Buduje butelkowca

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

driver CNC

Re: Buduje butelkowca

Post autor: driver CNC »

Zastanawiam się czy ta konstrukcja wytrzyma :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Buduje butelkowca

Post autor: Adrián »

Jak w nic konkretnego nie przywalisz, to przetrwa heh :-)

Ostatnio jestem zwolennikiem redukcji masy, niż nadrabiania "konikami" i widzę, że lepiej na tym wychodzę. Dlatego jestem zły na siebie, że mój ślizgacz miał być wagi lekkiej, a wyszło o 200g więcej niż przewidywałem.. Ale wyszedł niemal pancerny, po różnych spotkaniach z krawężnikami to nic się nie działo, tylko mocowanie tylnych butelek do zmiany i będzie super.
Ale już nie będę redukował masy, bo nie bardzo jest gdzie zejść, bez gruntownej przebudowy. Konstrukcja się sprawdziła.
Po zmianie śmigła, jest ok.

Ale czekam na pierwsze testy z nowym silnikiem, będzie spora różnica :-)
driver CNC

Re: Buduje butelkowca

Post autor: driver CNC »

Ja stwierdziłem że tak silnik mi się przyda, choćby po zimie zamontuję go do szlifierki, bo ta którą używam ma silnik 150W :) No a tak na serio mam pakiety 10000 mAh to co będę sobie żałował.
Awatar użytkownika
Bulkake
Posty: 225
Rejestracja: sobota 18 lip 2015, 12:29
Lokalizacja: Blachownia

Re: Buduje butelkowca

Post autor: Bulkake »

Tak patrze i nie wierze w co można wsadzić silnik apke i śmigać. Niedługo znajdę temat jak ktoś zbudował łazik z kołami od kapusty albo coś jeszcze dziwniejszego.
Było:
QUAD F450 APM 2.8 | DJI PHANTOM 3 STANDARD
Jest:
Phantom 4 / Spark / TELLO
Szukam:
Mavic AIR / 250 Racer
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Buduje butelkowca

Post autor: Adrián »

Ograniczeniem jest tylko Twoja wyobraźnia. Ewentualnie jeszcze zł..
driver CNC

Re: Buduje butelkowca

Post autor: driver CNC »

No więc zrobiłem testy na hamowni. Nowy silnik 3,5kg ciągu 910W 63A. Śmigło 12X6 zrobiło mi rewolucję zdmuchnęło baterię 10000 mAh, ta spadając pociągnęła za sobę regulator z miernikiem, miernik spadając wpadł w śmigło i jak pierdyknęło, to ze śmigłą zostały strzępy. Drugiego takiego już nie miałem to zamontowałem 11X6 na tym śmigle ciąg 3kg 55A 800W no i to zostawię. Przetestowałem jeszcze śmigło 10X10 i o dziwo pobór prądu aż 65A 3kg ciągu 930W
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Buduje butelkowca

Post autor: Adrián »

To teraz filmik z jazdy :-)
Wreszcie pośmigasz, bo do tej pory, to był spacerek :-D
driver CNC

Re: Buduje butelkowca

Post autor: driver CNC »

Jeszcze nie jeździłem, w weekend nie było pogody, ale mam nadzieje że w ten weekend pohulam :)

EDIT - scalenie

Dziś poślizgałem się trochę. Dlaczego trochę, bo konstrukcja butelkowca nie wytrzymała przeciążeń. :/ Na nierównym lodzie butelkowiec na tym silniku prawie fruwał, niestety sosnowe listewki niewytrzymały uderzeń o krzywą taflę lodową i popękały. Jeszcze później powiązałem to sznurówkami i pojeździłem, ale czas na nawą konstrukcję i wzorem Adriana zrobię ją z cienkich profili aluminiowych. Jedno jest pewne zostawiam ten silnik, bo przerósł moje oczekiwania. Butelki po Pepsi i 7up też się sprawdziły i mimo wagi prawie 3 kg butelkowiec spisywał się super. Filmiku nie nakręciłem, bo nie miałem operatora. :(
tomtech1
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 25 paź 2018, 21:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Buduje butelkowca

Post autor: tomtech1 »

A jam mam pytanie jak są przymocowane butelki?
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Buduje butelkowca

Post autor: tombstone »

przecież widać na zdjęciu powiększ sobie, na opaski zaciskowe tzw. trytytki lub zipy - różnie się nazywa

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek 29 lis 2018, 11:20 przez tombstone, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Buduje butelkowca

Post autor: Adrián »

Miałem podobnie zamocowane u siebie, lepszym rozwiązaniem jest dorobienie obejm np z cienkiego płaskownika alu, które obejmują połowe średnicy butelki i dopiero mocowane na trytkę.
Często musiałem wymieniać trytki (a były grube) a i tak się zrywały na górze, przy mocniejszym uderzeniu w przeszkodę, lub przymarzały i pękały.

Po tej modyfikacji, już nie pękały, naprężenia były mniejsze.
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Buduje butelkowca

Post autor: tombstone »

stworzyłem swojego butelkowca z "rewolucyjnym systemem sterowania" :-P tzn. nie ma steru kierunku,
ale mam problem z utrzymaniem kierunku jazdy na wprost. strasznie mi dupą zarzuca na boki.
rzućcie okiem i podpowiedzcie gdzie może być problem, bo nie chce mi się tych sterów dłubać.
wydaje mi się że albo bateria jest za ciężka, albo jest za bardzo z przodu umiejscowiona.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Buduje butelkowca

Post autor: Adrián »

Sprawdź z umiejscowieniem baterii, ŚC
Ewentualnie pobaw się w ustawieniach w apce, może zbyt czuła na sterze kierunku i dlatego nie umiesz jechać prosto?

Możesz też pokombinować z kątem silnika, by dociskał do podłoża.
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Buduje butelkowca

Post autor: tombstone »

ŚC wypada 1.5-2 cm za baterią
zmniejszałem wychylenie serwa na apce, ale niewiele to daje, bo wtedy słabo skręca
a tak mimo delikatnego ruchu nagle zrywa tor jazdy w prawo lub w lewo zarzucając kuprem
Obrazek
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: Buduje butelkowca

Post autor: g.p »

Hmm raczej nic nie zdziałasz robiłem takie same sterowanie jak u ciebie kiedyś, nie zdało egzaminu, na sterze kierunku z butelek masz pełną kontrolę na pełnym gazie
ODPOWIEDZ