Led Controller by Karwas

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Mat_91
Posty: 11
Rejestracja: piątek 13 lip 2012, 20:52
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Mat_91 »

Ale po co od razu dioda?;> Dajesz 3 goldpiny obok siebie, po lewej 5V, po prawej 12V a środkowy to wyjście, i zwierasz albo pierwszy z drugim albo drugi z trzecim, i nie ma opcji żebyś zwarł 1 z 3 (5V z 12V). :)
karwas
Posty: 173
Rejestracja: czwartek 23 wrz 2010, 20:13

Post autor: karwas »

Mat_91 pisze:Ale po co od razu dioda?;> Dajesz 3 goldpiny obok siebie, po lewej 5V, po prawej 12V a środkowy to wyjście, i zwierasz albo pierwszy z drugim albo drugi z trzecim, i nie ma opcji żebyś zwarł 1 z 3 (5V z 12V). :)
Tylko że moja płytka jest mała a goldpiny są duże :-) chciałem dać zworkę do lutowania na ścieżkach.
Artu

Post autor: Artu »

No to już problem "Lutującego", jak coś sknoci :-P
Mat_91
Posty: 11
Rejestracja: piątek 13 lip 2012, 20:52
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Mat_91 »

karwas pisze:Tylko że moja płytka jest mała a goldpiny są duże :-) chciałem dać zworkę do lutowania na ścieżkach.
No to zrób tak samo, tylko zamiast goldów 3 małe pola lutownicze obok siebie w jednej linii :) Chyba każdy ma na tyle oleju w głowie żeby wiedzieć ze wszystkich 3 się nie lutuje.
Awatar użytkownika
Bambi_461
Posty: 711
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 23:24
Lokalizacja: Sława

Post autor: Bambi_461 »

karwas Twójj kontroler dotarł,konwerter FT232 dotarł,LED-y dotarły - wszystko hula i cacy jest :-D . Tylko czasu cały czas brakuje :-/
Pozdrawiam, Jacek
karwas
Posty: 173
Rejestracja: czwartek 23 wrz 2010, 20:13

Post autor: karwas »

Bambi_461 pisze:karwas Twójj kontroler dotarł,konwerter FT232 dotarł,LED-y dotarły - wszystko hula i cacy jest :-D . Tylko czasu cały czas brakuje :-/
Cieszę się że wszystko działa.
Mat_91 pisze:
karwas pisze:Tylko że moja płytka jest mała a goldpiny są duże :-) chciałem dać zworkę do lutowania na ścieżkach.
No to zrób tak samo, tylko zamiast goldów 3 małe pola lutownicze obok siebie w jednej linii :) Chyba każdy ma na tyle oleju w głowie żeby wiedzieć ze wszystkich 3 się nie lutuje.
Tak też zrobiłem, ale dodałem dodatkowe zworki w innych miejscach :-)
Zrobiłem nową niestety większą o ok 5mm płytkę.
Ma 8 wyjść z bezpiecznikami.
Poniżej kilka fotek z wygenerowanej wizualizacji - brakuje tyko kilku kondensatorów, IRFów i bezpieczników
Obrazek
Obrazek

Myślałem nad umożliwieniem zasilania odbiornika RC z mojego sterownika.
Ale jak byłaby taka opcja to na pewno ktoś chciał by pozasilać serwa, a do tego juz potrzeba BECa z prądem conajmniej 1A a to już zajmuje miejsce na płytce, więc zrezygnowałem z tej opcji.
Artu

Post autor: Artu »

Te 5mm to nic, w porównaniu ze zintegrowanymi bezpiecznikami polimerowymi :-D
karwas
Posty: 173
Rejestracja: czwartek 23 wrz 2010, 20:13

Post autor: karwas »

W końcu mam płytki :-)
Wprowadziłem kilka poprawek sprzętowych i roabudowałem do 8 wyjść + wyjście buzzera.



Obrazek
Obrazek



Edytowałem pierwszy post z nowym opisem.
Ostatnio zmieniony środa 17 paź 2012, 21:31 przez karwas, łącznie zmieniany 1 raz.
Artu

Post autor: Artu »

Całkiem zgrabnie to wyszło :-D
Chyba się skusze na jedną sztukę :-P
Poproszę o dane wszelakie na PW :-)
Awatar użytkownika
august
Posty: 387
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 07:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: august »

Nabyłem ten kontroler.
Bardzo fajna sprawa - działa od zaraz.
Program jest bardzo przejrzysty, nie stanowi żadnych problemów z konfiguracją.
Trzeba by tylko pomyśleć o jakieś obudowie do tego cuda.
Pzdr,
Artur
ZMR-250 z NAZE32, DJI Phantom 3 Advanced, FY650 PIXHAWK, Turnigy 9X mod. ER9X z eLeReS + eLDisp
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Trzeba by tylko pomyśleć o jakieś obudowie do tego cuda.
Termokurcz przyjacielem Twoim jest :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
august
Posty: 387
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 07:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: august »

Rurek pisze: Termokurcz przyjacielem Twoim jest :-)
Tak też zrobiłem :)
ZMR-250 z NAZE32, DJI Phantom 3 Advanced, FY650 PIXHAWK, Turnigy 9X mod. ER9X z eLeReS + eLDisp
karwas
Posty: 173
Rejestracja: czwartek 23 wrz 2010, 20:13

Post autor: karwas »

Było trochę cicho w temacie, ale coś się dzieje.

Policzyłem jeszcze raz napięcia zasilania (pod naciskiem pewnego uzytkownika :-) i okazało się że płytka i stabilizator spokojnie wytrzymuje zasilanie z 4S.
Co prawda wtedy na wyjściach jest napięcie więcej niż 12V, więc paski ledowe moga potrzebować dodatkowego rezystorka.

Dorobiłem też nową funkcję do sterownika:
- sterowanie sekwencjami migania diod za pomocą impulsowego sterowania kanałem - kolejne przełącznie kanału min-max przełacza kolejne 4 sekwencje migania
- możliwość włączenia piątej pustej sekwencji - albo nic się nie świeci, albo wszystkie diody świecą,
- możliwość sterowania sekwencjami za pomocą zwykłago przycisku (zwieranie wejścia do masy)
- zmieniłem miganie diodki na strowniku.

Sterując sekwencjami za pomocą zwarcia wejścia do masy można podłączyć wejście sterownika bezpośrednio do wyjścia sterowania diodami od FC, w którym możemy sterować takim wyjściem za pomocą np AUX w MultiWii.

Firmware wkrótce :mrgreen:
Awatar użytkownika
august
Posty: 387
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 07:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: august »

Siemka, kiedy zapodasz obiecany soft?
ZMR-250 z NAZE32, DJI Phantom 3 Advanced, FY650 PIXHAWK, Turnigy 9X mod. ER9X z eLeReS + eLDisp
karwas
Posty: 173
Rejestracja: czwartek 23 wrz 2010, 20:13

Post autor: karwas »

No właśnie siedzę i coś tam tworze:-) Już niedługo :-)
ODPOWIEDZ