Led Controller by Karwas

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Artgraf1981
Posty: 491
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 11:46
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Artgraf1981 »

To juz chyba najprostsze co da się zrobić. Jako ciekawostkę robiłem kiedyś taki driver do ledów na ne555 który dawał szpilki po 700mA na leda 3w - led się nie grzał mimo że w katalogu był na 350mA. Jako bonus światło lekko drgało ale dla oka wyglądało na świecenie ciagłe (męczące jednak na dłuższą metę)
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Myszon »

Dzięki - już pma_ mi skrobie sterownik według moich wytycznych co do rozbłysków. I tutaj ciekawostka bo wymyśliłem nowa miarę określającą czas miedzy rozbłyskami. Jednostka ta nazywa się Klik - czyli kliknięcie lewym myszy na ikonkę :) Właśnie w takich odstępach będzie mrugał jeden kanał :-) 2K co 2sec. :)
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
karwas
Posty: 173
Rejestracja: czwartek 23 wrz 2010, 20:13

Post autor: karwas »

Myszon pisze:Jeszcze pytanko czy da się przepuścić ten sterownik przez używany już kanał np. kanał do przełączania trybów lotu w NAZA? Czyli 3 tryby świecenia tak jak to robi moduł PMU V1 Nazy.
Da się tak zrobić.
Podłaczasz sterownik kablem Y i rozgałęziasz sygnał z odbiornika RC do NAZY i do strerownka LED.
W sterowniku programujesz poziomy załączeń sekwencji migania (świacenia) tak aby pasowały do poziomów zamiany trybu lotu NAZY.
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: NeXuS »

Jakiś czas temu obiecałem Karwasowi, że pokażę jak wyszło oświetlenie na jego sterowniku w moim nowym modelu.
Jako, że właśnie go ukończyłem spełniam obietnicę.
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Baqsthc »

Bosko! Genialnie to wygląda :D
Awatar użytkownika
Burakko
Posty: 2231
Rejestracja: czwartek 14 cze 2012, 20:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Burakko »

No LOT na pewno będzie zazdrościł :D
Mapka ŚL http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... bcc46646ee

Kontroler lotu: "Widoczność pionowa zero."
Pilot: "W stopach czy w metrach?"

Nie pisz "Dron" moje dzieci mogą to czytać...
karwas
Posty: 173
Rejestracja: czwartek 23 wrz 2010, 20:13

Post autor: karwas »

NeXuS pisze:Jakiś czas temu obiecałem Karwasowi, że pokażę jak wyszło oświetlenie na jego sterowniku w moim nowym modelu.
Jako, że właśnie go ukończyłem spełniam obietnicę.
Podoba mi się :-D
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Karwas a Ty robisz jeszcze te sterowniki? No bo wszyscy zachwalamy (Ci co mają) gdzie się da ale parę osób wspomniało w różnych wątkach że przestałes wytwarzać te dobro :roll:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
karwas
Posty: 173
Rejestracja: czwartek 23 wrz 2010, 20:13

Post autor: karwas »

Rurek pisze:Karwas a Ty robisz jeszcze te sterowniki? No bo wszyscy zachwalamy (Ci co mają) gdzie się da ale parę osób wspomniało w różnych wątkach że przestałes wytwarzać te dobro :roll:
Jak już zostałem wywołany do tablicy to muszę się przyznać ;-) Chwilowo cierpię ma chroniczny brak czasu, a i płytki się skończyły... Ale obiecuję że do miesiąca czasu coś powinno ruszyć w tym temacie.
Awatar użytkownika
m_atrix
Posty: 186
Rejestracja: wtorek 11 cze 2013, 07:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: m_atrix »

Artgraf1981 pisze:To juz chyba najprostsze co da się zrobić.
Najprostszy układ to migająca dioda :-) niedawno wyczaiłem firmę produkującą diody do urządzeń pomiarowych, miedzy innymi migające z trzema wyprowadzeniami i możliwością ustawienia czasu błysku za pomocą odpowiednio dobranego rezystora lub kondensatora, firma zwie się POLAM-ELTA ,Al. Jerozolimskie 202, 02-486 Warszawa
karwas pisze:
Rurek pisze:Karwas a Ty robisz jeszcze te sterowniki? No bo wszyscy zachwalamy (Ci co mają) gdzie się da ale parę osób wspomniało w różnych wątkach że przestałes wytwarzać te dobro :roll:
Jak już zostałem wywołany do tablicy to muszę się przyznać ;-) Chwilowo cierpię ma chroniczny brak czasu, a i płytki się skończyły... Ale obiecuję że do miesiąca czasu coś powinno ruszyć w tym temacie.
Tak z ciekawości zapytam jaka cena?
Pozdrawiam
kamilt
1% - http://www.dzieciom.pl/12659
************************************
różne latające + wiatrak

komu Bóg rozumu nie da, kowal mu go nie ukuje
Awatar użytkownika
Burakko
Posty: 2231
Rejestracja: czwartek 14 cze 2012, 20:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Burakko »

Cena troszkę duża jak za miganie diodami, ale projekt godny uwagi no i programowanie z poziomu PC świetnie zrobione. Ja nie potrafię tylko wykonać tego programowania. A miganie to mały atiny i darlinktony w jednej obudowie cena mała ale i miganie ciągle to samo
Mapka ŚL http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... bcc46646ee

Kontroler lotu: "Widoczność pionowa zero."
Pilot: "W stopach czy w metrach?"

Nie pisz "Dron" moje dzieci mogą to czytać...
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: NeXuS »

Dla mnie najważniejsze było, że mogłem sobie łatwiutko wysterować na jednym kanale poszczególne sekwencje włączania światełek. Może ktoś woli mieć taniej i niech się świecą/migają ciągle, ja lubię bajerki i fajnie jest pod wieczór podlecieć bliżej i niżej i dać po gałach światłami do lądowania niczego nie spodziewającej się publice na koniec spektaklu. Robi wrażenie :-)
Awatar użytkownika
m_atrix
Posty: 186
Rejestracja: wtorek 11 cze 2013, 07:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: m_atrix »

Burakko pisze:Cena troszkę duża
a konkretów dalej nie ma, ani tu ani na PW :-)
Pozdrawiam
kamilt
1% - http://www.dzieciom.pl/12659
************************************
różne latające + wiatrak

komu Bóg rozumu nie da, kowal mu go nie ukuje
MarysM
Posty: 146
Rejestracja: sobota 04 sty 2014, 11:35
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: MarysM »

karwas pisze:
Rurek pisze:Karwas a Ty robisz jeszcze te sterowniki? No bo wszyscy zachwalamy (Ci co mają) gdzie się da ale parę osób wspomniało w różnych wątkach że przestałes wytwarzać te dobro :roll:
Jak już zostałem wywołany do tablicy to muszę się przyznać ;-) Chwilowo cierpię ma chroniczny brak czasu, a i płytki się skończyły... Ale obiecuję że do miesiąca czasu coś powinno ruszyć w tym temacie.
Na rynku wtórnym też jest ciężko o Twój sterownik - ja ostatnio kupiłem wersje 1 na forum, ale kupiłbym jeszcze jedną v2 :-)
DJI Phantom 3 Advanced
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Post autor: zybyzy »

m_atrix pisze:a konkretów dalej nie ma, ani tu ani na PW
wg tego:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=112009#112009
75zł
ale czy to aktualne będzie przy nowej partii to nie wiem.
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
ODPOWIEDZ