eLDisp czyli wyświetlacz LCD do eLeReS'a

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
macieq
Posty: 569
Rejestracja: niedziela 02 paź 2011, 06:55
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: macieq »

o dziekuje panowie, melduje że wyświetlacz działa :) teraz jeszcze dzielnik napięcia
Quad, Ranger EX na Pitlabie, S800, Taranis X9E i kupa różnych innych gratów ;)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Artu pisze:Tutaj jest tańsza i czarna :-P KM-99-ABS OBUDOWA 44x44x15
Kurde, szlak by to, a ja się tyle męczyłem żeby zasmarować to szare czarnym markerem, i na dodatek wygląda jak kupa nietoperza, a Ty mi dopiero teraz... :evil:
Misiu, może dołączysz do oferty wraz z eLDisp :roll:
Nie, nie, nie, nie będę dziur robił pilnikiem, jak w swojej. A jak ktoś popsuje przy dziurawieniu ?
Dopiszę do pierwszego posta jaka pasuje i skąd zakupić. Chyba że któryś z forumowiczów będzie chciał na CNC czy innym laserze zrobić odpowiednią obudowę, lub obróbkę wyżej wymienionego pudełka (plus szybka na LCD z poliwęglanu, plexi czy po prostu z pudełka na płytę CD). W razie czego mogę naszkicować jaka obróbka jest potrzebna (plus brzyyyyydkie fotki mogę dać).
Pzdr. -----MIŚ-----
Artu

Post autor: Artu »

Ktoś robił do LCD FrSky by Kuki... :roll:
Znalazłem :-D Zbeerladen, a tak to wyglądało LCD do frsky
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Tak, robił, nawet też dostałem taką obudowę i się do niej przymierzałem, ale do mojego jest o dużo za duża, no i zrezygnowałem z niej. No chyba żeby zrobić lepiej dopasowaną.
Tu pozostawiam wolną rękę wszystkim pomysłowym dobromirom :-D
Jak ktoś ładnie zainstaluje to w tej KM-99 to zapodam jako przykład do pierwszego posta.
Od siebie dodam że jako popychacze do przycisków zastosowałem... 3mm diody świecące po obcięciu nóżek, i zeszlifowaniu czoła na płasko. Kołnierz na diodzie zapobiega wypadaniu przycisku. Kiedyś do tego celu stosowałem metalowe tranzystory BC107, niektórzy pewnie pamiętają, ale w tym przypadku są nieco za wysokie :-)
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
macieq
Posty: 569
Rejestracja: niedziela 02 paź 2011, 06:55
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: macieq »

mam kolege z ploterem laserowym postaram sie wyciać ładnie w tej proponowanej obudowie :)
Quad, Ranger EX na Pitlabie, S800, Taranis X9E i kupa różnych innych gratów ;)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Ta obudowka na wolumenie jest, ja ładuję w nią kamerki płytkowe :-) bo jest jeszcze ta wersja ażurowana "promieniście" od frontu.
BTW mógłby któryś z kolegów z CNC te obudowkę ładnie wyriezać na maszynie....kto chętny?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
esamolocik
Posty: 814
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2010, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: esamolocik »

To może jak już chłopaki kombinujecie obudowie pod display to może warto pomyśleć o zrobieniu w niej miejsca na moduł eleres?
Wtedy do obudowy z display'jem idą trzy przewody.
Jakby jeszcze zrobić uniwersalny montaż np na rączki od aparatury to by była bajka.
No i wtedy jest fajny zestaw pod wszystkie aparatury - plug&play :)
Ostatnio zmieniony czwartek 14 cze 2012, 21:02 przez esamolocik, łącznie zmieniany 2 razy.
Artu

Post autor: Artu »

Ja chętny na dwie "wyriezane" obudowy, najlepiej z szybką :mrgreen:
Awatar użytkownika
Zbeer
Posty: 371
Rejestracja: piątek 05 lis 2010, 20:46
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Zbeer »

