DexxDiversity - nowa odsłona diversity na 5.8GHz i 1.2GHz*

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ReMo
Posty: 2133
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 17:24
Lokalizacja: Skoczów,Bielsko

Re: DexxDiversity - nowa odsłona diversity na 5.8GHz i 1.2GH

Post autor: ReMo »

Dexx a jakie wyjście na AV? Jest możliwość wyboru?
[b]"Tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia"[/b]
Awatar użytkownika
Dexx
Posty: 559
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: DexxDiversity - nowa odsłona diversity na 5.8GHz i 1.2GH

Post autor: Dexx »

Remo, zawsze jest Jack 3.5 fatsharkowy. Instrukcja jest w przygotowaniu tam bedzie pinout.

//Edycja

Obrazek
W użyciu:
DRC Fury, Legwan, SkyWalker 1900; http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=26&t=21985
Odpoczywają:
Hype FW-190 (1,2m), F4U -5NL (550mm), TREX 450,FT Versa Wing, Tricopter 2.5; Beta 1400;
rosik89
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 30 sie 2016, 08:42
Lokalizacja: Opole

Re: DexxDiversity - nowa odsłona diversity na 5.8GHz i 1.2GH

Post autor: rosik89 »

W koncu dostałem z powrotem moje pierwsze gogle- Quantumy i bylem w stanie zrobić zdjęcie gabarytów obu odbiorników.
W wolnej chwili w tygodniu wrzuce fote jak wpakowac do nich nasz odbiornik :-D

Obrazek

Obrazek
M.I.A. ZMR250
ZMR 250- sold
Martian II 220 destroyed
Armattan Chameleon- still flying
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: DexxDiversity - nowa odsłona diversity na 5.8GHz i 1.2GH

Post autor: Szper »

Ładnie wyszła ta czerwona obudowa :D Kolor w sam raz pod Quanuma v2 Pro.
Trochę na szerokość widzę, że poszło - boczna kieszeń może trzeszczeć ale jak wejdzie to dostęp do ekranu i przycisków będzie.
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
rosik89
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 30 sie 2016, 08:42
Lokalizacja: Opole

Re: DexxDiversity - nowa odsłona diversity na 5.8GHz i 1.2GH

Post autor: rosik89 »

Do wyboru jest jeszcze kolor niebieski i różowy(chociaz Dexx nazywa go amarantowym czy jakos tak :P )
Jak będę miał chwile czasu to zaproponuje rozwiązanie dla uzytkowników Quantumow, o ile ktoś jeszcze ich używa, a w międzyczasie w tym tygodniu idą pierwsze wysyłki Diversity :)

Obrazek
M.I.A. ZMR250
ZMR 250- sold
Martian II 220 destroyed
Armattan Chameleon- still flying
Awatar użytkownika
wrepinski
Posty: 319
Rejestracja: niedziela 10 maja 2015, 13:44
Lokalizacja: Kaszuby

Re: DexxDiversity - nowa odsłona diversity na 5.8GHz i 1.2GH

Post autor: wrepinski »

Panowie .... konkurencja wam rośnie ...


https://www.banggood.com/FXT-FX888R-5_8 ... 95291.html

Obrazek
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: DexxDiversity - nowa odsłona diversity na 5.8GHz i 1.2GH

Post autor: Szper »

Jak ktoś chce tylko 3x 5.8Ghz to w podstawowym zakresie można to nazwać konkurencją. W Dexx widzę o tyle potencjał, że jest expansion port przy którym kłębią się różne pomysły:
- wspomniane głowice 5.8 lub 1.2
- mi krąży po głowie tracker bez geo na bazie 3 helikali - wyprowadzenie PWM i algorytm tak prowadzi by centralna antena miała największe RSSI
- a może dodać obsługę standardowych modułów fatshark po przez tylny grzebień? - możliwe, że będzie trzeba ruszyć soft takich modułów.
Tu jest pole do popisu i to musi być wykorzystane jako rzeczywista karta przetargowa a nie, że "jest bo jest".
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
Awatar użytkownika
Dexx
Posty: 559
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: DexxDiversity - nowa odsłona diversity na 5.8GHz i 1.2GH

Post autor: Dexx »

Widziałem, ale tak jak pisałem kiedyś na FB my nie robiliśmy diversity z założeniem, że będzie to potrójne 5G8 tylko miało być podwójny kombajn 1G2 + 5G8, jako nowa mniejsza wersja Misiowego diversity. Celowo zmieniony został procek, żeby można było dorobić dodatkowe funkcjonalności a tu podejrzewam, że w środku siedzi atmega.

