DexxDiversity - nowa odsłona diversity na 5.8GHz i 1.2GHz*

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Dexx
Posty: 559
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 14:28
Lokalizacja: Opole

DexxDiversity - nowa odsłona diversity na 5.8GHz i 1.2GHz*

Post autor: Dexx »

//2017-10-12

Dexx Diversity czyli potrójny odbiornik na 5,8GHz z możliwością rozbudowy o dodatkowe moduły.

Specyfikacja:
mikrokontroler ARM STM32
wysokiej jakości zwrotnice ADG719
kod został napisany od podstaw dla procesora ARM w celu zapewnienia najlepszej wydajności dla aplikacji - przyszłych funkcjonalności
zasilanie 2-4S (6-15v)
3 głowice odbiorcze 5,8GHz
możliwość rozbudowy o moduł Long Range - 2 głowice 1,2GHz (2 opcje: 1. Fox, Partom, Uuustore 2. Comtech z lepszymi filtrami SAW)
2 wyjścia audio/video
bandscan
monitor baterii z alarmem
update firmware'u poprzez USB
możliwość wyłączenia głowic w przypadku braku anteny
obudowa drukowana w 3D
menu w języku angielskim
wymiary modułu 5,8GHz 83x70x23mm - dla porównania FR632 78x68x15mm
pobór ok. 500mA przy 12v

W przyszłości:
moduł Bluetooth
aplikacja na telefon komórkowy
dodatkowy moduł na 5,8GHz (w sumie 5 głowic w jednej stacji naziemnej)
smart scan
laptimer
...i inne

Cena promocyjna na pierwsze sztuki serii produkcyjnej:
350zł - moduł 5,8GHz (obudowa druk 3D)
100zł - PCB do samodzielnego podłączenia odbiorników 1,2GHz (obudowa druk 3D)
650zł - pełen zestaw 5,8GHz + 1,2GHz gotowy do użytku. Tylko kalibrujesz głowice, przykręcasz anteny i gotowe.

Software jest cały czas w rozbudowie ale w końcu chcieliśmy wypuścić nasz projekt, wiec z czasem będą dochodzić kolejne funkcje i możliwości naszego modułu.

Czekamy też na sugestie jakie funkcjonalności dodać.

Pytania na PW najlepiej kierować do Marka (Rosik89).

Obrazek
Obrazek
Obrazek



//Orginalny ( wczesniejszy ) post :

Za namową paru osób ( głownie PiotraSz ) zaprojektowałem nowe diversity i razem z Rosik89 zbudowaliśmy pierwsze prototypy.
Główne zmiany co do wersji wg. projektu Misia to:

- Szybszy i większy procesor - STM32 ( nowy soft)
- diversity z wbudowanymi trzema głowicami 5.8GHz,
- Bardziej kompaktowe wymiary 80x70x25 mm,
- Wbudowany pomiar baterii,
- Modułowa budowa ( stacja dokującą z 1.2GHz w przygotowaniu dostępna czerwiec/lipiec),
- 2 wyjścia Audio-Video.

Pierwsze prototypy są już w trakcie testów i zabieram się własnie za zamówienie kolejnych. Jeśli jest ktoś zainteresowany proszę o info na PW, a pytania co do projektu można pisać w wątku.

A wygląda to tak:
Obrazek
Obrazek


Obrazek poglądowy na moduł dokowania.
Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek 13 paź 2017, 08:00 przez Dexx, łącznie zmieniany 8 razy.
W użyciu:
DRC Fury, Legwan, SkyWalker 1900; http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=26&t=21985
Odpoczywają:
Hype FW-190 (1,2m), F4U -5NL (550mm), TREX 450,FT Versa Wing, Tricopter 2.5; Beta 1400;
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: DexxDiversity - nowa odsłona diversity na 5.8GHz i 1.2GH

Post autor: MacPiston »

Rozumiem że tą stację 1.2 można będzie podłączyć za pomocą kabla i umieścić gdzieś indziej?
Awatar użytkownika
Dexx
Posty: 559
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: DexxDiversity - nowa odsłona diversity na 5.8GHz i 1.2GH

Post autor: Dexx »

Moduł dokowania z 1.2GHz jeszcze mechanicznie nie jest dopracowany, ale nie zakładałem możliwości rozdzielania na większa odległość. Jest to bardzo ciekawa opcja i postaram się ją jeszcze uwzględnić
Wstępną koncepcję modułu 1.2GHz dodałem jako grafikę do pierwszego postu.

