OSD by Zbig & Pitlab

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Nowa wersja 2.62rc3

Post autor: Zbig »

Jest już dostępna nowa wersja 2.62rc3, z kilkoma poprawkami oraz nowymi funkcjami.
Więcej informacji i link do pobrania tutaj:

http://www.bigaj.com.pl/fpvsystem/
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Baqsthc »

Czy przeskok z 2.50 do aktualnych wersji tak samo AP jak i OSD wymaga po updacie jakiś dodatkowych ustawień? Czy ogólnie zmieniło się korzystanie z menu OSD po wejściu współpracy z mavlinkiem?
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

Wprawdzie to dwie wersje różnicy, ale teoretycznie wszystko powinno przejść z automatu. Tak czy inaczej warto przejrzeć ustawienia. Szczególnie monitor kanałów w layoucie - tu było sporo zmian i nie gwarantuję 100% zgodności. Być może trzeba też będzie powtórzyć kalibrację RSSI, poza tym powinno wszystko pasować.
Menu autopilota jest trochę przeorganizowane, ale ogólnie opcje są takie same, tylko opcje trybu AUTO przeszły do podmenu.
Przed upgrade zalecam zrobienie kopii zapasowej ustawień OSD i AP.
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Baqsthc »

Dzięki za informację.
wladek77
Posty: 126
Rejestracja: niedziela 29 cze 2014, 14:28
Lokalizacja: Szczecin

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: wladek77 »

Po wgraniu nowego softu język się zmienił na angielski, trzeba wgrać soft z językiem polskim, czy można to zmienić z pilota w menu?
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

Hmmm... język nie powinien się zmienić, ale oczywiście można to zmienić z menu OSD (klawiaturą lub z przełącznika aparatury).
Zweryfikuj na wszelki wypadek inne ustawienia modelu (miksery, rewersy itp).
wladek77
Posty: 126
Rejestracja: niedziela 29 cze 2014, 14:28
Lokalizacja: Szczecin

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: wladek77 »

W menu jest możliwość wybrania języka ale niestety nie ma polskiego :)
Właśnie wgrałem teraz dostępne oprogramowanie i język automatycznie zmienił się na polski.
Wszystko wróciło do normy :-)
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

Bardzo interesujące. Polski jest zawsze jako drugi dostępny język w menu. Być może coś się za pierwszym razem nie wgrało prawidłowo.
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

Jest już gotowa kolejna wersja release candidate systemu: 2.70rc4.
(zdecydowaliśmy na zmianę numeracji tej wersji z 2.62 na 2.70)
W tej wersji jest kilka pomniejszych poprawek, głównie w OSD
Pliki do pobrania jak zwykle tutaj:
http://www.bigaj.com.pl/fpvsystem/
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: marimach77 »

@Zbig, takie pytanko, za każdym razem jak muszę polutować Wasz czujnik prądu to mam z tym dylemat - jak to zrobić dobrze i potem zapakować w termokurcza aby to jakoś ładnie i czysto wyglądało. Niestety obecny kształt płytki nie bardzo na to pozwala. Moje "wypociny":
Current_sensor.JPG
Current_sensor.JPG (96.81 KiB) Przejrzano 6907 razy
Czy nie moglibyście przeprojektować płytki czujnika aby zmienić nieco kształt (wydłużyć) i układ pól lutowniczych (bez dziur, pełne pady do lutowania) na coś takiego:
Untitled.png
Untitled.png (2.84 KiB) Przejrzano 6907 razy
Pozwoliłoby to ładnie wszystko zapakować w termokurcza.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Baqsthc »

Dobrze prawi.
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Ben »

Też jestem za !!!
pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
PitLab
Posty: 967
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 20:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: PitLab »

marimach77 pisze: nie moglibyście przeprojektować płytki czujnika aby zmienić nieco kształt (wydłużyć) i układ pól lutowniczych (bez dziur, pełne pady do lutowania) na coś takiego
To pytanie do mnie. W sumie można zrobić taki kształt płytki, to nie jest problem techniczny. Jedyny problem jest natury ekonomicznej. W zeszłym roku zamówiłem większą partię płytek. No wiesz, dojrzały produkt, kilkukrotnie poprawiany, wszystkie zgłaszane błędy były poprawione, więc można było bezpiecznie zamówić większą partię. Teraz widzę że mam jeszcze 7,5 formatki tych płytek. W formatce jest 100szt. Powinno wystarczyć na kilka następnych lat, być może do końca życia projektu. Jeżeli zrobię nową płytkę, to choćby była gorsza, tej starej już nikt nie kupi bo jest stara a "nowe musi być lepsze". Po prostu żal wyrzucić mi tych kilkaset złotych.
Piotrek.
Z różnych form kontaktu preferuję e-mail
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: marimach77 »

PitLab pisze:
marimach77 pisze: nie moglibyście przeprojektować płytki czujnika aby zmienić nieco kształt (wydłużyć) i układ pól lutowniczych (bez dziur, pełne pady do lutowania) na coś takiego
To pytanie do mnie. W sumie można zrobić taki kształt płytki, to nie jest problem techniczny. Jedyny problem jest natury ekonomicznej. W zeszłym roku zamówiłem większą partię płytek. No wiesz, dojrzały produkt, kilkukrotnie poprawiany, wszystkie zgłaszane błędy były poprawione, więc można było bezpiecznie zamówić większą partię. Teraz widzę że mam jeszcze 7,5 formatki tych płytek. W formatce jest 100szt. Powinno wystarczyć na kilka następnych lat, być może do końca życia projektu. Jeżeli zrobię nową płytkę, to choćby była gorsza, tej starej już nikt nie kupi bo jest stara a "nowe musi być lepsze". Po prostu żal wyrzucić mi tych kilkaset złotych.
Piotrek, doskonale rozumiem Twój punkt widzenia. Ale przyznasz, że obecny układ tej płytki jest jednak pod kątem fizycznej funkcjonalności nie bardzo dopasowany. Szkoda, że od początku projektu nie zrobiliście tego jak narysowałem, byłoby znacznie wygodniej to lutować i pakować w koszulki.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Ben »

Ja sobie poradziłem tak jak na fotce, nawet w ciasnym kadłubie Soliusa się mieścił.
Załączniki
Czujnik prądu.JPG
Czujnik prądu.JPG (87.71 KiB) Przejrzano 7025 razy
pozdrawiam
Ben
ODPOWIEDZ