Led Controller by Karwas

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
rycerz100
Posty: 992
Rejestracja: piątek 23 gru 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rycerz100 »

Jak by ktoś chciał używać tego sterownika na choince to stanowczo za mało :lol:
A jeśli o mnie chodzi to może po 6 szt na kanał wykorzystam więc spokojnie może być.

Ps.
Dasz mocniejsze bezpieczniki przed świętami w grudniu i kasa jak się patrzy :mrgreen: :lol: :mrgreen:
Mirek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Ha ha ha, na stole zamiast sianka - będzie potrzebny minimum - serwo tester :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
rycerz100
Posty: 992
Rejestracja: piątek 23 gru 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rycerz100 »

A to się zminiaturyzuje i pomiędzy gałązki choiny upchnie :lol:
Mirek
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

a zamiast buzerka świąteczna kolęda z kartkowej pozytywki :mrgreen:
Pozdrawiam, Jacek
Szymon
Posty: 992
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 09:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Szymon »

A ja mam pytanie innej maści :) Jak przez USB -> FTDI zaprogramować EEPROM kontrolera? :)
karwas
Posty: 173
Rejestracja: czwartek 23 wrz 2010, 20:13

Post autor: karwas »

strejla_u pisze:A ja mam pytanie innej maści :) Jak przez USB -> FTDI zaprogramować EEPROM kontrolera? :)
W moim projekcie czy wogóle?
Szymon
Posty: 992
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 09:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Szymon »

W ogóle :) Pod jakimi hasłami szukać sampli? Domyślam się że dane się wysyła po serialu, czyli w aplikacji musi być sekcja, która odbiera i ładuje do eepromu dane - ale takie rozwiązanie brzmi wolno (na moje skromniutkie doświadczenie).
karwas
Posty: 173
Rejestracja: czwartek 23 wrz 2010, 20:13

Post autor: karwas »

strejla_u pisze:W ogóle :) Pod jakimi hasłami szukać sampli? Domyślam się że dane się wysyła po serialu, czyli w aplikacji musi być sekcja, która odbiera i ładuje do eepromu dane - ale takie rozwiązanie brzmi wolno (na moje skromniutkie doświadczenie).
Inaczej niż piszesz nie zrobisz, chyba że znajdziesz bootloadera z obsługą ładowania pamięci EEPROM, ale to w sumie to samo.
W procku musi siedzeić program obsługi odbioru danych przez port szeregowy i zapisu do EEPROMU. Przez port szeregowy nie ma czegoś takiego jak bezpośredni dostęp do pamięci EEPROM jak np w programowaniu przez SPI.

Chyba, że urzyjesz przejściówki USB-SPI i zaprogramujesz EEPROM za pośrednictwem jakiegoś programu do łądowania pamięci programu np AVRDUDE, PonyProg itp, ale to już nie jest port szeregowy w procesorze.
karwas
Posty: 173
Rejestracja: czwartek 23 wrz 2010, 20:13

Post autor: karwas »

Przylutowałem bezpieczniki polimerowe pomiędzy tranzystorami a złączami wyjść.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wlutowałem jak umiałem - w tej sytuacji lepiej się chyba nie da.

Bezpieczniki działają bardzo dobrze. Na wyjściach 1-4 są bezpieczniki 750mA, a na wyjściach 5-6 500mA. Obciążałem je na stałe prądem ok prądu nominalnego ich pracy i działały dobrze nie grzejąc się.
Po przekroczeniu prądu nominalnego, a nie osiągając jeszcze prądu wyłacznia, bezpiecznik się pomału nagrzewa i dopiero po nagrzaniu się rozłacza obwód. Przy zwarciu wyjścia, czyli przy maksymalnym prądzie zwarcia bezpiecznik w ułamku sekundy robi się gorący i momentalnie się wyłacza. Po usunieciu zwarcia wraca do normalnej pracy.

Jeśli jest ktoś nadal chętny na płytki w takiej wersji to zapraszam.
Narazie zlutowałem 5 płytek, jak potrzeba to polutuje więcej.
Nie będę się rozkręcał z produkcją tej wersji bo już przymierzam się do drugiej, większej.
Zależy mi też na Waszej ocenie działania programu i całego układu.
Cena 75 ale razem z przesyłką w cenie.
Zapraszam na PW.

EDIT: Uaktualniłem pierwszy post.
Ostatnio zmieniony środa 18 lip 2012, 12:52 przez karwas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

Karwas- Nie mam wprawy w korzystaniu z forumnowego PW dlatego te 3x
Eletronik ze mnie kiepski,więc bez "gotowca" MAX232 nie dam rady.
Czy coś takiego się nada:
http://allegro.pl/rs232-to-ttl-converte ... 89213.html ?
a może masz jakieś coś podobnego na zbyciu ?
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Bambi - ten dinks jest najlepszy, działa ze wszystkim, z eLeReSem, z Multiwii, z OSD...klik!
Obrazek
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

Dzięki Rurku właśnie oczekuję tego właśnie sprzęta (help_by_karwas) :-D .Potem to jeszcze wszystko połączyć... I`m very,very beginner elektronic :-/
Pozdrawiam, Jacek
karwas
Posty: 173
Rejestracja: czwartek 23 wrz 2010, 20:13

Post autor: karwas »

Bambi_461 pisze:Dzięki Rurku właśnie oczekuję tego właśnie sprzęta (help_by_karwas) :-D .Potem to jeszcze wszystko połączyć... I`m very,very beginner elektronic :-/
Rurek pisze:Bambi - ten dinks jest najlepszy, działa ze wszystkim, z eLeReSem, z Multiwii, z OSD...klik!
Bambi_461 już wcześniej mnie dopytywał o jakiś konwerter a póżniej napisał post w temacie :-P

Co do połączania do komputera i do diodek, to wydaje mi się że wszystko jest jasne :-)
Jesli tylko mi się tak wydaję to dajcie znać a postaram się napisać jakiegoś manuala krok po kroku co i jak połączyć i poustawiać aby zaczęło mrugać tak jak użytkownik chce :lol:


Prawie kończe robić płytkę drugiej wersji sterownika.
Zrobiłem 8 wyjść na tranzystorach MOSFET - bezpieczniki polimerowe są już w standardzie :-)
Zastanawiam się czy jest sens dawać większe polimerki niż 750mA, czy ktoś wykorzysta większy prąd z tych wyjść?

W pierwszej wersji zrobiłem wyjście dla Buzzera dla 12V, a jak będzie lepiej?
Ja w MK używam buzzera na 12V bo jest dużo głośniejszy i słyszę go w zbożu z ok 100m - sprawdzone :-)"
Ostatnio zmieniony środa 18 lip 2012, 15:25 przez karwas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

W pierwszej wersji zrobiłem wyjście dla Buzzera dla 12V, a jak będzie lepiej?
Najlepiej - konfigurowane :-) albo 5V albo 12V :-) , zapewne zworką załatwisz ten dylemat ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
karwas
Posty: 173
Rejestracja: czwartek 23 wrz 2010, 20:13

Post autor: karwas »

Rurek pisze:
W pierwszej wersji zrobiłem wyjście dla Buzzera dla 12V, a jak będzie lepiej?
Najlepiej - konfigurowane :-) albo 5V albo 12V :-) , zapewne zworką załatwisz ten dylemat ;-)
Dobry pomysł, ale trzeba dodać jakąś diodę aby nie zewrzeć zworką razem 5V i 12V bo procek dostanie wtedy 12V na zasilanie i pójdzie z dymem
ODPOWIEDZ