GIMBAL - fotokopter G1

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Wojekkk
Posty: 242
Rejestracja: sobota 07 maja 2011, 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojekkk »

krall pisze: Chcąc mieć stabilizacje w gimbalu 3D to ta stablizacja z FC na nic się zda...
Oczywiscie ze sie zda. Stabilizacja pierwotna nick i roll, Stabilizacja Glowna nick roll i yaw w dodatkowym module gimbala.
"Ja i Ty, nasze myśli jak i czarne sny."
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Jak sie pomiesza w sofcie to i stabilizację w Yaw też sie da dorobić. Tylko po co :?: Nick i Roll przez MK z możliwością pochylania w nick, a Yaw z osobnego kanału jako "rozglądanie się".
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

stabilizacja YAW przydałaby się do kompensowania zamierzonych i niezamierzonych ruchów koptera co widać na osławionym już filmiku "DJI WK-M new gimbal test" właśnie w tej osi a dodatkowo jak prawisz Miś do rozglądania się.

...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

Wojekkk pisze: Oczywiscie ze sie zda. Stabilizacja pierwotna nick i roll, Stabilizacja Glowna nick roll i yaw w dodatkowym module gimbala.
Ja to widzę tak: "3D" - czyli Yaw robi się (ja robię) pod kątem sterowania tym Yaw przez osobnego człowieka - operatora gimbala i nie oczekuję tu jakiegokolwiek wsparcia ze strony FC koptera.
W chwili gdy obróci się gimbalem w osi Yaw to cały układ się niejako rozsprzęgla - czyli robi się drugi układ odniesienia i stablizacja z FC koptera na nic się zda. Trzeba wówczas zastosować drugi stabilizator (inny FC, czy jakiś FY-20...) zamontowany na gimbalu (już ponieżej yaw), który zajmie się stabilizacją nick/roll gimbala.
Dodam, że w konstrukcji gimbala Yaw jest nadrzędne - tzn - jadąc "od góry" jest kopter - yaw - gimbal ze swoim nick/roll
Nie wiem czy o tym samym myślimy? :-)
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Wojekkk
Posty: 242
Rejestracja: sobota 07 maja 2011, 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojekkk »

Si Si. Racje masz.

Ale w mej glowie zrodzil sie pomysl stabilizacji 2 stopniowej. Serwa sterowane z mk stabilizuja plyte posrednia na ktorej jest gimbal wlasciwy i uklad stabilizacji wtornej 3 osiowy ustawiony na wysoka czulosc ktory stabilizuje juz aparat/kamere. Moze kiedys to wytestuje ;]
"Ja i Ty, nasze myśli jak i czarne sny."
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Wojtekkk gimbal w gimbalu? Jaka mogłaby być tego masa licząc 2 x więcej serw przewodów i innych pierdół :-)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Wojekkk
Posty: 242
Rejestracja: sobota 07 maja 2011, 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojekkk »

Mysle ze nie wiecej jak jakies 300g niz zwykla kostrukcja. Serwa stab wtorej moglyby bys male ale bardzo szybkie gdyz nie misialy by wychylac o duze kąty wiec z przekladnia dalyby spokojnie rade. Moznaby uciekac z wieloma elementami w strone wegla co tez zmniejszyloby wage. A najwazniejsze ja nie pisze zeby cos takiego ktos do malego quadzika montowal tylko do jakiejs konkretej maszynerii :)
"Ja i Ty, nasze myśli jak i czarne sny."
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

W ramach kolejnych testów, krótki lot z Canonem 550 z standardowym obiektywem i Samyangiem 14mm

pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Skąd masz śnieg ?
Artu

Post autor: Artu »

Z Biedronki :mrgreen: :lol:
W promocji świątecznej był Obrazek
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

kefir pisze:Skąd masz śnieg ?
Z nieba, a skąd?

Się mieszka na 250m npm to się ma :-D

Zobacz na tym zdjeciu, już kilka metrów poniżej nie ma, na "stokach" w oddali też jest.

Obrazek
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

... i to jest magia tych świąt - ci na górze mają zawsze lepiej :-)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
Tompson
Posty: 296
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 21:14
Lokalizacja: Kraków,Nowy Targ

Post autor: Tompson »

ci na górze mają zawsze lepiej
święte słowa :-)
pozdrawiam
Tomek
-------------------------------------

fpv to bardzo ciężka i kosztowna choroba jak miło być zarażonym
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: breweryhills »

krall pisze:Się mieszka na 250m npm to się ma :-D
Ot, kaszubski mikroklimat :-) Jak za czasów technikum jeździło się regularnie do Chmielna czy Sulęczyna "odpoczywać od trudów nauki", to na granicy z Żukowem pogoda zmieniała się diametralnie :-) Jak w Trójmieście było słońce, to do Kartuz przebijało się przez mleko mgły. Jak w Gdańsku lało, to w Chmielnie przed lampą z nieba uciekało się do jeziora :-)
Pozdrawiam, Sebastian
ODPOWIEDZ