OSD by Zbig & Pitlab

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

Nie ma diagnostyki. Ale przejrzałem kod i widzę w niesprzyjających okolicznościach możliwość czasowego problemu w komunikacji modemów.
Zmienię to w kolejnej becie 2.62
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

Firmware 2.62beta7 jest gotowa.
http://www.bigaj.com.pl/fpvsystem/

Poprawka prędkości względem wiatru (wskazania mogły skakać przy zmianie wysokości lub ciśnienia atmosferycznego).
No i zapowiadana modyfikacja algorytmu komunikacji BuddyFlight
Awatar użytkownika
Rufio
Posty: 1157
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 22:57
Lokalizacja: Wa-wa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Rufio »

Firmware 2.62beta7 przetestowana, specjalnych niedogodności nie stwierdzono (3 różnych pilotów, 3 płatowce).
Trybu ACRO nie testowaliśmy.

Ale, Zbyszku, jedna sugestia co do wskazań Buddy:
- gdy model referencyjny leży na glebie, wskazania co do różnicy wysokości i odległości są IDEALNE
- gdy modele w ruchu to wskazania wysokości są niemal idelane tzn. płynne, ale odległość stabilności we wskazaniach nie ma: bardzo skacze (zresztą tak jak i wcześniej) np: 80, 84, 86, 90, 94, i znów 80, 85, 90 i znów 76-80, itd. Może dało by się te wskazania odległości nieco "uśrednić"?
I druga sugestia" przy stosunkowo niedużej odległości między, na radarze nie bardzo widać czy model śledzony jest jeszcze przede mną te kilkanaście metrów, czy już za mną. Może tak jak z wysokością dodać +/-.
Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: HIRO »

Panowie mam problem z łącznością pomiedzy OSD a tabletm.
Sytuacja wygląda następująco. Moduł bt (hc05) podłączony do GS działa bez szczególnych problemów, co prawda czasem nastepuje zwiecha ale spiradycznie. Natomiast ten sam BT podłączony do OSD podczas próby przesłania WP odpowiada komunikatem " nie jesteś połączony z OSD”. Teraz co zostało zrobione aby temu zapobiec
1 wymiana BT na inny (hc 05 i 06)
2 zmiana prędkości BT
3 wybrane wszystkie predkości uarta w OSD
4 zamiana lini Tx i Rx
5 wymiana OSD nowszy (obecny to wersja v2.2 był v2.1)
6 zmiana softu na wcześniejsze (aż do 2.50)
7 wymiana gps na glonasa
8 ponownie zainstalowana aplikacja na tablecie
Teraz sprawy nie jasne.
Za każdym razem po zmianie prędkości BT za pomocą programu Termit dostaje odpowiedz OK z zadaną prędkością. Jednak gdy chce nawiązać ponownie połączenie odpowiedź na komendę AT uzyskuję tylko po wybraniu prędkości innej niż zadana. I teraz tak jak ów BT podłącze do Elerasa na prędkości innej niż 57600 komunikacji brak. Czyli teraz jak to jest z tą zmianą? Jest czy jej nie ma?
Oczywiście cała procedura próby komunikacji z OSD odbywa sie po złapaniu fixa i łączności radiowej z modelem.
Doradzcie coś koledzy bo trace nadzieję, choć czuje w kościach że to jakiś banał którego nie mogę namierzyć
Ostatnio zmieniony niedziela 27 maja 2018, 23:10 przez HIRO, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

Firmware 262beta8 jest gotowa:
http://www.bigaj.com.pl/fpvsystem/
Dodałem obok odometru również łączny czas wszystkich lotów (nalot),
oraz opcję zerowania/ustawiania odometru i nalotu (w FPV_managerze)

Rufio pisze:Firmware 2.62beta7 przetestowana, specjalnych niedogodności nie stwierdzono (3 różnych pilotów, 3 płatowce).
Trybu ACRO nie testowaliśmy.

Ale, Zbyszku, jedna sugestia co do wskazań Buddy:
- gdy model referencyjny leży na glebie, wskazania co do różnicy wysokości i odległości są IDEALNE
- gdy modele w ruchu to wskazania wysokości są niemal idelane tzn. płynne, ale odległość stabilności we wskazaniach nie ma: bardzo skacze (zresztą tak jak i wcześniej) np: 80, 84, 86, 90, 94, i znów 80, 85, 90 i znów 76-80, itd. Może dało by się te wskazania odległości nieco "uśrednić"?
I druga sugestia" przy stosunkowo niedużej odległości między, na radarze nie bardzo widać czy model śledzony jest jeszcze przede mną te kilkanaście metrów, czy już za mną. Może tak jak z wysokością dodać +/-.
Dzięki za testy i uwagi.
Obawiam się, że przy 1 sekundowej aktualizacji danych przez buddyflight uśrednianie mocno opóźniałoby wskazania.
Spróbuj może włączyć na stałe radar zoom np. x8 wówczas odległość na ekranie powiększy się.
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: darek_op »

Coś się na stronie rozjechało
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (78.95 KiB) Przejrzano 3029 razy
rychoo
Posty: 151
Rejestracja: środa 11 mar 2015, 18:21

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: rychoo »

Zastanawia mnie co zepsulem w ustawieniach...