Co do modułu 1.2GHz to jest dla niego zaprojektowana nowa płytka PCB i nie będzie już potrzeby montażu elektroniki z FOXa lub LAWMATE jedyny mankament tego rozwiązania jest taki, że nie planuję dekodowania dźwięku. W trybie 1.2GHz przekazywany będzie tylko obraz video. Jeśli ktoś używa dźwięku w 1.2GHz proszę o info bo pozwoli mi to ocenić na ile to jest przydatne.

Pojawiły się też pytania o możliwość przerobienia Diversity V2 na nową wersję.
Myślę, że będzie taka możliwość ale co do ceny to muszę jeszcze przemyśleć jakie będą koszty przebudowy.
W użyciu:
DRC Fury, Legwan, SkyWalker 1900; http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=26&t=21985
Odpoczywają:
Hype FW-190 (1,2m), F4U -5NL (550mm), TREX 450,FT Versa Wing, Tricopter 2.5; Beta 1400;
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: DexxDiversity - nowa odsłona diversity na 5.8GHz i 1.2GH

Post autor: MacPiston »

Opcja wystawienia modułu 1.2GHz moim zdaniem jest bardzo potrzebna, bo (przynajmniej ja) mam diversity V1 zamontowane w walizce, no i jak stoi pod namiotem na stoliku to jest czasem lipa... I to samo mam z 5.8, ale to już za dużo :mrgreen: Jak ustalisz cenę przebudowy to napisz proszę na PW
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: DexxDiversity - nowa odsłona diversity na 5.8GHz i 1.2GH

Post autor: kamilborkowski »

Pokaż jak wygląda menu i jakie są tam opcje.
Awatar użytkownika
Dexx
Posty: 559
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: DexxDiversity - nowa odsłona diversity na 5.8GHz i 1.2GH

Post autor: Dexx »

Wszystkie prototypy przekazałem do testów, dzisiaj postaram się jeden odebrać i porobić zdjęcia.
W użyciu:
DRC Fury, Legwan, SkyWalker 1900; http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=26&t=21985
Odpoczywają:
Hype FW-190 (1,2m), F4U -5NL (550mm), TREX 450,FT Versa Wing, Tricopter 2.5; Beta 1400;
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: DexxDiversity - nowa odsłona diversity na 5.8GHz i 1.2GH

Post autor: pilot »

Dostępne tylko w całości czy podobnie jak poprzednio w częściach + schemat ? Oczywiście płytka z zaprogramowanym procesorkiem ale bez reszty elementów. Znana jest szacunkowa cena ?
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
Dexx
Posty: 559
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: DexxDiversity - nowa odsłona diversity na 5.8GHz i 1.2GH

Post autor: Dexx »

Diversity będzie dostępne tylko złożone w drukowanej obudowie i przewiduje tylko 1 wariant z 3 głowicami w pełni przygotowany do obsługi 2 kolejnych głowic ( 2x 1.2 GHz lub może w przyszłości dodatkowe 2 głowice 5.8GHz).

Koszt Diversity to 350zł. Rozszerzenie dla 1.2GHz bez głowic szacuje na ok 100zł - 150zł, ale planuję zakup głowic comtecha z wbudowanym filtrem SAW i sprzedaży jako całość.

W tej chwili możliwe jest podłączenie do portu rozszerzeń jednej głowicy 1.2GHz z płytką foxa a do podłączenia dwóch głowic wymagany jest zewnętrzny przełącznik analogowy (np. AGD719).
Jak będzie gotowa płytka dla 1.2GHz nie będzie potrzebna ani płytka foxa ani żadne dodatkowe elementy i nie będzie potrzeby kablowania czegokolwiek.
Minusem będzie brak Audio z 1.2Ghz chyba że uda mi się dopracować jakieś lepsze rozwiązanie.
W użyciu:
DRC Fury, Legwan, SkyWalker 1900; http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=26&t=21985
Odpoczywają:
Hype FW-190 (1,2m), F4U -5NL (550mm), TREX 450,FT Versa Wing, Tricopter 2.5; Beta 1400;
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: DexxDiversity - nowa odsłona diversity na 5.8GHz i 1.2GH

Post autor: PiotrSz »

Dexx, przepraszam za opóźnienie ze zdjęciami ale nie ogarniam ostatnio tej kuwety ;-)

edit: @kamilborkowski, zastanawiam się czemu jak wrzucam kilka zdjęć to w poście nie wyświetlają się wszystkie na podglądzie a jedynie jedno które po kliknięciu dopiero umożliwia przeglądanie strzałkami pozostałe... Chyba widziałem zdjęcia dodane przez kogoś innego i wszystkie się pojawiały chyba. Dziwnie działa ta przeglądarka zdjęć.

