QCZEK LRS

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: QCZEK LRS

Post autor: maxiiii »

kolsek345 pisze:10dBi w odbiorniku
A możesz pokazać to cudo?
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Re: QCZEK LRS

Post autor: kolsek345 »

http://allegro.pl/koniec-cdma-w-orange- ... 61213.html - to jest cos takiego - kupilem ze 2 miechy temu jak byla wyprzedaż po 20 zl za sztuke .Oczywiscie to antena do modułów 915 Mhz 3dr które posiadam .O ile zasieg telemetria na wersji 500 mW/915 byłby wystarczajacy to pobór mocy juz mnie nie zadowala i przy moim lekkim Z-84 - sporo ogranicza zasieg lotu .W tej chwili do obsługi telemetrii korzystam z konwertera MAVLINK/FRSK/MAVLINK opartego na na dwóch ARDUINO w/g projektu - https://diydrones.com/forum/topics/apm- ... to-mavlink .Nie sa przesylane wszystkie dane ale najwazniesze do lotu po za zasieg video.Zasieg platformy to 60 km trasy na 4s/3500mAh/Lion .
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

maxiiii pisze:Osobiście nie widzę potrzeby kompatybilności wstecz w tym przypadku. Zbyt mało sprzętu jest wykonane przez ludzi a jak widać na forum to jest ich w
Polsce 2 -4 komplety. Nie jest to projekt forumowy czy komercyjny aby martwić się poprzednimi wersjami. Jeżeli prawdą jest to, że do tych modułów ładują pamięć 32k to istnieje duże prawdopodobieństwo, że wszyscy mają te moduły.

Decyzja i tak należy do Krzyska bo to jego projekt i to on jest pełnym decydentem w tej sprawie.

Nawet gdyby trzeba było wymienić wszystkie moduły z 16k na te 32k to nie widzę problemu. Przy tej cenie i tak wychodzi taniej niż przy innych systemach.:) System jest bardziej rozpowszechniony na zachodzie gdzie cena modułów w porównaniu z zarobkami jest jeszcze mniejsza niż u nas więc..........
Hej,
Napisałem do producenta, czy całkiem przeszli na większe chipy czy nie. Jak całkiem to będzie super, jak nie całkiem, to nie będę się produkował, dla kilku egzemplarzy...
Różnie mogło być, w fabryce ktoś pomylił rolki z elementami, albo akurat nie mieli mniejszych, itp itd...
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: QCZEK LRS

Post autor: maxiiii »

Sprawdziłem swoje które kupiłem ponad pół roku temu i jest to wersja z większą pamięcią.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 44
Rejestracja: sobota 06 wrz 2014, 15:24
Lokalizacja: ~Poznań

Re: QCZEK LRS

Post autor: Prezes »

Mam pytanie odnośnie opcji "No of CPPM Channels" w konfiguratorze. Chciałbym aby odbiornik nadawał 9 kanałów w CPPM (jako 9-te RSSI) oraz móc kanałem 10-tym sterować jednocześnie mocą nadajnika i odbiornika. Stąd pytanie: czym się różni opcja "No of CPPM Channels" w nadajniku od tej w odbiorniku i jak je ustawić - na 9 czy 10?

Screen z ustawień nadajnika:
settings.png
settings.png (36.27 KiB) Przejrzano 2675 razy
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

Prezes pisze:Mam pytanie odnośnie opcji "No of CPPM Channels" w konfiguratorze. Chciałbym aby odbiornik nadawał 9 kanałów w CPPM (jako 9-te RSSI) oraz móc kanałem 10-tym sterować jednocześnie mocą nadajnika i odbiornika. Stąd pytanie: czym się różni opcja "No of CPPM Channels" w nadajniku od tej w odbiorniku i jak je ustawić - na 9 czy 10?

