QCZEK LRS

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
FlyPro
Posty: 398
Rejestracja: piątek 16 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: Sokolniki-Wieluń/Łódzkie

Re: QCZEK LRS

Post autor: FlyPro »

RF Min, Med i Max wszystko na 0 ???

Edytuj posty!
maxiiii pisze:Czyli ekranowanie pitlaba nic nie dało?
Muszę sprawdzić jak będę miał na miejscu od Pana odbiornik 1000mW...
Pozdrawiam Kamil

Edytuj posty!

W RX i AP zmienione na SBUS i cisza, zero reakcji :-/
Ostatnio zmieniony niedziela 06 sty 2019, 15:32 przez FlyPro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

Tak

Edytuj posty!
RCkopter pisze:W RX i AP zmienione na SBUS i cisza, zero reakcji :-/
A ten odbiornik 100mw działa jako sbus

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
FlyPro
Posty: 398
Rejestracja: piątek 16 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: Sokolniki-Wieluń/Łódzkie

Re: QCZEK LRS

Post autor: FlyPro »

qczek pisze:
RCkopter pisze:W RX i AP zmienione na SBUS i cisza, zero reakcji :-/
A ten odbiornik 100mw działa jako sbus

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Odbiornik 1000mW obecnie jest u P. Marka bo odesłałem na testy i sprawdzenie. W przyszłym tygodniu będę miał go z powrotem więc zobaczę po ustawieniu mocy na zero...
Przy sobie mam RX 100mW i z PPM działa prawidłowo, ale po przestawieniu w RX i AP na SBUS lub po przestawieniu w TX, RX i AP na SBUS zero reakcji... :-/
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

RCkopter pisze:
qczek pisze:
RCkopter pisze:W RX i AP zmienione na SBUS i cisza, zero reakcji :-/
A ten odbiornik 100mw działa jako sbus

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Odbiornik 1000mW obecnie jest u P. Marka bo odesłałem na testy i sprawdzenie. W przyszłym tygodniu będę miał go z powrotem więc zobaczę po ustawieniu mocy na zero...
Przy sobie mam RX 100mW i z PPM działa prawidłowo, ale po przestawieniu w RX i AP na SBUS lub po przestawieniu w TX, RX i AP na SBUS zero reakcji... :-/
W życiu nie miałem autopilota od pitlaba, ale w manualu pisze, że są dwa piny #1 i #6 które mogą być używane do CPPM, ale tylko jeden z nich #1 dla SBUS.
Do tego #1 masz podłączone? NIe ma gdzieś jakis ustawień czy inverted SBUS czy nie?
I w TX nic nie ruszaj...
Awatar użytkownika
FlyPro
Posty: 398
Rejestracja: piątek 16 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: Sokolniki-Wieluń/Łódzkie

Re: QCZEK LRS

Post autor: FlyPro »

SBUS działa :-D TX jest w PPM. Wszystko odłączyłem i po podpinałem z powrotem, ustawiłem SBUS w AP i RX, ruszyło :!: Bardzo precyzyjnie działa serwo i bez skoków.
Jak RX 1000mW wróci do mnie z powrotem od P. Marka to zrobię testy z mocą itd..
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

RCkopter pisze:SBUS działa :-D TX jest w PPM. Wszystko odłączyłem i po podpinałem z powrotem, ustawiłem SBUS w AP i RX, ruszyło :!: Bardzo precyzyjnie działa serwo i bez skoków.
Jak RX 1000mW wróci do mnie z powrotem od P. Marka to zrobię testy z mocą itd..
No czary z mleka normalnie :)
A jakiego radia używasz?
I zmień firmware na najnowszy 1.91...
Awatar użytkownika
FlyPro
Posty: 398
Rejestracja: piątek 16 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: Sokolniki-Wieluń/Łódzkie

Re: QCZEK LRS

Post autor: FlyPro »

Aparatura FlySky TH9X z systemem ER9X. Idealnie pasuje do niej Qlrs :)
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

RCkopter pisze:Aparatura FlySky TH9X z systemem ER9X. Idealnie pasuje do niej Qlrs :)
Nie mam, ale ta apka może chyba generować zamiast CPPM, PXX. Jak byś ją tak przełączył i modułu TX (tylko TX!) z CPPM na PXX to miałbyś jeszcze płynniej...
Awatar użytkownika
FlyPro
Posty: 398
Rejestracja: piątek 16 mar 2012, 10:22
Lokalizacja: Sokolniki-Wieluń/Łódzkie

Re: QCZEK LRS

Post autor: FlyPro »

qczek pisze:
RCkopter pisze:Aparatura FlySky TH9X z systemem ER9X. Idealnie pasuje do niej Qlrs :)
Nie mam, ale ta apka może chyba generować zamiast CPPM, PXX. Jak byś ją tak przełączył i modułu TX (tylko TX!) z CPPM na PXX to miałbyś jeszcze płynniej...
W systemie znalazłem XJT i w aparaturze zmieniłem na XJT i w TX też zmieniłem na XJT. Wszystko działa :)
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

RCkopter pisze:
qczek pisze:
RCkopter pisze:Aparatura FlySky TH9X z systemem ER9X. Idealnie pasuje do niej Qlrs :)
Nie mam, ale ta apka może chyba generować zamiast CPPM, PXX. Jak byś ją tak przełączył i modułu TX (tylko TX!) z CPPM na PXX to miałbyś jeszcze płynniej...
W systemie znalazłem XJT i w aparaturze zmieniłem na XJT i w TX też zmieniłem na XJT. Wszystko działa :)
Cool. Cppm to przeżytek.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: QCZEK LRS

