OSD by Zbig & Pitlab

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kostek
Posty: 374
Rejestracja: niedziela 16 maja 2010, 20:20
Lokalizacja: Kutno

Post autor: kostek »

Moim zdaniem wszystkie kryteria tego co piszesz są spełnione
Piotr , ja tego nie neguje , masz rację. Mnie chodzi o to by zbytnio nie koncentrować się na dopasowaniu OSD do innych producentów .Drobne sprawy jak uszy czy niewielkie zmiany oprogramowania oczywiście można .
Koncentrowałbym się raczej na wyjściu do przodu przed konkurencje .Bo OSD z autopilotem ma wszystko by samodzielnie sterować wielowirnikowcami , bez obcego fc.
Diem potwierdził to co usiłuje Ci wytłumaczyć.
Multiwii ma być z założenia tanim rozwiązaniem, kto potrzebuje autopilota to kupuje MK bądź inne FC.
Patrząc na tą elektronikę na zdjęciu nie sądze że będzie w komplecie z autopilotem dużo tańsza od FC MK.
Kazimierz
Awatar użytkownika
PitLab
Posty: 967
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 20:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: PitLab »

kostek pisze:Koncentrowałbym się raczej na wyjściu do przodu przed konkurencje .Bo OSD z autopilotem ma wszystko by samodzielnie sterować wielowirnikowcami , bez obcego fc.
Diem potwierdził to co usiłuje Ci wytłumaczyć.
Też miałem napisać że prędzej zostanie do tego dodany kontroler wielowirnikowców niż będzie to integrowane z cudzym softem, ale ponieważ to nie zależy odemnie, więc wolałem nie zabierać głosu.

kostek pisze:Patrząc na tą elektronikę na zdjęciu nie sądze że będzie w komplecie z autopilotem dużo tańsza od FC MK.
Z pewnością. Z założenia to ma być budżetowe rozwiązanie dla wszystkich.
Kuba pisze:RVOSD :D
Tak, ale pamiętajmy że to Zbig jako pierwszy pokazał działające rozwiązanie.
Piotrek.
Z różnych form kontaktu preferuję e-mail
Awatar użytkownika
kostek
Posty: 374
Rejestracja: niedziela 16 maja 2010, 20:20
Lokalizacja: Kutno

Post autor: kostek »

Tak, ale pamiętajmy że to Zbig jako pierwszy pokazał działające rozwiązanie
I to kiedy , zobaczcie daty.
OSD Zbyszka
Też miałem napisać że prędzej zostanie do tego dodany kontroler wielowirnikowców
A szkoda , oszczędziłbym na klepaniu w klawiaturę. :lol:
Kazimierz
Artu

Post autor: Artu »

Aaaa pozwoliłem sobie

Awatar użytkownika
pawlo
Posty: 505
Rejestracja: czwartek 03 mar 2011, 21:07
Lokalizacja: Olszewnica St.

Post autor: pawlo »

Artu pisze:Aaaa pozwoliłem sobie

Leże ..... i kwiczę, i czekam na te cudeńko ;-)
Ostatnio zmieniony wtorek 29 lis 2011, 07:19 przez pawlo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Tak pozwoliłem sobie na przetłumaczenie

po nasymu po ślonsku chociaż widza pare zecy do poprawki najbardzi mi się to podobo:

Łopuś menu bez wykonywanio akcji. Naciś knefel ,aby zmienić łopcje, potym pocekej 3 sekundy, aby łopcja została wykonano automatycnie :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

Ja pierdykam :shock: . Jeszcze po kaszubsku poproszę :->
Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sigreg »

Godka jak trza, bez fanzolenia ! ;-)

Grzesiek
FPV - Your world from my perspective :)
emzet
Posty: 862
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 17:06
Lokalizacja: Nowogard

Post autor: emzet »

Artu pisze:Aaaa pozwoliłem sobie

Wygląda zarąbiście! :mrgreen:
Awatar użytkownika
Rufio
Posty: 1157
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 22:57
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Rufio »

Zrobiłem sobie mały przegląd "graficznych" OSD a zaprezentowane screeny nie za bardzo pokazują możliwości graficzne.

To mnie natchnęło aby zadać poniższe pytania:
1. czy Józek (czyt. user, użytkownik) będzie miał wpływ na wygląd komponentów np. poprzez wybór ich wyglądu? To nie musi on line, ale np. "kompas" w postaci przewijanego paska, skala wysokości - wyglądają jak tekstem malowane.
2. Zróżnicowanie fontów: małe, duże, bold, underline, etc?
3. Dostęne inne "gadżety" np. wyświetlanie odległości i kierunku na HOME na kształt "zwymiarowanego odcinka"?
4. "animowany" tekst, np. alarmów?
5. I czy będzie wątek o AP v 2.0 no i kiedy?
Awatar użytkownika
PitLab
Posty: 967
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 20:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: PitLab »