Mam ustawione down if distance < 300m z min/max 70m/300m

Lecąc od siebie testując fs na wysokości 100m i odległości >500m model zanim zaczął zawracać zakrecajac i nabierając wysokości zastanawiał się chwile ok 1s zanim zaczął reagować... Fs mam ustawiony bez opóźnienia w odbiorniku, w osd widać że włącza się auto/base...

Lubie latać nisko daleko i ta chwila może być znaczaca... :) jeżeli ten typ tak ma to być może przydałaby się opcja climb first ON/Off? co myślicie? W międzyczasie postaram się wygrzebwc dvr z tych lotów
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

Piszesz o wersji 2.50 czy 2.62beta?
Awatar użytkownika
PitLab
Posty: 967
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 20:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: PitLab »

darek_op pisze:Coś się na stronie rozjechało
Strona jest i żyje tylko nie ma certyfikatu https i od 1 czerwca jest oznaczona przez przeglądarki jako niebezpieczna.
Czeka mnie instalacja certyfikatu. Na razie można zignorować to ostrzeżenie.
Piotrek.
Z różnych form kontaktu preferuję e-mail
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: darek_op »

Wszystkie inne zakładki sie otwieraja, tylko ta jedna nie chce
Awatar użytkownika
PitLab
Posty: 967
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 20:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: PitLab »

darek_op pisze:Wszystkie inne zakładki sie otwieraja, tylko ta jedna nie chce
Rzeczywiście tak jest. Nie mam pomysłu dlaczego. Wszystko na stronie jest tak jak być powinno. Już zrobiłem poranny obrządek w swoim gospodarstwie, teraz siadam do strony.
Jeżeli coś jest potrzebne, to może znajdziesz na anglojęzycznej wersji strony: pitlab.com
Piotrek.
Z różnych form kontaktu preferuję e-mail
rychoo
Posty: 151
Rejestracja: środa 11 mar 2015, 18:21

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: rychoo »

Wygrzebałem dvr, wersja 262beta6, widac ze chwilke po przelaczeniu w tryb auto/base silnik jest wylaczany (moc spada do 70 a nastepnie do 20W), dopiero po chwili wlaczany ponownie, na szczescie link rc wrocil, aczkolwiek obstawiam ze po zaskoczeniu model wrocilby poprawnie, jedynie ta chwila zawahania jest niepokojaca przy niskim lataniu :)

https://youtu.be/Ci76GVwzCJ8
rychoo pisze:Zastanawia mnie co zepsulem w ustawieniach...

Mam ustawione down if distance < 300m z min/max 70m/300m

Lecąc od siebie testując fs na wysokości 100m i odległości >500m model zanim zaczął zawracać zakrecajac i nabierając wysokości zastanawiał się chwile ok 1s zanim zaczął reagować... Fs mam ustawiony bez opóźnienia w odbiorniku, w osd widać że włącza się auto/base...

Lubie latać nisko daleko i ta chwila może być znaczaca... :) jeżeli ten typ tak ma to być może przydałaby się opcja climb first ON/Off? co myślicie? W międzyczasie postaram się wygrzebwc dvr z tych lotów
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: TorFPV »

Czy ma ktoś sprawdzony sposób/schemat elektryczny jak zmiksować audio z OSD i audio z mikrofonu by finalnie jednym kabelkiem podłączyć do nadajnika audio-video ?
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: NeXuS »

Ja mam taki modulik audio https://www.eltrox.pl/monitoring/monito ... p-2-r.html i mam "zmiksowany" z audio z OSD zwykłym potencjometrem, tyle, że nie pamiętam jakiej wartości - działa tak już parę lat.
Agatom
Posty: 154
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 18:42
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Agatom »

toretto1995 pisze:Czy ma ktoś sprawdzony sposób/schemat elektryczny jak zmiksować audio z OSD i audio z mikrofonu by finalnie jednym kabelkiem podłączyć do nadajnika audio-video ?
Ja mam tak jak pisał PitLab: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=381497#p381497
Używam też tego jako mikrofon: https://www.eltrox.pl/monitoring/monito ... p-2-r.html
i działa wyśmienicie.
ODPOWIEDZ