Tak na szybko mogę tylko napisać że FX888R ma na plus względem DexxDiversity:
-Ładny wygląd,
-bezpośredni montaż na statyw ( DexxDiversity z modułem 1G2 też jest montowany bezpośrednio na statyw )

Za to nie ma:
- Możliwości akualizacji softu czyli to co kupujesz to masz
- drugiego wyjscia AV ( ma za to z każdej głowicy osobno)
- Możliwości podłączenia modułu 1G2

- dodatkowych funkcji ( jest tylko odbiornikiem 5G8 )
- Skanera pasma
- Automatycznego wyszukiwania kanału

A obecnie rozwijamy między innymi:
- lap timer
- tryb poszukiwania quada
+ pomysły użytkowników

Nowe funkcje do naszego diversity będą się pojawiały stopniowo. Chwilowo większość czasu zajmuje nam rozruch produkcji.
W użyciu:
DRC Fury, Legwan, SkyWalker 1900; http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=26&t=21985
Odpoczywają:
Hype FW-190 (1,2m), F4U -5NL (550mm), TREX 450,FT Versa Wing, Tricopter 2.5; Beta 1400;
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: DexxDiversity - nowa odsłona diversity na 5.8GHz i 1.2GH

Post autor: Szper »

Mam odbiornik w rękach.

Po wstępnych oględzinach. Menu na tyle intuicyjne, że tylko o unlock musiałem się zapytać ;)
By wszedł w kieszeń boczną Quanum V2 Pro musiałem jednak zrobić małą modyfikację - nauka obsługi maszyny do szycia za dzieciaka nie poszła za marne ( dzięki Babciu :) ).
Niestety warunki nie pozwalają na testy terenowe - quady znów są w stanie latać bez lipoli.

Wracając do gogli. Kieszeń na RX musi mieć spruty szew pomiędzy RX i wnęką na kable. Potem na tej samej linii zszywamy z krawędzią kieszeni na kable. Lekki zygzak i maszyna w trybie dla materiałów elastycznych.
Obrazek
Bez ściągania gogli bez problemu poradzimy sobie ze zmianą kanałów. Dłużej ciśniemy lewy lub prawy przycisk to zmieniamy pasmo a krótkie wciśnięcia zmieniają kanał.

Pisałem to już Rosikowi, że przyda się beep na potwierdzenie zmiany pasma lub kanału oraz odblokowaniu klawiatury odbiornika - przydatne przy operowaniu na ślepo bez ściągania gogli.

O tyle dobrze, że ten odbiornik pozwala na dopracowanie oprogramowania i wrzucanie nowych wersji przez USB a nie przez programatory do których nie zawsze mamy dostęp.
Ogólnie pozytywne pierwsze wrażenie i nie mogę się doczekać oblotu. Jednak nie byłbym sobą jakbym nie widział miejsc do poprawek:

