QCZEK LRS

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: QCZEK LRS

Post autor: analogowy »

Super ;-) Powiedz czy pomiędzy odbiornikiem FrSky, a modułem Master potrzebny jest inwerter ? Nie widać tego na Twoim filmie dokładnie.
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

Tak niestety jest potrzebny.
analogowy pisze:Super ;-) Powiedz czy pomiędzy odbiornikiem FrSky, a modułem Master potrzebny jest inwerter ? Nie widać tego na Twoim filmie dokładnie.
Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Re: QCZEK LRS

Post autor: kolsek345 »

Dzisiaj testowalem aplikacje Tower w polaczeniu z QLRS i niby mavlink jest w jedna stronę (z góry na dół:)) ale zmiana trybow lotu jest mozliwa przez aplikacje i w drugą stronę.
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
Advocate
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 20:42
Lokalizacja: SZY

Re: QCZEK LRS

Post autor: Advocate »

czy taki inwerter będzie ok ?

Obrazek
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: QCZEK LRS

Post autor: analogowy »

Będzie ok. Mam taki sam.
Barnaba
Posty: 28
Rejestracja: piątek 04 sie 2017, 12:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: QCZEK LRS

Post autor: Barnaba »

Witajcie!

Doszły do mnie moduły, Qczek dosłał obudowę (dziękuję po raz kolejny :) ), firmware wgrany, wszystko działa jak należy do momentu konfiguracji. Nie bardzo chce się komunikować moduł z USB-UART, wiem, że jest problem ze sterownikami pod Windows 10. Tryb konfiguracji uruchamiam poprzez przełącznik M1-GND, dioda świeci tak jak powinna. Ale mam inne pytanie: czy istnieje możliwość konfiguracji przez bluetooth przy użyciu QczekLRSConfigTool? Na chłopski rozum powinno to działać, bluetooth widzę jako port COM. Dzięki za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: QCZEK LRS

Post autor: MorF »

Masz przylutowana LED?
Jak Ci miga?

przypominam ze trzeba odpalic tryb konfiguracji, dioda powinna migac wolniej 1/s jesli dobrze pamietam
Connect FTDI to VCC, GND, TX, RX
When powering up connect M1 to GND (TX) or M1 to M0 (RX) to get in configuration mode.
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

Barnaba pisze:Witajcie!

Doszły do mnie moduły, Qczek dosłał obudowę (dziękuję po raz kolejny :) ), firmware wgrany, wszystko działa jak należy do momentu konfiguracji. Nie bardzo chce się komunikować moduł z USB-UART, wiem, że jest problem ze sterownikami pod Windows 10. Tryb konfiguracji uruchamiam poprzez przełącznik M1-GND, dioda świeci tak jak powinna. Ale mam inne pytanie: czy istnieje możliwość konfiguracji przez bluetooth przy użyciu QczekLRSConfigTool? Na chłopski rozum powinno to działać, bluetooth widzę jako port COM. Dzięki za odpowiedzi.
Tak możesz przez BT, tak robię, tylko ustaw sobie BT na 57600
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: QCZEK LRS

Post autor: MorF »

@qczek popraw jesli sie myle ale trzeba i tak zalaczyc tryb konfiguracji :) bo domyslnie przez UARTa leci telemetria
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

MorF pisze:@qczek popraw jesli sie myle ale trzeba i tak zalaczyc tryb konfiguracji :) bo domyslnie przez UARTa leci telemetria
dokladnie, trzeba załaczyć tryb konfiguracji :)
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: QCZEK LRS

Post autor: arek2081 »

Czy ktoś lata przez sbus-a. Ostatnio na próbę wgrałem i co pewien czas zasięg spada do zera i następnie jest 100%. Odstępy miedzy tymi sytuacjami nie są takie same, dzieje się to przypadkowo. Latając bylem na 4 km i zasięg bez problemu przy powrocie no 1km zasięg leci do 0 i nagle max. Dzieje się też tak gdy moduły leżą obok siebie. Po powrocie na ppm problemów brak.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Barnaba
Posty: 28
Rejestracja: piątek 04 sie 2017, 12:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: QCZEK LRS

Post autor: Barnaba »

MorF pisze:Masz przylutowana LED?
Jak Ci miga?

przypominam ze trzeba odpalic tryb konfiguracji, dioda powinna migac wolniej 1/s jesli dobrze pamietam
Connect FTDI to VCC, GND, TX, RX
When powering up connect M1 to GND (TX) or M1 to M0 (RX) to get in configuration mode.
Oczywiście, mam LED i przylutowany przełącznik. Wszystko zamknięte w obudowie, wygląda jakby wyszło z fabryki :) jak przez BT można konfigurować to super. Zero zabawy kabelkami. Dziś wieczorem powalczę jeszcze.

Kolejna sprawa, w boxie wsadzam UBEC 5V/3A i powiedzcie czy nie będzie problemu z interferencją? Mam dwa UBECe, taki duży Hobbywing UBEC z ekranem oraz taki malutki FPV BlueSky. Wiecie może który bardziej sieje? W pudełku będzie może centymetr od modułu..[img]//uploads.tapatalk-cdn.com/201805 ... 5bee22.jpg[/img][img]//uploads.tapatalk-cdn.com/201805 ... 677cf2.jpg[/img]

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

arek2081 pisze:Czy ktoś lata przez sbus-a. Ostatnio na próbę wgrałem i co pewien czas zasięg spada do zera i następnie jest 100%. Odstępy miedzy tymi sytuacjami nie są takie same, dzieje się to przypadkowo. Latając bylem na 4 km i zasięg bez problemu przy powrocie no 1km zasięg leci do 0 i nagle max. Dzieje się też tak gdy moduły leżą obok siebie. Po powrocie na ppm problemów brak.
a może po prostu problem z odczytem SBUS przez twój FC, za dużo zakłuceń itp itd, SBUS to prymityw w sumie, bez sumy kontrolnej, itp itd..
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

Hej,
Kolega z Wilna używający QLRS bez telemetrii znalazł pewien problem, który wydaje się rozwiązany w beta wersi 1.71 która dodatkowo wspiera input SBUS...
Więcej w wątku na rcgroups, bo mi się nie chce przepisywać o co chodziło...
https://www.rcgroups.com/forums/showpos ... count=1898

Można pobrać z:
http://qczek.beyondrc.com/qczek-lrs-433 ... -download/
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Re: QCZEK LRS

Post autor: kolsek345 »

Czytałem o jego problemach właśnie.Rozumiem że jak nie grzebałem w "telemetry rate" i jest defaultowo ustawiona to moge latac na 1.70 ? Robilem testy z wylaczaniem nadajnika i nic niepokojacego nie zauważyłem , synchronizacja byla za każdym razem.
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
ODPOWIEDZ