Autopilot by Zbig & Pitlab

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: darek_op »

MrFugazi pisze:Co się stanie jak do płytki osd zamiast zasilania 12V podłączę 16,8V?
Raz udało mi się przetestować takie zasilanie :shock: Zamieniłem podłączenie pakietów napędowego i zasilającego AP razem z video.

Wszystko przeżyło, tylko ......... model nie chciał wystartować na 3S :mrgreen:
Oczywiście nikomu nie polecam takiego zasilania , ale kilkuminutowe podpięcie zasilania z 4S nie powinno spowodować uszkodzeń
Awatar użytkownika
MrFugazi
Posty: 100
Rejestracja: poniedziałek 18 paź 2010, 05:45
Lokalizacja: Pszów

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: MrFugazi »

Pytanie zadałem post factum - u mnie tor video umarł na kilka minut po czym ożył i nie wiem czemu to zawdzięczam, tak jakby zadziałało jakieś zabezpieczenie termiczne, ale nie zdążyłem stwierdzić gdzie. Tym nie mniej muszę coś z tym zrobić by na przyszłość takich omyłek uniknąć.
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

Na płytce OSD jest bezpiecznik polimerowy. To pewnie on zadziałał, gdy kamera/transmitter pobrały duży prąd pod zwiększonym napięciem.
Po ostygnięciu bezpiecznik znów się włączył. Ot, taki drobiazg a się przydaje...
Awatar użytkownika
MrFugazi
Posty: 100
Rejestracja: poniedziałek 18 paź 2010, 05:45
Lokalizacja: Pszów

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: MrFugazi »

Istotnie na to wygląda że przydał się bardzo - chwała konstruktorom!
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: marekj »

Ja mam przetwornicę step down. Na wyjściu jest tylko pierścień ferrytowy i 4 czy 5 zwojów przewodu zasilającego OSD. Sporo już na tym przeleciałem i zero problemów.
Pozdrawiam
Marek
KamilCK
Posty: 658
Rejestracja: sobota 23 sie 2014, 07:55
Lokalizacja: Kielce

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: KamilCK »

marekj pisze:Ja mam przetwornicę step down. Na wyjściu jest tylko pierścień ferrytowy i 4 czy 5 zwojów przewodu zasilającego OSD. Sporo już na tym przeleciałem i zero problemów.
A jaką odległość max??
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

To taka sama przetwornica jak UBEC do serw (nawet mniejszej mocy), więc nie ma powodu do generowania jakichś strasznych zakłóceń radiowych.
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Ben »

Ponieważ przesiadłem się na li-ion'ny 3S3P 10000mAh, zastosowałem przetwornicę step-up/step-down 12V 2A. Wszystko zasilam jest z jednego pakietu i chciałem mieć stabilne zasilenie toru video. Oprócz tego mam jeszcze dwa S-bec'ki 5V, jeden w regulatorze "Jeti" 5V3A i dodatkowy (na wszelki wypadek) "FOXY" 5V3A. Wszystko w dosyć ciasnej komorze "Soliusa". ZERO PROBLEMÓW
pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: marekj »

A jaką odległość max??
10km.jpg
10km.jpg (385.12 KiB) Przejrzano 2685 razy
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Baqsthc »

Czyli do Mini Talona powędruje step-down :) Istnieje możliwość by zwiększyć w AP zakres sygnałów dla kanałów Pan Tilta? A przynajmniej dla "Pan"? Większość serw potrafi więcej niż 1000-2000us a tak to żeby nawet te 180° wyciągnąć trzeba przekładnie czy serwa 360°.
KamilCK
Posty: 658
Rejestracja: sobota 23 sie 2014, 07:55
Lokalizacja: Kielce

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: KamilCK »

A ja powiem tak że od samego początku latam na osobnym zasilaniu do Wideo i żadnych problemów nie mam tym bardziej że w każdym dotychczasowym modelu mam wystarczającą dużo miejsca na osobny Pakiet.
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Baqsthc »

Na osobnym zasilaniu nie ma prawa być problemów. Dywagacje są na temat jednego pakietu
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

Baqsthc pisze:Czyli do Mini Talona powędruje step-down :) Istnieje możliwość by zwiększyć w AP zakres sygnałów dla kanałów Pan Tilta? A przynajmniej dla "Pan"? Większość serw potrafi więcej niż 1000-2000us a tak to żeby nawet te 180° wyciągnąć trzeba przekładnie czy serwa 360°.

Na wyjściach AUX zakres PPM jest jest 900-2100us. W wersji 2.52 już nie planuję zmian - niedługo będzie końcowe wydanie.
piotr
Posty: 269
Rejestracja: piątek 23 kwie 2010, 23:40
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: piotr »

Baqsthc pisze:Czyli do Mini Talona powędruje step-down :) Istnieje możliwość by zwiększyć w AP zakres sygnałów dla kanałów Pan Tilta? A przynajmniej dla "Pan"? Większość serw potrafi więcej niż 1000-2000us a tak to żeby nawet te 180° wyciągnąć trzeba przekładnie czy serwa 360°.
Tę i wiele innych funkcji posiada S-bus dekoder Misia .Do pantilta wystarczą wtedy tylko 3 przewody masz możliwość sterowania prędkością i zakresem każdego kanału .
Pozdrawiam Piotr
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Assur92 »

Mam pytanie odnośnie trymowania. Wczoraj podczas trymowania stało się coś dziwnego podczas tej operacji. Po wystartowaniu wszystko było ok bo oblatany był w poprzednim sezonie, jednak model miał wprowadzonych parę zmian więc lekko go ściągało na lewo więc zacząłem ponownie trymować. Po wstępnym wytrymowaniu chciałem zapisać trymery, a że model był dość wysoko, a słońce dość nisko z racji późnej godziny to wrzuciłem zataczanie kółek nad głową i spokojnie usiadłem przed monitorem by zapisać trymery.

Po zapisaniu trymerów jednak coś się stało niedobrego, po przełączeniu na staba nagle zaczął przewalać się na skrzydło. Dopiero po wychyleniu drąga od lotek mniej więcej o połowę wartości wrócił do poziomu więc postanowiłem wylądować i sprawdzić co się dzieje. Okazało się że w stabie lewa lotka jest maksymalnie wychylona do góry pomimo że model był poziomo. W manualu lotka powraca do neutrum prawidłowo. Na apce nie mam ustawionego żadnego zróżnicowania wychyłu lotek ani innych rzeczy.
Chciałbym się dowiedzieć gdzie popełniłem błąd, czy zapisanie w trybie krążenia to spowodowało?
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
ODPOWIEDZ