Rufio pisze:1. czy Józek (czyt. user, użytkownik) będzie miał wpływ na wygląd komponentów np. poprzez wybór ich wyglądu? To nie musi on line, ale np. "kompas" w postaci przewijanego paska, skala wysokości - wyglądają jak tekstem malowane.
Tak. Jest aplikacja, gdzie można edytować obiekty wizualne. Każdy obiekt poza horyzontem można przemieszczać, włączać / wyłączać (patrz prawy górny róg) i zmieniać jego parametry (prawy dolny róg). Ustawienia można zapisać do pliku i np. wymienić się z kolegą ;-)
Obrazek
Rufio pisze:2. Zróżnicowanie fontów: małe, duże, bold, underline, etc?
Czcionek na razie nie, ale kto wie...
Rufio pisze:3. Dostęne inne "gadżety" np. wyświetlanie odległości i kierunku na HOME na kształt "zwymiarowanego odcinka"?
4. "animowany" tekst, np. alarmów?
Jeżeli masz jakieś konkretne potrzeby to pisz do Zbiga. Jeżeli pomysł będzie dobry z pewnością to oprogramuje.
Rufio pisze:5. I czy będzie wątek o AP v 2.0 no i kiedy?
Gdy już powstanie autopilot to założę wątek. W pierwszej kolejności chcemy wdrożyć OSD.
Piotrek.
Z różnych form kontaktu preferuję e-mail
Awatar użytkownika
Rufio
Posty: 1157
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 22:57
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Rufio »

PitLab pisze:
Rufio pisze:1. czy Józek (czyt. user, użytkownik) będzie miał wpływ na wygląd komponentów np. poprzez wybór ich wyglądu? To nie musi on line, ale np. "kompas" w postaci przewijanego paska, skala wysokości - wyglądają jak tekstem malowane.
Tak. Jest aplikacja, gdzie można edytować obiekty wizualne. Każdy obiekt poza horyzontem można przemieszczać, włączać / wyłączać (patrz prawy górny róg) i zmieniać jego parametry (prawy dolny róg). Ustawienia można zapisać do pliku i np. wymienić się z kolegą ;-)
O takiej funkcjonalności jak rozmieszczenie komponentów już czytałem.
Moje pytanie odnosi się do graficznych reprezentacji "miarki" wysokości (tekstowy jak teraz lub "bardziej graficzny") czy kompasu np. dłuższy pasek, krótszy pasek, mini radar, duuuży radar (jest już takowy).

Przyszło mi jeszcze do głowy, że warto aby obiekty mogły się nachodzić (w szczególności reprezentacje dużych graficznych obiektów jak radar z kierunek na dom).

Z takimi pytaniami też do Zbiga?
Awatar użytkownika
PitLab
Posty: 967
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 20:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: PitLab »

Rufio pisze:Z takimi pytaniami też do Zbiga?
Tak. On pisze soft, ja robię sprzęt.
Piotrek.
Z różnych form kontaktu preferuję e-mail
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Rufio, wyluzuj, takie bajery to się robi jak już wszystko jest gotowe na tiptop i perfect. Teraz chłopcy mają inne, ważniejsze rzeczy do ogarnięcia. Potencjał jest, bo to w pełni graficzne OSD jest, więc teoretycznie się da, i na razie jest dużo miejsca na dodatkowe funkcje.
Nie wiem czy taki "koncert życzeń" jest w tej chwili na miejscu.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Rufio
Posty: 1157
Rejestracja: sobota 23 kwie 2011, 22:57
Lokalizacja: Wa-wa

Post autor: Rufio »

miś pisze:Rufio, wyluzuj, takie bajery to się robi jak już wszystko jest gotowe na tiptop i perfect. Teraz chłopcy mają inne, ważniejsze rzeczy do ogarnięcia. Potencjał jest, bo to w pełni graficzne OSD jest, więc teoretycznie się da, i na razie jest dużo miejsca na dodatkowe funkcje.
Nie wiem czy taki "koncert życzeń" jest w tej chwili na miejscu.
Miś, to nie "koncert" życzeń a moje własne nazwijmy to wymagania czy chciejstwa dla mojego przyszłego OSD - kryteria wyboru.
W mojej ocenie, wielojęzyczność czy help on-line to funkcjonalności, które w żaden sposób nie wpłyną na decyzję o wyborze konkretnego rozwiązania.
Takie funkcjonalności jak: konfigurowalność układu, ileś układów (4), współpraca z AP, trackerem anteny - już zdecydowanie tak bo tego szukam.

Dla mnie oczywistym jest, że wiedza dotycząca przyszłości oprogramowania (potencjalnie oczekiwań użytkowników) wiąże się z lepszym zaprojektowaniem i implementacją podstawowych funkcji. Bez takiej wizji często kończy się albo pisaniem zupełnie od początku albo niezrealizowaniem takich oczekiwań.
Nikt nie mówi, że ma być już - takie pomysły powinny stworzyć listę ToDo, która jest akceptowalna przez Twórców (release'y).
Oprócz tego co wyżej napisałem życzył bym sobie jeszcze:
1. np. KOLOROWYCH alarmów - nie jest to kluczowa funkcjonalność ale zdecydowanie wychodząca przed konkurencję.
2. np. sygnalizację dźwiękową (choć to już nieco poza OSD wyłazi) alarmów czy tego co się dzieje z modelem (variometr).

Gdzie ma opisać swoje oczekiwania i poddać je pod dyskusję jak nie na forum.
ODPOWIEDZ