Screen z ustawień nadajnika:
settings.png
Hej,
Jeśli używasz w nadajniku sygnału wejściowego CPPM, to powinieneś mieć ustawione po stronie nadajnika dokładnie "No of CPPM Channels" na dokładnie tyle kanałów ile Ci radio produkuje.
Po stronie odbiornika, możesz ustawić ile chcesz, z tym, że kanał RSSI powinien wchodzić w ten zakres.
czyli np radio twoje produkuje CPPM 10 kanałowy to ustawiasz po stronie nadajnika 10 kanałów, po stronie odbiornika możesz ustawić też 10 kanałów i na 10 RSSI, ale możęsz też po stronie odbiornika ustawić 16 kanałów, i na 16 RSSI, nie ważne.
Jak uzyawsz SBUS to ustaw na 16 zawsze po stronie odbiornika...
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: QCZEK LRS

Post autor: MorF »

Hejo,
dostalem dzisiaj moduly 1W v 6.2
wgralem soft 433 master oraz 433 SBUS bez wiekszych problemow.

Mastera udalo mi sie wprowadzic w tryb konfiguracji ale slave zebym nie wiem co robil zwarcie M1 do masy nie uruchamia trybu konfiguracji (dioda miga inaczej w trybie konfigu).
Jakies pomysly?

EDIT:
RTFM :-)
Connect FTDI to VCC, GND, TX, RX
When powering up connect M1 to GND (TX) or M1 to M0 (RX) to get in configuration mode.
A jeszcze pytanko jak chce wpiac qczek lrs w miejsce modułu w taranis q x7 to dać input CPPM czy Frysky
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

MorF pisze:Hejo,
dostalem dzisiaj moduly 1W v 6.2
wgralem soft 433 master oraz 433 SBUS bez wiekszych problemow.

Mastera udalo mi sie wprowadzic w tryb konfiguracji ale slave zebym nie wiem co robil zwarcie M1 do masy nie uruchamia trybu konfiguracji (dioda miga inaczej w trybie konfigu).
Jakies pomysly?

EDIT:
RTFM :-)
Connect FTDI to VCC, GND, TX, RX
When powering up connect M1 to GND (TX) or M1 to M0 (RX) to get in configuration mode.
A jeszcze pytanko jak chce wpiac qczek lrs w miejsce modułu w taranis q x7 to dać input CPPM czy Frysky
Frisky czyli pxx będzie mniejsze opoznienie

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: QCZEK LRS

Post autor: MorF »

Dzieki qczek!
A jeszcze pytanka o ta telemetrie inava na taranisa:
W takim razie wypadaloby chyba Tx/Rx z modulu podlaczyc do Rx/Tx Taranisie prawda? Widzialem ze ludki podlaczaja HC05 albo inny blu dongle ale akurat to mnie tak bardzo nie interesuje.
Jaki wowczas protocol wybrac w zakladce telemetry "Transparent"?

Widzialem gdzies ze ludzie pisali o uzyciu LMT ale nie widze teraz w ogole takiej opcji :)
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: QCZEK LRS

Post autor: arek2081 »

Ktoś testował sbus, u mnie za diabła nie chce ruszyć. Ppm jest ok. Podłączone pod matek405 uart2.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

arek2081 pisze:Ktoś testował sbus, u mnie za diabła nie chce ruszyć. Ppm jest ok. Podłączone pod matek405 uart2.
Wgrałeś soft wspierający SBUS?
ustawiłeś 16 kanałów?
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: QCZEK LRS

Post autor: arek2081 »

qczek pisze:
arek2081 pisze:Ktoś testował sbus, u mnie za diabła nie chce ruszyć. Ppm jest ok. Podłączone pod matek405 uart2.
Wgrałeś soft wspierający SBUS?
ustawiłeś 16 kanałów?
Pewnie ze nie, dzięki za podpowiedź.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Yaardai
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 07 maja 2018, 14:45
Lokalizacja: Poland

Re: QCZEK LRS

Post autor: Yaardai »

Hej qczek,

Czy zawczasu mogę prosić o wersję UBLOX dla 868-100mW? - moduły już idą do mnie od majfriendów, a w paczce z wersją 1.70 takiego obrazu nie znalazłem:)
Będę używał ublox M8N bezpośrednio wpiętego do E32-868T20D.
Latam Nano Talonem :)
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: QCZEK LRS

Post autor: arek2081 »

Wgrałem soft pod sbus i wszystko śmiga jak trzeba.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Re: QCZEK LRS

Post autor: kolsek345 »

Wgrałem soft pod sbus i wszystko śmiga jak trzeba.
Czy jest odczuwalna róznica w opoznieniu sterowaniem modelem po przejsciu na SBUS Z CPPM?
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
ODPOWIEDZ