[MOD - o tak?]

Diversity
Diversity
DSC_1993.JPG (65.14 KiB) Przejrzano 6293 razy
Menu
Menu
DSC_1988.JPG (95.2 KiB) Przejrzano 6293 razy
Ekran z poziomem sygnału na głowicach
Ekran z poziomem sygnału na głowicach
DSC_1987.JPG (138.42 KiB) Przejrzano 6293 razy
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: DexxDiversity - nowa odsłona diversity na 5.8GHz i 1.2GH

Post autor: kamilborkowski »

Oprócz uploadowania zdjęcia musisz je jeszcze wstawić w tekst. Dopiero wtedy będą widoczne załączniki.
piotr
Posty: 269
Rejestracja: piątek 23 kwie 2010, 23:40
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: DexxDiversity - nowa odsłona diversity na 5.8GHz i 1.2GH

Post autor: piotr »

Witam,
uważam ,ze dźwięk jest 1,2 jest bardzo potrzebny ,wyjścia wideo proponuj zrobić minimum 3 (gogle+monitor+nagrywarka )
Pozdrawiam Piotr
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: DexxDiversity - nowa odsłona diversity na 5.8GHz i 1.2GH

Post autor: PiotrSz »

piotr, 90% dostępnych na rynku odbiorników nie oferuje nawet dwóch wyjść A/V a wg mnie 2 to już komfort, a jeśli ktoś potrzebuje jeszcze więcej to powinien się zaopatrzyć od Chińczyków w dodatkowy spliter za 10$ ;-)
Awatar użytkownika
Dexx
Posty: 559
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: DexxDiversity - nowa odsłona diversity na 5.8GHz i 1.2GH

Post autor: Dexx »

Dziś po testowałem trochę Diversity przy nadajmiku video Foxeer TM25 ustawionym na 25mW
Antena 1: 6dBi Aomway path - ustawiona do przodu ( kierunek linia wysokiego napięcia)
Antena 2: Koniczynka (nie pamiętam już od kogo kupiłem)
Antena 3: 6dBi Aomway path - ustawiona do tyłu ( kierunek las )
Całkowicie wyłączone filtry przełączania głowic - od razu przełącza na silniejszy sygnał.

ZMRka na której przeprowadzałem test jest już mocno zmęczona gonieniem kretów wiec się straszliwie telepie.


W użyciu:
DRC Fury, Legwan, SkyWalker 1900; http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=26&t=21985
Odpoczywają:
Hype FW-190 (1,2m), F4U -5NL (550mm), TREX 450,FT Versa Wing, Tricopter 2.5; Beta 1400;
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: DexxDiversity - nowa odsłona diversity na 5.8GHz i 1.2GH

Post autor: PiotrSz »

Dzisiaj polatałem trochę używając Dexxowego diversity, miałem 3 różne anteny kierunkowe, na quadzie nowa antena MicroVee którą podesłał mi w zeszłym tygodniu Bartwaw.
Lot nie jest jakiś mocno dynamiczny ponieważ to jest szósta bateria wylatana na całkowicie nowym setupie DemonRC Furia + Cobry Champion 2205 2300kv i quad nie do końca wyczuty.
Z filmu usunąłem ścieżkę dźwiękową i go przyciąłem bo potem było bezcelowe latanie i nie do końca się wyrenderował dobrze, lepszy był by RAW ale nie mam w tym quadzie podłączonego mikrofonu i były trzaski. Po niedzieli wrzucę RAW bez przerabiania czegokolwiek.
Awatar użytkownika
Dexx
Posty: 559
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: DexxDiversity - nowa odsłona diversity na 5.8GHz i 1.2GH

Post autor: Dexx »

Mała aktualizacja dla osób które czekały na informacje.
Dotarły już do mnie płytki i części nowej wersji, która mam nadzieje będzie już produkcyjna. Jak wszystko pójdzie dobrze to pierwsze urządzenia będę wysyłał za 2 tygodnie.
W użyciu:
DRC Fury, Legwan, SkyWalker 1900; http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=26&t=21985
Odpoczywają:
Hype FW-190 (1,2m), F4U -5NL (550mm), TREX 450,FT Versa Wing, Tricopter 2.5; Beta 1400;
ODPOWIEDZ