Artu pisze:Znalazłem Zbeerladen, a tak to wyglądało LCD do frsky
Dajcie dokładne foto z wymiarami to wam wydziergam. Misiowi już robiłem właśnie te z fryska kukiego ale tam inne wymiary i nie spasowało. Najlepiej jakbym miał do przymiarek lcd to wtedy ładnie wszystko dopasuję.
esamolocik
Posty: 814
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2010, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: esamolocik »

Zbeerladen pisze:
Artu pisze:Znalazłem Zbeerladen, a tak to wyglądało LCD do frsky
Dajcie dokładne foto z wymiarami to wam wydziergam. Misiowi już robiłem właśnie te z fryska kukiego ale tam inne wymiary i nie spasowało. Najlepiej jakbym miał do przymiarek lcd to wtedy ładnie wszystko dopasuję.
To weź ewentualnie pod uwagę to co napisałem wczesniej
esamolocik pisze: To może jak już chłopaki kombinujecie obudowie pod display to może warto pomyśleć o zrobieniu w niej miejsca na moduł eleres?
Wtedy do obudowy z display'jem idą trzy przewody.
Jakby jeszcze zrobić uniwersalny montaż np na rączki od aparatury to by była bajka.
No i wtedy jest fajny zestaw pod wszystkie aparatury - plug&play :)
Artu

Post autor: Artu »

esamolocik pisze:To może jak już chłopaki kombinujecie obudowie pod display to może warto pomyśleć o zrobieniu w niej miejsca na moduł eleres?
Wtedy do obudowy z display'jem idą trzy przewody.
Jakby jeszcze zrobić uniwersalny montaż np na rączki od aparatury to by była bajka.
No i wtedy jest fajny zestaw pod wszystkie aparatury - plug&play :)
Nie do końca... ja potrzebuję z modułu nadawczego "wyciągnąć" 10 przewodów :mrgreen:
No chyba, że zmieści się tam PPM ekspander by Miś + przełączniki, potencjometry... :lol:
esamolocik
Posty: 814
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2010, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: esamolocik »

Artu pisze: Nie do końca... ja potrzebuję z modułu nadawczego "wyciągnąć" 10 przewodów :mrgreen:
No chyba, że zmieści się tam PPM ekspander by Miś + przełączniki, potencjometry... :lol:
A czemu nie ;)
Tez posiadam ekspander.
Byśmy mieli jedną kompaktowa "skrzyneczke".
Awatar użytkownika
Stufido
Posty: 253
Rejestracja: niedziela 25 mar 2012, 19:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Stufido »

Kurka wodna, popieram! Z góry się piszę, bo zacząłem już kombinować jakieś ustrojstwo hybrydowe na to wszystko, a obudowa gdzie dokręcimy po prostu antenkę i poprowadzimy kabelki będzie suuuuper.
Nigdy nie jest za wcześnie, by zacząć coś fascynującego!
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Wymiary wyświetlacza:
Szerokość: 41,5mm
Wysokość: 35mm bez przycisków, przyciski wystają na 0.8mm do góry.
Grubość: 8mm (10mm jeśli miałby się wewnątrz zmieścić mały buzzer).
Zalecane okno na szybkę : 33x23mm, na szerokość centralnie, na wysokość zaczyna się 9mm od górnej krawędzi wyświetlacza.
Środek przycisków 5.5mm od każdego brzegu i 5.5mm wgłąb od powierzchni ekranu.
Zdjęcia na pierwszej stronie tematu.
Niestety, chwilowo nie mam co dać na przymiarkę... Chyba że gołą płytkę z uszkodzonym wyświetlaczem, to by się znalazło.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Zbeer
Posty: 371
Rejestracja: piątek 05 lis 2010, 20:46
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Zbeer »

miś pisze:Niestety, chwilowo nie mam co dać na przymiarkę... Chyba że gołą płytkę z uszkodzonym wyświetlaczem, to by się znalazło.
Do przymiarek jak znalazł. To jak, mam się za to zabrać ?
ODPOWIEDZ