OSD by Zbig & Pitlab

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

wladek77
Posty: 126
Rejestracja: niedziela 29 cze 2014, 14:28
Lokalizacja: Szczecin

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: wladek77 »

Wszystko ok, moje niedopatrzenie ale zmiany są super dobra robota. :-D
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

Użytkownicy skarżyli mi się, że nie wiedzą gdzie jest ich model, na południe czy może na zachód od bazy? (czyli w która stronę polecieli). Wprawdzie stacja bazowa to pokazuje na mapie, ale OSD nie.
W końcu uległem i zmodyfikowałem kontrolkę "Back to home" o opcję [x]airplane location, teraz można zobaczyć położenie modelu jak na papierowej mapie (północ do góry, baza w środku). A do tego mniej więcej kierunek lotu modelu.

Na tym obrazu model jest na południu i leci na północ (do bazy)
Obrazek

A tu model jest (prawie) na zachodzie i leci na północny-zachód
Obrazek

a tu model na wschodzie (ok 60 stopni) i leci na wschód.
Obrazek

Jest 8 pozycji strzałek kursu (a więc mamy tylko ogólne wyobrażenie o kursie), a pozycja modelu jest co pixel.

Mała rzecz a cieszy :)
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: zbipok »

Przetestuję to może i mnie ucieszy :)
Zbyszek
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: zybyzy »

zbipok pisze:Przetestuję to może i mnie ucieszy :)
Chyba każdego ucieszy :) A myślałem, że już nic nowego się nie da wymyślić. Zbig nas zawsze zaskoczy - oczywiście pozytywnie :)
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

No to niedługo wrzucę 3-cią betę.
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Zawieszanie się FPV_managera na mapach Google

Post autor: Zbig »

Zawieszanie się FPV_managera na mapach Google

Dzisiaj z powodu jakichś zmian w API google maps aplikacja FPV_manager zaczęła się zawieszac przy otwieraniu okna OSD::Maps lub GroundStation::Track.
Nowa wersja 2.50c z rozwiązanym tym problemem jest dostępna na stronach Pitlaba lub pod tym linkiem:

http://www.bigaj.com.pl/fpvsystem/FPV_manager250c.zip
wladek77
Posty: 126
Rejestracja: niedziela 29 cze 2014, 14:28
Lokalizacja: Szczecin

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: wladek77 »

Czy mogę jakoś rozróżnić w osd na ekranie, że np. w trybie auto właśnie wraca do bazy. Czy tylko za pomocą położenia drążka przepustnicy.
Ponieważ nie jestem pewien czy w położeniu minimum jest właśnie powrót do bazy czy może jeszcze inny tryb. A przy ikonie auto nic się u mnie nie zmienia.
Awatar użytkownika
szeri88
Posty: 203
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 20:49
Lokalizacja: Koszalin

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: szeri88 »

wladek77 pisze:Czy mogę jakoś rozróżnić w osd na ekranie, że np. w trybie auto właśnie wraca do bazy. Czy tylko za pomocą położenia drążka przepustnicy.
Ponieważ nie jestem pewien czy w położeniu minimum jest właśnie powrót do bazy czy może jeszcze inny tryb. A przy ikonie auto nic się u mnie nie zmienia.
Na ekranie OSD oczywiście widać w jakim trybie znajduje się model. W FPV Manager musisz zaznaczyć pole "Navigation mode" - przy powrocie na bazę wyświetli się napis "BAZA". Oprócz tego musisz mieć zaznaczone pole "Autopilot info" - przy powrocie na bazę wyświetli się napis "AUTO".
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

2.52 BETA3 jest już dostępna!

Post autor: Zbig »

2.52 BETA3 jest już dostępna!

http://www.bigaj.com.pl/fpvsystem/
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

INFORMACJA NA TEMAT FPV_MANAGERA

Post autor: Zbig »

INFORMACJA NA TEMAT FPV_MANAGERA:

W związku ze zmianami w API Google maps aktualne wersje FPV_managera (do wersji 2.50c włącznie oraz bety 2.52) mogą od czasu do czasu sygnalizować błędy javascript podczas otwierania zakładek z mapą Google.

Poprawka FPV_managera wersja 2.50d jest już dostępna na stronach www:

http://www.pitlab.pl/system-fpv/do-pobrania.html
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Nowy firmware 2.52 beta4 jest dostępny!

Post autor: Zbig »

Nowy firmware 2.52 beta4 jest dostępny!

A w nim dwie główne zmiany:

1. Dodana funkcja RC diversity umożliwiająca podłączenie dwóch odbiorników RC CPPM+CPPM lub SBUS+CPPM.
2. Dodane konfigurowalne filtry (spowolnienia) na wyjścia Aux, oraz możliwość domiksowania do wyjść Aux sygnałów pitch/roll do prostego gimbala na serwach.

Więcej informacji oraz link do firmware jest jak zwykle tutaj:

http://www.bigaj.com.pl/fpvsystem
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Baqsthc »

Mam problem, pomimo żadnych najmniejszych problemów z wizją, w statystykach po locie zawsze mam minimalne napięcie pakietu wideo na poziomie 5.3v raz się zdarzyło 5.2. Jest wiadome gdzie mogę szukać problemu? Powtarzam, z wizją nie mam najmniejszych problemów. Wygląda tak jak by pokazywało min. napięcie, ale to które dostaje z AP. Pytam, bo mam kanapkę ciężko wyjąć i wolał bym jej nie potrzebnie, nie wyciągać..
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

Tak, to kwestia tego ze najpierw pojawia się napięcie z autopilota (UBEC-a), a dopiero potem z pakietu OSD. OSD ma opóźnienie czasowe zanim zacznie rejestrować minimalne napięcie, ale w Twoim przypadku to za mało i łapie napięcia z UBEC-a jako to minimum. Muszę pomyśleć nad innym (bardziej zaawansowanym) algorytmem wykrywania minimum.
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Baqsthc »

Rzeczywiście ma to sens, że też nie pomyślałem.. Może niech OSD zacznie rejestrować dopiero po pokazanie się napięcia na wejściu 12v. Chyba że nie idzie w ten sposób..
Dzieki, chociaż się martwić nie będę :)
KamilCK
Posty: 658
Rejestracja: sobota 23 sie 2014, 07:55
Lokalizacja: Kielce

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: KamilCK »

Witam mam taki problem z prędkością GPS prosił bym Zbyszka lub Piotrka na spojrzenie n poniższy film i podpowiedzenie co może być nie tak. Prędkość jest zanizana na całym filmie ja takie zanizenia ale w 16:40 widać bardzo Dobrze
https://youtu.be/hr3xIC3jMhU
ODPOWIEDZ