Działko pokładowe kal. 4,45 mm

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
cugi
Posty: 47
Rejestracja: piątek 20 kwie 2012, 11:38
Lokalizacja: Świdnica

Re: Działko pokładowe kal. 4,45 mm

Post autor: cugi »

maxiiii pisze:Masz jakieś plany do tego projektu?
Działko dopiero się "tworzy" i jest jeszcze masę rzeczy do dorobienia/poprawienia więc nie mam jeszcze planów. Ale gdy konstrukcja będzie jako-tako ustabilizowana i sprawdzona to napiszę instrukcję aby każdy mógł sobie sam takie działko zbudować. Obecnie pomimo iż mam bardzo mało czasu (praca) to zmiany ciągle są głębokie. A zrobienie takiej instrukcji zdjęcia itd to jest parę dni (wolnych) - szkoda mi czasu - i tak za parę dni działko pewnie będzie się już znacznie różnić. Generalnie na dzień dzisiejszy konstrukcja jest bardzo prosta - do zmontowania wystarczy wiertarka, szlifierka, lutownica, gwintownik, piłka do metalu itp, no i drukarka 3D. Modelarz-majsterkowicz poradzi sobie z tym bez problemu a drukarki 3D są teraz bardzo popularne i na pewno znajdzie się jakiś znajomy który wydrukuje. Jak masz jakieś konkretne pytania to pytaj :)
PiotrSz pisze:W moim środowisku modelarskim nikt nie pozwolił by na użycie tego na lotnisku gdzie jest parking z samochodami, ludzie chodzą bez ochrony oczu itp..
Masz rację, ale gracze paintball czy ASG też nie umawiają sie na gry w centrum miasta czy w Tesco z oczywistych powodów :D Ale na upartego wśród zwykłych "pokojowo nastawionych" modelarzy też można polatać i postrzelać - na sucho, bez amunicji, tylko gaz :) Nie sądzisz ?
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Działko pokładowe kal. 4,45 mm

Post autor: maxiiii »

To miło z twojej strony, że planujesz dać plany na forum a z racji, że nie mam drukarki 3D będę pierwszym który kupi od ciebie wydruk obudowy:))
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Działko pokładowe kal. 4,45 mm

Post autor: Poli25 »

I co z tymi planami, też jestem ciekaw jak wyglądają plany. Będę drugi który będzie chciał zakupić tą zabawkę.
Awatar użytkownika
cugi
Posty: 47
Rejestracja: piątek 20 kwie 2012, 11:38
Lokalizacja: Świdnica

Re: Działko pokładowe kal. 4,45 mm

Post autor: cugi »

Musicie uzbroić się w cierpliwość. Poza tym nie będę robił żadnych planów tylko pewnie video-instruktarz jak zbudować sobie samemu działko. Konstrukcja ma power ale z założenia jest lekka i delikatna, a sport będzie bardzo wypadkowy. Po pierwszej kraksie będzie to działko na pewno zbierane na szufelce i dlatego ważne aby modelarz mógł sobie sam naprawić albo wcześniej zrobić zapas.
Awatar użytkownika
cugi
Posty: 47
Rejestracja: piątek 20 kwie 2012, 11:38
Lokalizacja: Świdnica

Re: Działko pokładowe kal. 4,45 mm

Post autor: cugi »

Mały update - tak żeby nie było że robota stoi w miejscu :D

Udało się dorobić w miarę działające magazynki na 60-100 kul, test na HP 60 szt z mocniejszym silniczkiem :



W międzyczasie kombinowałem też z przerobioną przekładnią zamiast serwa, sporo czasu zeszło ale ostatecznie wróciłem do prostej koncepcji z serwem 9g. Były już też pierwsze testy z nabojem CO2:



Generalnie działo wali bajkowo na sprężonym HP (butle paintballowe mają wbudowane regulatory) , ale na CO2 pojawiły się 2 problemy:
1. W temperaturze ok 21st C działko na CO2 jest minimalnie słabsze ok 15% niż zasilane sprężonym powietrzem.
2. W trakcie strzelania serią temperatura układu bardzo szybko spada i z nią spadają też FPS-y - niestabilne.

Teraz planuję przerobić zaworek na trochę mocniejszy żeby skompensować tę różnicę w power na CO2 no i generalnie koncepcję zmieniam : odkryję z plastikowej obudowy 3D jak najwięcej metalu żeby działko jak najlepiej się "chłodziło" - aby poprawić trochę stabilność FPS.
Ten problem niestabilności będzie raczej ciężko przeskoczyć i trzeba będzie liczyć się z tym że aby mieć max power na CO2 lepiej strzelać krótkimi seriami.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Działko pokładowe kal. 4,45 mm

Post autor: PiotrSz »

Odgrzeję temat, jak postępy prac ?
walnar
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek 07 paź 2013, 21:28
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Działko pokładowe kal. 4,45 mm

Post autor: walnar »

cugi pisze:Musicie uzbroić się w cierpliwość.
- ale to było prawie rok temu.
Ja też co jakiś czas zaglądam w ten temat.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Działko pokładowe kal. 4,45 mm

Post autor: maxiiii »

Poszukajcie na francuskim forum. Tam są jego rysunki.
walnar
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek 07 paź 2013, 21:28
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Działko pokładowe kal. 4,45 mm

Post autor: walnar »

maxiiii,

Poszukaj na japońskim forum, tam jest lepszy.

Przepraszam za małą złośliwość, ale podał byś jakiś link albo nazwę forum, bo tak to Twoja informacja nic nie wnosi.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Działko pokładowe kal. 4,45 mm

Post autor: maxiiii »

Nie pamiętałem tego forum bo wpisy są już od dawna a cugi wszędzie umieścił zdjęcia swoich maszynek ( na rc, tutaj i jeszcze w kilku miejscach) coś niecoś napisał a potem zamilkł trzymając wszystko w tajemnicy do tej pory.
Wystarczyło jednak 30 sekund szukania i jest
http://aerofred.forumgratuit.org/t171-n ... -defensive
walnar
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek 07 paź 2013, 21:28
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Działko pokładowe kal. 4,45 mm

Post autor: walnar »

maxiiii,
Wielkie dzięki.
Ja tak kombinowałem, czy nie wykorzystać do tego zaworków samochodowych.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Działko pokładowe kal. 4,45 mm

Post autor: maxiiii »

Nie wszystkie się nadają.
ODPOWIEDZ