Multiwii kuki 0.7M

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Re: Multiwii kuki 0.7M

Post autor: Chestnut »

odkopując temat:
znalazłem tu odpowiedź na moje pytanie- a właściwie- 2 odpowiedzi: :-P
Płytka kuki 0.7m, soft Miśairplane,
i teraz:
aileron (lotki) nie działa, przez chwilę miałem nadzieję, że to kwestia zmostkowania pinów, bo serwo zasilania nie ma...
a potem wpadłem na punkt który mnie zmroził:
Co do trybu samolotowego w 07M to nie wiem czy ta płyta ma wyprowadzone potrzebne sygnały do serw, czyli wyjścia 11 i 12 gdzie wpina się lotki
czyli jak prąd na pinach jest a sygnału nie ma- to kicha,
czy da się to jakoś obejść?

a druga sprawa- zero ruchu serw gimbala- ale to dla tego że nie odkomentowałem w sofcie #define SERVO_TILT...
..i mam nadzieję że tylko od tego ;-)

EDYTA: zasilanie jak najbardziej jest na wszystkich wyjściach, "niestety", ale też kontakt sygnałowych pinów z pinami procka jest- mimo to płytka steruje tylko throttle, elewator i rudder. Aileron, ani sterowanie gimbalem nie działa. (tak, camstab włączony)

przyjdę do domu, będę próbował pchnąć temat dalej, póki co udało się że Eleres daje ppm kablem ze skrzydła do kontrolera w kadłubie,
gps działa (przy oknie, na zewnątrz jeszcze nie był :-P ) drążki reagują ok, zazbraja się...

...btw- to normalne, że jak płytka chwilę leży do góry nogami to się rozzbraja? (gaz nie zerowy)

edyta:
EUREKA!
z tyłu
Obrazek
są zworki, i tam trzeba przerzucić żeby mieć wyjścia 11 i 12 (bo tam wpina się lotki)
mam nadzieję że to to- bo już nie mam pomysłów dlaczego to nie działa ;-)

W międzyczasie studiując forum w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania dlaczego nie działa jak chcę- trafiłem na inną wiedzę.
kabel ppm od eleres w skrzydle do płytki kuki 0.7m w kadłubie TRZEBA zrobić kablem ekranowanym (usb) czy wystarczy skręcić te cztery (+, -, PPM, RSSI)?
mam na zbyciu usb-kabla, nawet z tymi ferrytami na końcach- i pewnie wymienię (samolot był projektowany na ewentualność zmiany kabli)
tylko pytam z ciekawości (głodny wiedzy) ;-)
Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
ODPOWIEDZ