Problem z uzbrajaniem silników - ardupilot

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

IceMAN92q
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 14 lut 2016, 17:52
Lokalizacja: Dobra

Problem z uzbrajaniem silników - ardupilot

Post autor: IceMAN92q »

Witam. Ostatnio rozpocząłem przygodę z składaniem multicopterka
Napotkałem jednak pewien problem uzbrajaniem silników do lotu. Quad złożony, ardupilot połączony z nadajnikiem FS-iA10, aparatura FS-i10. W programie Mission Planner wykonuje wszystko po kolei, ustawiam accel, wychylenia drążków, wykonuje konfiguracje regulatorów i silniki reagują na wychylenia drążka gazu. Problem polega jednak na uzbrajaniu silników do lotu. Gdy uruchamiam arducoptera (drążek gazy w dolnej pozycji) to regle wydają jakiś dźwięk, przesuwam drążek gazy w prawo na 5-6 s. i…. nic się nie dzieje. Silniki nie ruszają… tracę już powoli cierpliwość : / Jak wchodzę do terminal to wyświetla mi coś co dla mnie osobiście nie ma sensu. Podejrzewam, że przyczyna powstałych błędów jest brak GPS z compassem. Czy ardupilot potrzebuje koniecznie GPS z compasem czy tez wina może leżeć po innej stronie?
Pozdrawiam
Patryk
Awatar użytkownika
wrepinski
Posty: 319
Rejestracja: niedziela 10 maja 2015, 13:44
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Problem z uzbrajaniem silników - ardupilot

Post autor: wrepinski »

W domyślnej konfiguracji potrzebuje.

Proponuje wyłączyć GPS pre arm check w MP


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
borello
Posty: 47
Rejestracja: sobota 17 paź 2015, 20:16
Lokalizacja: Nowa Sól

Re: Problem z uzbrajaniem silników - ardupilot

Post autor: borello »

Hej,

Sam jakiś czas temu miałem problem z uzbrojeniem przy apm2.6.
Może głupie pytanie ale czy masz ustawione mode2? U mnie przy turnigy 9x pomimo ustawienia mode2 uzbrojenie przebiega jak przy mode4 (prawy drążek w prawo), również sterowanie jest jak dla mode4.
Przy ustawieniu mode4 mam mode2; uzbrojenie lewym drążkiem...

Jakie masz komunikaty w hud?
IceMAN92q
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 14 lut 2016, 17:52
Lokalizacja: Dobra

Re: Problem z uzbrajaniem silników - ardupilot

Post autor: IceMAN92q »

Wstępnie problem udało się rozwiązać dzieki słusznej uwadze wrepinski. Quad jednak przy pierwszej próbie lotu mocno obraca sie wokoło własnej osi co totalnie uniemożliwia lot :/ Czytałem tutaj na forum, a dokładnie

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=5&t=34 ... PS#p456600

Ja w swoim nie mam ani kompasu ani GPS, ale apm przy włączeniu stwierdza, że przód to północ, i na tej zasadzie próbowałem nawet czy zadziała "simple mode" - bo chcę dla moich dzieciaków ten tryb wykorzystać - i działa. oblicza sobie pewnie z akcelerometru na ile się obrócił, pewnie to zawodne jak diabli, ale coś tam próbuje się chłopina (apm) orientować kej jest północ.

Wychodzę zatem z założenia, że jakoś da się ustawić Ardu aby nie obracał sie tak mocno. :/ Jak kupno GPS to jaki model zakupić? Standardowy 6M czy kombinować z innymi, podobno dokładniejszymi modelami.
ODPOWIEDZ