OSD 10Hz "a la Eagle Tree" :)

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

OSD 10Hz "a la Eagle Tree" :)

Post autor: breweryhills »

Cześć !

Zakupione ostatnio Cyclops OSD nie dało się zmusić do działania, więc odesłałem je do sklepu a sklep zwrócił mi kasę. Stwierdziłem więc że wrócę do starego i sprawdzonego Eagle Tree. Zamówiłem logger, OSD i czujnik baro ale zrezygnowałem z GPS. Zrobiłem to celowo - normalnie kosztuje on ponad 60 euro w rc-log.co.uk a tak naprawdę jest to głównie standardowy moduł GlobalTop , który w Maritexie kosztuje circa 50 złotych. Oto efekt mojej pracy - jak obciągnę termokurczem będzie jak fabryczny :mrgreen:

Obrazek

Poza modułem GPS, na płytce znajduje się stabilizator LDO 3.3V oraz układ 74LVC125 robiący za bufor i konwerter poziomów 5V/3.3V. Użyłem tego co miałem pod ręką, płytka na zdjęciu to fragment modułu produkowanego przez firmę w której pracuję - jest mały i zawiera stabilizator, dlatego go użyłem. Podobnie z 74LVC125 - używają go chłopaki na produkcji, więc znalazłem go w tym co spada czasami z automatu a że się nadawał, to użyłem :) Pod spodem jest jeszcze podstawka z baterią litową, wyprute z uszkodzonej płyty głównej od peceta. Słowem - moduł GPS zbudowany ze zbieraniny. Co najważniejsze - działa !

Gdyby ktoś chciał budować coś podobnego, od razu kilka porad. Zaprogramować moduł na 38400, prędkość odświeżania 10, komunikat RMC na 5, komunikat GGA na 5, komunikat GSA na 1, pozostałe wyłączyć. Sygnały na złączu GPS loggera - czerwony +5V, biały masa, żółty dane do GPS-a (idą na RXD modułu GPS, pamiętać o "przerobieniu" na 3.3V), biały dane z GPS-a.
Pozdrawiam, Sebastian
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Zastosowałeś moduł PA6B ? Jeśli tak to ta cała rzeźba ze stabilizatorem i konwerterem poziomów była nie potrzebna bo te moduły mogą chodzić z zasilaniem z 5V, a na linie RXD i TXD wystarczy dać rezystory po 470 omów :-)
Pzdr. -----MIŚ-----
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: breweryhills »

miś pisze:Zastosowałeś moduł PA6B ?
Nie, to jest U1LP. On chodzi tylko do 3.6V. Miałem chociaż nadzieję że RXD jest "5V compatible", ale niczego takiego nie znalazłem w karcie.
miś pisze:Jeśli tak to ta cała rzeźba ze stabilizatorem i konwerterem poziomów była nie potrzebna bo te moduły mogą chodzić z zasilaniem z 5V, a na linie RXD i TXD wystarczy dać rezystory po 470 omów :-)
Użyłem modułu który miałem pod ręką, nie kupowałem go specjalnie pod to zastosowanie :)
Pozdrawiam, Sebastian
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Ja nie daje żadnych rezystorów i działa, szybko łapie fixa

oczywiście zasilam z 5V
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Rezystorki są głównie po to że jak ktoś odrwotnie wtyczkę wepchnie, to GPS nie odlatuje w zaświaty.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
BNZ
Posty: 124
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 19:29
Lokalizacja: Gdańsk

Re: OSD 10Hz "a la Eagle Tree" :)

Post autor: BNZ »

Ja mam Eagle Tree logger v3 i kiedyś szukałem GPS do niego bo oryginał jednak drogi. Zamiast tego kupiłem całe OSD Remzibi bo było tańsze niż GPS do ET. Teraz chętnie bym je jednak użył. Możesz wyjaśnić czym to ustawić:?
breweryhills pisze: Gdyby ktoś chciał budować coś podobnego, od razu kilka porad. Zaprogramować moduł na 38400, prędkość odświeżania 10, komunikat RMC na 5, komunikat GGA na 5, komunikat GSA na 1, pozostałe wyłączyć. Sygnały na złączu GPS loggera - czerwony +5V, biały masa, żółty dane do GPS-a (idą na RXD modułu GPS, pamiętać o "przerobieniu" na 3.3V), biały dane z GPS-a.
Pozdrawiam,
Bogdan
Awatar użytkownika
paku
Posty: 500
Rejestracja: poniedziałek 13 lut 2012, 11:57
Lokalizacja: wa-wa

Post autor: paku »

Witam,

Poszukuje informacji o sygnałach na stykach GSPa eLoggera. Też mam zamiar podłączyć "obcego" GPSa, ale nic nie mogę wygooglać.

Każde info mile widziane :)
Pamiętaj - Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany :)
ODPOWIEDZ