Post autor: yoseph »

Cześć wszystkim :) Po kilku miesiącach wróciłem do tematu QLRS. Odpaliłem swoje moduły no i zaistniał problem.
QLRS strasznie po wszystkim sieje co przedstawia poniższy film. Jednak wcześniej krótki szkic sytuacyjny:

QLRS jest na maszcie z retransmisją z 2.4 ghz. Na drugim statywie jest odbiornik 1.2 z retransmisją na 5.8 do gogli. W nadajniku qlrs moc jest ustawiona na stałe na 4 poziom. Po włączeniu zatyka się odbiornik 1.2 i 5,8 jeśli są zbyt blisko nadajnika qlrs. Widać do na filmie, po włączeniu nadajnika wjeżdżają zakłócenia, drugi maszt jest w odległości jakichś 2-3 metrów od nadajnika, nawet kiedy odszedłem z goglami nic się nie zmienia. Druga sytuacja z końca filmu to kiedy ja odchodzę z masztem video jakieś 10 metrów od nadajnika i kolega włącza qlrs: zakłóceń jest brak. Można pomyśleć że to tylko 5.8 bo retransmisja pracuje ze zmierzoną mocą około 10 mW, pewnie częściowo tak jest....

ALE

zakłócenia powracają kiedy odlecę od siebie około 700metrów, niestety trzeba zawracać.
W analogicznej sytuacji ale z włączonym systemem frsky r9m nic podobnego nie ma miejsca, można latać na kilometry, w momencie kiedy z qlrs dawno nie ma obrazu. Odbiornik ma całkowicie wyłączone nadawanie, bo jeszcze on siał po serwach w modelu.
Ma ktoś jakąś radę co z tym zrobić?
Wszystko oprócz samego lotu jest na filmie. W razie niesjasności pytajcie, bo zdaję sobie sprawę że nie wszystko idealnie opisałem
Antena w nadajniku to zorba robiona przez KKacpra:)



Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

niezle :)
a jak wyglada instalacja tej retransmisji, jak zasilasz qlrs, pokaz jak to jest zrobione.
Jeszcze nigdy takiego czegos nie widzialem ;)
I ciekawe jest to ze jam odlecisz to zaklucenia powracaja... a bez retransmisji video obraz jest ok?
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: QCZEK LRS

Post autor: yoseph »

Wygląda to tak jak na zdjęciach.
Lipol 3s jest podłączany na dole do beca 5v. Zasilanie idzie do góry i wchodzi do odbiornika x4r potem razem z sygnałem ppm wchodzi do qlrs.
Wiem, na fejsie pisałeś mi żeby przejść na sbus ale chwilowo nie mam wolnego odbiornika z sbusem a poza tym zamiennie jeszcze jest tam r9m żebym w razie niepowodzenia mógł polatać, zamieniając tylko jeden kabel na ziemi i jeden w modelu Obrazek dodatkowo minimalne opóźnienia które widzę na ziemi są ledwo wyczuwalne w powietrzu. Jak już opanuje te zakłócenia to przesiąde się całkowicie na qlrs. Niestety nie miałem jak sprawdzić obrazu bez retransmisji ponieważ nie miałem ze sobą monitora, a google nie mają żadnego kablowego gniazda poza HDMI :)ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: QCZEK LRS

Post autor: qczek »

yoseph pisze:Wygląda to tak jak na zdjęciach.
Lipol 3s jest podłączany na dole do beca 5v. Zasilanie idzie do góry i wchodzi do odbiornika x4r potem razem z sygnałem ppm wchodzi do qlrs.
Wiem, na fejsie pisałeś mi żeby przejść na sbus ale chwilowo nie mam wolnego odbiornika z sbusem a poza tym zamiennie jeszcze jest tam r9m żebym w razie niepowodzenia mógł polatać, zamieniając tylko jeden kabel na ziemi i jeden w modelu Obrazek dodatkowo minimalne opóźnienia które widzę na ziemi są ledwo wyczuwalne w powietrzu. Jak już opanuje te zakłócenia to przesiąde się całkowicie na qlrs. Niestety nie miałem jak sprawdzić obrazu bez retransmisji ponieważ nie miałem ze sobą monitora, a google nie mają żadnego kablowego gniazda poza HDMI :)ObrazekObrazek
Nie wiem czy dobrze widzę ale z beca idą kable do odbiórnika frsky a potem do qlrs. Cholera wie czy to co z niego wychodzi nie jest jakoś ograniczone prądów przez ścieżki diodę itp itd. Poza tym kable z beca są w ch długie. Proponuje dodać kondensator z 470uF bezpośrednio przy module qlrs do tego jakiś równolegle że 100nF i poprowadzić kable z Bec bezpośrednio do qlrs. Poza tym sprawdź z tą retransmisja video, żeby wiedzieć czy 1.3 jest zakłucane czy 5.8. I jeszcze jedno na rc group koleś zdaje się z Litwy ABLomas podawał gdzieś kanały qlrs jakie nie powodują u niego zaklucen 1.3ghz. U mnie to nie zauważyłem żadnej różnicy ale Może sprobowac
Krzysiek

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: QCZEK LRS

Post autor: yoseph »

scalone posty
Ostatnio zmieniony poniedziałek 18 lut 2019, 23:28 przez yoseph, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