomogło.
Awatar użytkownika
szeri88
Posty: 203
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 20:49
Lokalizacja: Koszalin

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: szeri88 »

jelcyn pisze:Problem z osią X gyro. Przeprowadź szybką kalibrację gyro (tylko dla temp. pokojowej) i daj znać czy pomogło.
Szczerze mówiąc kalibrację robiłem z poziomu menu OSD. Jutro idealnie wypoziomuję model i przeprowadzę kalibrację poprzez FPV Manager tak jak radzisz. Dam znać co z tego wyjdzie.
Awatar użytkownika
PitLab
Posty: 967
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 20:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: PitLab »

Do kalibracji gyro nie trzeba poziomować modelu. Model musi być tylko nieruchomo, bo żyroskopy mierzą prędkość kątową a nie poziom (kąt).
Kalibracja z poziomu menu OSD jest skuteczna ale nie wiadomo czy była potrzebna. Żyroskop najepiej kalibrować z poziomu FPV managera.
Tam widać wskazania prędkości kątowych. Jeżeli są większe niż +-10 dla dowolnej osi to trzeba skalibrować.
Piotrek.
Z różnych form kontaktu preferuję e-mail
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: NeXuS »

Wracając do mnie, czyli wygląda na to, że te migania -RC to jakieś błędy w transmisji danych pomiędzy eleresem i AP. Osobiście samo miganie -RC mi nie przeszkadza, sterowanie jest, model przelatał już tak ze 200 km, ale czy grozi to jakąś konkretną zwiechą, czy to technologicznie niemożliwe i się nie przejmować?
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: zbipok »

Z tego co wiem to są chwilowe opóźnienia bajtów w ramkach transmisji szeregowej SBUS z eLeReSa. Też latałem przez jakiś czas , ale nie chcę ryzykować jeśli jest jakiś problem z transmisją.
Zbig ma też taki odbiornik i używa PPMa.
Zbyszek
Awatar użytkownika
szeri88
Posty: 203
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 20:49
Lokalizacja: Koszalin

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: szeri88 »

PitLab pisze:Do kalibracji gyro nie trzeba poziomować modelu. Model musi być tylko nieruchomo, bo żyroskopy mierzą prędkość kątową a nie poziom (kąt).
Kalibracja z poziomu menu OSD jest skuteczna ale nie wiadomo czy była potrzebna. Żyroskop najepiej kalibrować z poziomu FPV managera.
Tam widać wskazania prędkości kątowych. Jeżeli są większe niż +-10 dla dowolnej osi to trzeba skalibrować.
Żyroskop skalibrowałem kolejno przy temperaturze 0°C, 20°C i 40°C. Wygląda na to, że problem został rozwiązany. Dzięki za wskazówki ;-).
grekax
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 31 sie 2014, 16:19
Lokalizacja: Nysa

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: grekax »

witam,i ja także zakupiłem ap+osd zbig pitlab.Mam pytanie odnośnie konfiguracji . W osd wszystko mogę zmienić/wczytać poza monitorem rc ,jak ściągne w zakładce layout go widać jak prześle do osd na monitorze nie wyświetla,o czymś zapomniałem?
oraz jakim parametrem ustawiam utrzymanie wysokości? czy tylko limitem gazu?(gaz ustawiony na dynamiczny) pytam ponieważ podczas testów w trybie automatycznego krążenia nad punktem ,podczas jednego kółka obniżył lot o 20m i wciąż poadał. testy były przy 10m/s wietrze , sporo ale nie mogłem się powstrzymać .soft najnowszy
KamilCK
Posty: 658
Rejestracja: sobota 23 sie 2014, 07:55
Lokalizacja: Kielce

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: KamilCK »

To że Ci opodal to są dwie rzeczy horyzont źle ustawiony lub na gazie się nie wznosi to trzeba włączyć mixer gaz wysokości ale stawiam na horyzont lub jeszcze źle wytrymowany
grekax
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 31 sie 2014, 16:19
Lokalizacja: Nysa

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: grekax »

dodam jeszcze że to skrzydło SW-X8,wydaje mi się że jest dobrze wytrymowany ale sprawdze jeszcze raz,dzieki
ODPOWIEDZ