Autopilot by Zbig & Pitlab

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
simek2000
Posty: 53
Rejestracja: wtorek 30 paź 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: simek2000 »

A jaki autopilot mozecie polecic które posiada w/w funkcje
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

W tym wątku żaden.
Awatar użytkownika
Andrzej_P
Posty: 206
Rejestracja: wtorek 08 maja 2012, 20:40
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: Andrzej_P »

Po ostatnich doświadczeniach z utratą zasięgu i ja "zatrudniłem " autopilota.
Pytanie odnośnie podłączenia; mając piny po prawej stronie podpinam po kolei " od góry:
lotka 1, wysokość, kierunek , gaz , lotka 2 i sterowania autopilot oraz OSD; następnie wyjścia z AP: lotka 1, wysokość, kierunek , gaz , lotka 2. Rozwiejcie moje wątpliwości odnośnie podłączenia gazu , gdzie podłączyć odbiornik a gdzie regulator.
Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
Rufio
Posty: 1157
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 22:57
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Rufio »

Andrzej_P pisze:od góry:
lotka 1, wysokość, kierunek , gaz , lotka 2 i sterowania autopilot oraz OSD; następnie wyjścia z AP: lotka 1, wysokość, kierunek , gaz , lotka 2. Rozwiejcie moje wątpliwości odnośnie podłączenia gazu , gdzie podłączyć odbiornik a gdzie regulator.
pierwsze wymienione piny to wejścia (czyli odbiornik) do AP drugie to wyjścia z AP (czyli serwa i regulator).
Awatar użytkownika
Andrzej_P
Posty: 206
Rejestracja: wtorek 08 maja 2012, 20:40
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: Andrzej_P »

Dziś odbył się pierwszy lot naszego AP. Stabilizacja działa wybornie natomiast musimy jeszcze poustawiać tryb lotu autonomicznego i tu problem chciałem ustawić limit wysokości i ... nie znalazłem
Obrazek

Gdzie szukać tej funkcji?
Edit:
pomogła aktualizacja softu OSD :-), Marcin dziękuje !
Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
PitLab
Posty: 967
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 20:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: PitLab »

Popełniłem taki obrazek z opisem podłączeń AP:
Obrazek
Piotrek.
Z różnych form kontaktu preferuję e-mail
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zbig »

Dodam tylko, że dla pinów PPM (odbiornik/serwa) masa jest na pinach u dołu (przy płytce), a sygnał na pinach u góry.
Cinas
Posty: 107
Rejestracja: sobota 26 lis 2011, 16:39
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: Cinas »

Witam Panowie
Jestem szczęśliwym posiadaczem AP+OSD w kanapce i dzisiaj po podłączeniu odbiornika do AP przez PPM napotkałem na mały problem, mianowicie w momencie maksymalnego wychylenia prawego drąga w prawo czyli u mnie to lotki silnik zaczyna pracować na max. obrotach.
Czy da się to jakoś logicznie wytłumaczyć ?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Podłącz pod komputer. Przeanalizuj co się dzieje w zakładce Autopilot>Radio PPM w chwili wystąpienia usterki.
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zbig »

Czy logicznie to nie wiem, szklana kula mi coś ostatnio szwankuje :-)
Podłączenie do odbiornika masz PPM sum (jednym kabelkiem) czy równolegle każdy kanał oddzielnie?
Masz może ustawiony rozszerzony zakres impulsów (poza nominalne 1...2ms)? Jeśli tak, to w jakim zakresie? No i wrzuć zrzut z ekranu "Radio PPM" przy maksymalnym wychyleniu.
Co to za aparatura? Ilu kanałowa? Czy wiesz coś o długości jej ramki PPM?
Cinas
Posty: 107
Rejestracja: sobota 26 lis 2011, 16:39
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: Cinas »

OK dzięki za odzew , ale już chyba rozwikłałem problem. Mam apkę turnigy z softem ER9X na FrSku, odbiornik D8R-IIPlus przeprogramowany na PPM, chciałem zrobić to w ten sposób że kanały od 1 do 4 służą sterowaniu modelem kanały 6 i 7 to sterowanie AP i OSD kanał 5 to sterowanie ruchem pionowym kamery, kanał 8 to PPM no i zabrakło mi jednego do sterowania ruchem poziomym kamery :-/ i kminię teraz jak to wykombinować .
A jeśli chodzi o ten problem o który pisałem to wcześniej miałem lotki na 2 kanałach 1 i 6 a kanał 6 to AP mode i po wychyleniu drąga AP przestawiał się w trub auto a co za tym idzie załączał silnik do wcześniej zdefiniowanego poziomu gazu .
pozdrawiam
Cinas
Posty: 107
Rejestracja: sobota 26 lis 2011, 16:39
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: Cinas »

I jeszcze krótki filmik z objawami :)
pozdrawiam
Cinas
Posty: 107
Rejestracja: sobota 26 lis 2011, 16:39
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: Cinas »

Czy potrzebny jest jakiś dodatkowy modulik (RSI by Mieciu) przez który łączy się odbiornik z AP+OSD w celu wyświetlania poziomu RSI? czy AP+OSD Zbig & Pitlab nie wymaga tego modułu?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Przechodził w auto, tak też myślałem ale jakoś mało prawdopodobne wydawało mi się że pytasz zanim spojrzałeś na dane z OSD.

Wg. mnie nie trzeba nic dokładać aby RSSI działało.
Cinas
Posty: 107
Rejestracja: sobota 26 lis 2011, 16:39
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: Cinas »

jelcyn pisze:Przechodził w auto, tak też myślałem ale jakoś mało prawdopodobne wydawało mi się że pytasz zanim spojrzałeś na dane z OSD.
Pośpiech jest moją wadą :oops:
jelcyn pisze:Wg. mnie nie trzeba nic dokładać aby RSSI działało.
No to nie bardzo wiem jak to podłączyć :roll:, wiem jak wyprowadzić z odbiornika, ale gdzie drania podpiąć to już nie bardzo.
pozdrawiam
ODPOWIEDZ