- oprogramowanie - wspomniane beepy (ustawiane w Settings) by ułatwić pracę na ślepo lub wiedzieć, że Rx reaguje.
- oprogramowanie - ustawienie granicy przełączania między głowicami (Settings), np.: 0-20. Przykładowo ustawienie 10 - głowica aktywna 1 i ma 60%, głowica 2 50%. Głowica 1 traci sygnał i dopiero poniżej 40% przełączy się na głowicę 2 mającą 50%.
- oprogramowanie - Low band przyda się. Szczególnie dla posiadaczy TBS. Jak quad jakimś cudem wpadnie w PIT mode ale na POR (Pit Out of Range) to ten nadaje w paśmie Low z niską mocą.
- oprogramowanie - Obsługa PIT mode. Celem jest szybkie przełączenie się między trybem PIT i używanym pasmem. PIT powinien być też do ustawienia - pasmo i kanał.
- hardware - drugi wariant montażu złącz antenowych - da się to zrobić przy obecnym PCB. Tylko trzeba obudowę przeprojektować. To już moje bardziej "zboczenie" by złącze było w zestyku z głowicą z pominięciem ścieżek pośredniczących.
Ostatnio zmieniony wtorek 31 paź 2017, 09:52 przez Szper, łącznie zmieniany 1 raz.
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DexxDiversity - nowa odsłona diversity na 5.8GHz i 1.2GH

Post autor: Verid »

Szper pisze:Pisałem to już Rosikowi, że przyda się beep na potwierdzenie zmiany pasma lub kanału oraz odblokowaniu klawiatury odbiornika - przydatne przy operowaniu na ślepo bez ściągania gogli.
A może OSD...? Pojawiające się na chwilę na czas machinacji przy kanałach jak typowe menu telewizora?
Ten wredny...
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: DexxDiversity - nowa odsłona diversity na 5.8GHz i 1.2GH

Post autor: Szper »

To już wymaga ingerencji w hardware dlatego wspomniałem o tym co na chwilę obecną można zrobić - czyli beep lub beep codes jakieś.

OSD na kształt Lemonowego wymagałby dołożenia zwrotnicy i 2 rezystorów - najtańsza i sprawdzona opcja.
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
rosik89
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 30 sie 2016, 08:42
Lokalizacja: Opole

Re: DexxDiversity - nowa odsłona diversity na 5.8GHz i 1.2GH

Post autor: rosik89 »

Szper pisze: - oprogramowanie - wspomniane beepy (ustawiane w Settings) by ułatwić pracę na ślepo lub wiedzieć, że Rx reaguje.
Będzie.
Szper pisze: - oprogramowanie - ustawienie granicy przełączania między głowicami (Settings), np.: 0-20. Przykładowo ustawienie 10 - głowica aktywna 1 i ma 60%, głowica 2 50%. Głowica 1 traci sygnał i dopiero poniżej 40% przełączy się na głowicę 2 mającą 50%.
Z tego co pamietam jest juz zaimplementowane w najnowszej wersji softu, dostałes link.
Szper pisze: - oprogramowanie - Low band przyda się. Szczególnie dla posiadaczy TBS. Jak quad jakimś cudem wpadnie w PIT mode ale na POR (Pit Out of Range) to ten nadaje w paśmie Low z niską mocą.
Do ogarniecia
Szper pisze: - oprogramowanie - Obsługa PIT mode. Celem jest szybkie przełączenie się między trybem PIT i używanym pasmem. PIT powinien być też do ustawienia - pasmo i kanał.
wywodze sie bardziej ze środowiska droniarskiego i PIT mode kojarzy mi sie z nadawaniem na naprawde małej mocy rzędu 0,1mW, jak mialby to się odnosić do odbiornika?
Verid pisze: A może OSD...? Pojawiające się na chwilę na czas machinacji przy kanałach jak typowe menu telewizora?
Gdzieś przedewszystkim musieliśmy powiedziec "stop" z dodawaniem feature'ów bo wyszedłby kombajn za XXX zł majacy majacy mase bajerów ale poprostu za drogi, przesz cenę częsci do niego potrzebnych.
M.I.A. ZMR250
ZMR 250- sold
Martian II 220 destroyed
Armattan Chameleon- still flying
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: DexxDiversity - nowa odsłona diversity na 5.8GHz i 1.2GH

Post autor: Szper »

wywodze sie bardziej ze środowiska droniarskiego i PIT mode kojarzy mi sie z nadawaniem na naprawde małej mocy rzędu 0,1mW, jak mialby to się odnosić do odbiornika?
Akurat z problemem spotkałem się jak przy grzebaniu w quadzie mającym TBS ugrzązłem na paśmie Lo.

