tuning DIVERSITY z RangeVideo

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

@Cholo - z poważnych pomysłów to może ta cała kalibracja...zmieści się to w tym czipie?
Wtedy podkówka służyłaby w zasadzie tylko do histerezy...czyli ustalania widełek progu przełączenia z rozciągnięciem w określonym czasie, jak myślisz?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
platino2b
Posty: 83
Rejestracja: środa 18 maja 2011, 16:10
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: platino2b »

Zrobiłem jeszcze jeden test z wizją.

Nadajnik kanał 4 (nowy)
Odbiornik pierwszy kanał 4 (nowy)
Odbiornik drugi kanał 6

Przy wyłączonym nadajniku:
pierwszy odbiornik daje 0,07V :?:
drugi odbiornik daje 4,20V (stary)

Przy włączonym:
pierwszy odbiornik daje 4,2V :?:
drugi odbiornik daje 0,7V (stary)
Dx6i OSD Zbig II, antena śledząca, Video Goggle HeadPlay.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Czy te kanały ta ta sama częstotliwość ?

To teraz masz dopiero mix pomiędzy głowicami.
I tak jedna z głowic zawsze będzie czulsza i warto wiedzieć która to jest.
Tu na same wskazania RSSI nie ma co stawiać. Trzeba po prostu sprawdzić w praktyce obie głowice na raz i porównać. Zdjąć charakterystykę i zestawić na jednym wykresie.

Uruchom oba odbiorniki obok siebie (albo z takimi samymi antenami albo zupełnie bez) z wpiętymi woltomierzami (sprawdź czy oba pokazują tak samo napięcie jak nie to trzeba uwzględnić różnicę) i oddalaj nadajnik. Zapisuj to w tabelę i na końcu porównasz co wyszło. Obserwując w międzyczasie obraz z obu głowic.

Mając już takie wykresy można to przenieść do obsługi programu i będzie wszystko Ok.

Sam się lenię to takiej zabawy ale może ktoś będzie miał chęci.

EDIT: albo szukać kart katalogowych danej głowicy i tam może być już gotowa charakterystyka RSSI.
Pozdrawiam
Szymon
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

poniewaz Rurek poleca na prawo i lewo moj wsad zastanawiam sie czy ktokolwiek testowal go w powietrzu bo musze sie przyznac, ze ja osobiscie nie mialem na tyle czasu :roll:
pit202

Post autor: pit202 »

ja od razu wsadziłem go jak tylko dostałem DIV w swoje ręce , na początku wkurzało mnie te miganie głowicami po włączeniu zasilania , ale zdarzyło mi się na tym wyłapać inne kanały w odbiornikach ;-)

jak na ten moment działa bardzo ładnie
Awatar użytkownika
Jackuzy
Posty: 653
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 12:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Jackuzy »

Ruszę stary temat... ale bardzo fajny ;)

Jakiś czas temu kupiłem micro diversity... jednak nie zauważyłem jednego małego faktu, moje odbiorniki dają wyższe napięcie gdy sygnał jest mocniejszy...

i tak gdy mam wyłączony nadajnik napięcia na odbiornikach sa okoł 0.35V gdy odbiornik jest włączony i tuz obok napięcia to około 1V zatem spadek jakości sygnału równa się zmniejszeniu napięcia i odwrotnie...

Wyższe napięcie lepszy sygnał...

Według opisu on działa jako Inverted.... zatem dla mnie kiszka... co zrobić żeby odwrócić rejestrację sygnału?? Może da się to jakoś softowo zmienić?
Ostatnio zmieniony poniedziałek 08 kwie 2013, 22:37 przez Jackuzy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Parę razy ta zagadka była rozwiązana na tym forum.... bardzo prosto :-) sygnały RSSI daj na krzyż z sygnałami video. Przeróbka typu hand-ware ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Jackuzy
Posty: 653
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 12:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Jackuzy »

:oops: o kurcze.... :oops: no żeby nie powiedzieć nie wpadłem na to ... a to takie oczywiste rozwiązanie :D

Dziękuje serdecznie :D
kiepuri
Posty: 1235
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 17:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kiepuri »

Ja mam pytanie w tym jakże zapomnianym wątku :D

Mam bardzo podobne odbiorniki - głowice, filtry, napięcia.

Do tego stopnia podobne, że jak wyłączę nadajnik wideo to zaczyna się przeskakiwanie głowic. Dzieje się to bardzo szybko. Czy to zdrowe dla diversity?

Nie mam jeszcze softu chola, ale to się niedługo zmieni :)
Awatar użytkownika
Balirc
Posty: 477
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 23:18
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Balirc »

Cześć :)
Przepraszam za odkopywanie tak starego tematu, ale mam pytanie :oops:

Czy jest może opcja w tym diversity, aby móc wybierać odbiornik z którego jest "pobierany" obraz za pomocą przełącznika? :)
Ewentualnie może jakieś zmiany w sofcie? :)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Bali, z tego co pamiętam to zawsze była taka opcja, oczywiście na customowym sofcie by Cholo.

Zresztą masz to w pierwszym poście leniuchu :-)
Cholo pisze:jezeli podczas pracy w tym trybie nacisniemy krotko przycisk urzadzenie wejdzie w tryb manualny i przelaczy glowice. kolejne klikniecie wykona kolejne przelaczenie itd. wyjscie z trybu manualnego wykonujemy przez przytrzymanie przycisku.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Balirc
Posty: 477
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 23:18
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Balirc »

Kurde, wstyd :oops:
Ślepota mnie bierze na starość :mrgreen:

Edit:
A czy dało by się może rozwiązać to na przełączniku kołyskowym? Żebym nie musiał z każdym uruchomieniem bazy wybierać odbiornika z którego korzystam?
Może ma ktoś soft zdatny do edycji? Przy okazji poduczył bym się programowania ;-)
ODPOWIEDZ