QCZEK LRS

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Re: QCZEK LRS

Post autor: Rybskee »

Trzy kwestie:
1. Mierzyłeś moc wyjściową jakimś sprzętem?
2. Jaki zasięg uzyskałeś w trybie np. 1mW? Możesz to sprawdzić?
3. Planujesz sprzedaż gotowców?
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

pawelsky pisze:
@qczek - moze przekompiluj z nizsza wersja .NET, sporo ludzi pewnie wciaz uzywa XP?
Hej,
Niestety nie da się użyć niczego poniżej .NET 4.5 ze względu na użytą do GUI bibliotekę :(
Nie wiem czy to pomoże, ale zmieniłem ustawienia procka na x86, i zrobiłem installer, który powinien w teorii zainstalować wszystko co trzeba...
http://qczek.beyondrc.com/wp-content/up ... lSetup.zip

Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

Rybskee pisze:Trzy kwestie:
1. Mierzyłeś moc wyjściową jakimś sprzętem?
Immersion RC power meterem oraz miernikiem mocy naszego forumowego kolegi Piotra.
Rybskee pisze: 2. Jaki zasięg uzyskałeś w trybie np. 1mW? Możesz to sprawdzić?
1mW jest nieosiągalne :). Najmniej mogę ustawić około 200mW, czyli jakieś 23dBm. Do tego zakładałem tłumik 16dBm, czyli wychodziło jakieś 5mW z anteny. Zostawiałem taranisa na biurku na piętrze w domu, i szedłem do parku z odbiornikiem, jakieś 500m w lini prostej i nadaj działało, gubiło pakiety co jakiś czas, ale generalnie ok.
Rybskee pisze: 3. Planujesz sprzedaż gotowców?
Nie planuje. Możesz się tym zająć ;)
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

Jeśli chodzi o niedziałający konfigurator, to prosił bym ściągniecie toola z
https://docs.microsoft.com/en-us/sysint ... s/procdump
a następnie wykonanie
procdump.exe -e -ma -w "QczekLRSConfigTool.exe"

i udostępnienie mi spakowanego pliku dmp.

dzięki
Krzysiek
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

Nowy konfigurator działający na win7 (przynajmniej na wirtualnej maszynie) gotowy do pobrania :)
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: QCZEK LRS

Post autor: arek2081 »

Działa na win 7 i 8.1. Widzę że jest opcja zmiany mocy nadawania telemetrii, w jaki sposób się to robi.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

arek2081 pisze:Działa na win 7 i 8.1. Widzę że jest opcja zmiany mocy nadawania telemetrii, w jaki sposób się to robi.
Hej
Dzięki za sprawdzenie :)
Regulacja mocy nadawania telemetri działa zupełnie tak samo jak nadawania z ziemi do modelu. Masz 3 zdefiniowane poziomy Min Med i Max Level, oraz kanał (power selection channel). Ten kanał jest także dostępny po stronie RX więc RX sobie nim reguluje moc z jaką nadaje.
Oczywiście możesz sobie ustawić inne poziomy mocy na RX (mniejsze bo nadaje z wysokości) a inne na TX...
Czy o te informacje Ci chodziło?
Krzysiek
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: QCZEK LRS

Post autor: arek2081 »

Tak dokładnie, czyli powiedzmy na kanale 8 mam regulacje mocy TX-a, a na 9 mogę sobie ustawić regulacje mocy telemetrii wysyłanej z odbiornika?
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

arek2081 pisze:Tak dokładnie, czyli powiedzmy na kanale 8 mam regulacje mocy TX-a, a na 9 mogę sobie ustawić regulacje mocy telemetrii wysyłanej z odbiornika?
Tak jest, a możesz też na tym samym kanale...
Osobno się konfiguruje nadajnik a osobno odbiornik... tylko pairing code musi sie zgadzać w sumie :)

Krzysiek
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: QCZEK LRS

Post autor: arek2081 »

Coś pięknego, trzeba zamawiać moduły.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

dzięki,
Jeszcze jak by gokoś interesowało, jakiś kolega na RC Groups pisze o problemach z PPM w zabytkowym APM'e... naz inav, i innych jest ok. Tak samo przez SBUS jest ok... powiem szczerze, że na ten moment nie wiem o co chodzi, nie mam takowego, żeby nawet sprawić, podejrzewam, że może chodzić o zmienna długość ramki cppm... cholera wie...
Krzysiek

Finalnie okazało się, że koleś miał jakieś problemy z masą...
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: QCZEK LRS

Post autor: Zbig »

Przy zmiennej długości ramki CPPM problem może się objawić dopiero w locie, gdy po wychyleniu drążków ramka się mocno wydłuży (kolega miał taki problem przy retransmisji). Stała ramka to mniej trudnych do zdiagnozowania problemów.

p.s. Nie ma znaczenia czy nadajesz z wysokości do dołu czy odwrotnie, liczy się tylko sumaryczny "dBi" łącza (zysk obu anten, moc, czułość, tłumienie przeszkód).
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

Zbig pisze:Przy zmiennej długości ramki CPPM problem może się objawić dopiero w locie, gdy po wychyleniu drążków ramka się mocno wydłuży (kolega miał taki problem przy retransmisji). Stała ramka to mniej trudnych do zdiagnozowania problemów.
Tak,
Jak ktoś bedzię miał problemy to przerobię to. CPPM jest w sumie już wszędzie wyparty przez SBUS, więc nie ma co brnąć na siłę w stare rozwiązania. Finalnie gościowi wszystko działa, problemem była pętla masy...
Zbig pisze: p.s. Nie ma znaczenia czy nadajesz z wysokości do dołu czy odwrotnie, liczy się tylko sumaryczny "dBi" łącza (zysk obu anten, moc, czułość, tłumienie przeszkód).
Masz rację, tak jest w idealnym świecie, wysokość obu anten tak samo wpływa na wyliczenia czy to horyzontu radiowego, czy strefy Fresnela, niemniej oba odbiorniki działają w obszarze, o innym poziomie zaszumienia. Odbiornik w powietrzu, odbierze wiele sygnałów zakłócających które są w lini prostej w stożku pod nim na obszarze wielu km kwadratowych, że tak powiem, poziom szumu jest wysoki, więc trudniej odebrać nasz właściwy sygnał. Natomiast odbiornik naziemny ma uproszczoną sytuację, bo gdzieś tam na polu rolnika, nie ma tylu zakłóceń co wiele metrów nad ziemią....

Pozdrawiam
Krzysiek
PiotrC
Posty: 202
Rejestracja: niedziela 06 sty 2013, 12:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: QCZEK LRS

Post autor: PiotrC »

Gdyby jeszcze przekazywało telemetrie ardupilota tak jak zwyłke modemy...
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

PiotrC pisze:emetrie ardupilota tak jak zwyłke modemy...
Teoretycznie mam pomysł jak to zrobić przy dostępnym pasmie przesyłu telemetri, niemniej przy ograniczeniu do 16kB flasha i 2k RAM, to jest nie do zrobienia.
Może kiedyś jak zrobię swoją pcb z mocniejszym procem...
Krzysiek
ODPOWIEDZ