Doprecyzujmy kwestię PIT :)
https://github.com/betaflight/betafligh ... Smartaudio

TBS posiada 2 funkcje trybu PIT. Zgadza się, że polega to na nadawaniu na minimalnej mocy i jest to cecha wspólna obu trybów.
- PIR - Pit In-Range (In-Band PitMode) - czyli na kanale jaki ustawiłeś w TBS jest również używany dla trybu PIT - nadaje z ułamkową mocą, np: 0.1W R1
- POR - Pit Out-Range (Out-Band PitMode) - jest dedykowany kanał dla funkcji PIT. Domyślnie w TBS 5584MHz - 0.1W L7 (różnie to pasmo oznaczają).
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
Awatar użytkownika
Dexx
Posty: 559
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: DexxDiversity - nowa odsłona diversity na 5.8GHz i 1.2GH

Post autor: Dexx »

Dodałem nową wersję softu z paroma poprawkami.
Szper pisze: - oprogramowanie - wspomniane beepy (ustawiane w Settings) by ułatwić pracę na ślepo lub wiedzieć, że Rx reaguje.
Dodane w najnowszej wersji
Szper pisze: - oprogramowanie - ustawienie granicy przełączania między głowicami (Settings), np.: 0-20. Przykładowo ustawienie 10 - głowica aktywna 1 i ma 60%, głowica 2 50%. Głowica 1 traci sygnał i dopiero poniżej 40% przełączy się na głowicę 2 mającą 50%.
Settings -> Expert mode -> Div Sens xx%
0-50% o ile silniejszy musi być sygnał na innej głowicy, żeby się na nią przełączyć

Settings -> Expert mode -> 5G8 RSSI aver x
1-16 ile pomiarów RSSI uśrednić
Szper pisze: - oprogramowanie - Low band przyda się. Szczególnie dla posiadaczy TBS. Jak quad jakimś cudem wpadnie w PIT mode ale na POR (Pit Out of Range) to ten nadaje w paśmie Low z niską mocą.
Dodam w następnej wersji softu, muszę zapoznać się jak to wygląda
Szper pisze: - oprogramowanie - Obsługa PIT mode. Celem jest szybkie przełączenie się między trybem PIT i używanym pasmem. PIT powinien być też do ustawienia - pasmo i kanał.
Dodam w następnej wersji softu, muszę zapoznać się jak to wygląda
Szper pisze: - hardware - drugi wariant montażu złącz antenowych - da się to zrobić przy obecnym PCB. Tylko trzeba obudowę przeprojektować. To już moje bardziej "zboczenie" by złącze było w zestyku z głowicą z pominięciem ścieżek pośredniczących.
Nie rozumiem o co dokładnie chodzi.
W użyciu:
DRC Fury, Legwan, SkyWalker 1900; http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=26&t=21985
Odpoczywają:
Hype FW-190 (1,2m), F4U -5NL (550mm), TREX 450,FT Versa Wing, Tricopter 2.5; Beta 1400;
rosik89
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 30 sie 2016, 08:42
Lokalizacja: Opole

Re: DexxDiversity - nowa odsłona diversity na 5.8GHz i 1.2GH

Post autor: rosik89 »

Za namową kilku osób z forum i grup fb uruchomiliśmy stronkę fejsbukową póki co z nazwą projektu- DexxDiversity, później zmienimy nazwę na nazwę grupy produktów/firmy więc zachęcam do jej śledzenia bo tam jako pierwsze będą się pojawiać aktualności.

https://www.facebook.com/DexxDiversity/

Zakonczyliśmy tez prace nad softem w wersji 0.3.0 RC3 więc niebawem startujemy z oficjalną sprzedażą modułów.
Instrukcja obsługi jest w trakcie tworzenia.
Szper już ma swój od kilku dni w rekach mam nadzieję że za jakiś czas skrobnie coś o swoich odczuciach
M.I.A. ZMR250
ZMR 250- sold
Martian II 220 destroyed
Armattan Chameleon- still flying
ODPOWIEDZ