Longboard z napędem BLDC i sterowaniem 2.4Ghz

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Balirc
Posty: 477
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 23:18
Lokalizacja: Mielec

Re: Longboard z napędem BLDC i sterowaniem 2.4Ghz

Post autor: Balirc »

Pierwsze części zaczynają się pojawiać!
Obrazek

Lista części na obecną chwilę:
Longboard SANTAFE CITY CRUISER
Silnik SK3 - 6364-245KV
Regulator FVT 120A
Radio Excellway® 2.4GHz
Bateria 2 xTurnigy 5000mAh 20C 3S
Akcesoria

Szukam jeszcze jakiegoś taniego mocowania silnika - myślałem o tym z HK, ale niestety nie jest dostępne w UE :( (może akurat ktoś ma to z UE i chce się go pozbyć?). Zastanawiam się też nad drukowaną wersją, ale sam nie wiem...
Awatar użytkownika
ideatb
Posty: 400
Rejestracja: niedziela 01 wrz 2013, 23:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Longboard z napędem BLDC i sterowaniem 2.4Ghz

Post autor: ideatb »

Drukowane wersje przerabiałem kilkakrotnie i zdały egzamin tylko te wersje mocowania które miały blachy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Mocowanie wykonane tylko z tworzywa jest za miekkie, sruby silnika wgniatają się po czasie no i mocowanie z tworzywa nie daja takiego chłodzenia jak to wykonane z metalu (aluminium, stal itp).
Blachy boczne w mocowaniach z tworzywa stanowiły dodatkowy radiator

Jak nie kupisz gdzies taniego mocowania to mogę sprzedac Ci swoje uzywane za 50 zeta, mam gdzieś nawet projekt uchwytów dla Twoich trucków (robiłem kiedys mocowanie z tworzywa do Santafe) wiec bedziesz mógł sobie gdzieś dodrukowac a jak ci coś pęknie to wydrukowac czesci zamienne.

Obrazek
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Longboard z napędem BLDC i sterowaniem 2.4Ghz

Post autor: Adrián »

U mnie to zbieranie strasznie wolno idzie.. Ale silnik i baterie mam.

Pozostaje najważniejsze, decha. Bo resztę już ogarnę, po za aparatura, bo tutaj jeszcze nie wiem co wziąć. Chce coś małego. Ale to w między czasie.
Bardzo podoba mi się deska MINDLESS HUNTER lub maverick. Zarówno kształt jak i wygląd, nawiązuje do starych desek. Tylko czy nie będzie za wąska na cruising?

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Scott
Posty: 176
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2014, 10:01
Lokalizacja: Opole

Re: Longboard z napędem BLDC i sterowaniem 2.4Ghz

Post autor: Scott »

Ja też w końcu dojrzałem do tej decyzji ;)

Aparatura Excellway już w drodze, silnik 6364-245KV powinienem mieć w tym tygodniu (używany).
Z regulatorem czekam, może ideatb się odezwie i poratuje FVT 120.

Chciałbym zrobić wszystko jak najniższym kosztem i tu się pojawia pytanie o deskę.
Ten SANTAFE CITY CRUISER to jakieś 450 PLN. Są do kupienia deski już od około 200. Czy jest sens w ogóle na nie patrzeć? Czy ten SANTAFE to absolutne minimum ? ;)

mam na myśli coś w tym stylu:
http://allegro.pl/deskorolka-longboard- ... 13077.html 190 PLN
http://allegro.pl/black-dragon-deskorol ... 11150.html 250PLN

Mocowanie sam wystrugam plastikowo-aluminiowe. Kusi jednak to z BG:
https://www.banggood.com/DIY-Parts-Kit- ... 80088.html
Przynajmniej miałbym metalowe zębatki na początek. Resztę bym wzmocnił wydrukiem.
Easy Star II, 450, 250, 120, 90, 33 ...
Awatar użytkownika
Balirc
Posty: 477
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 23:18
Lokalizacja: Mielec

Re: Longboard z napędem BLDC i sterowaniem 2.4Ghz

Post autor: Balirc »

Sam myślałem nad tego typu deskami z Allegro (a nawet jeszcze tańszymi), ale ostatecznie na różnych grupach na FB stanowczo odradzali, że na tym się nawet nie będzie chciało jeździć. Stwierdziłem, że to trochę tak jakby ktoś przyszedł do nas na forum i chciał kupić aparaturę, usilnie próbując Nam wmówić, że najtańsza aparatura z allegro będzie okay (a przecież doskonale wiemy, że lepiej trochę dopłacić i mieć np Turnigy X9R i wyjdzie się na tym dużo lepiej).

Spróbuj poszperać po OLXie/ grupach na FB (Longboardowy Stadion XX-lecia czy coś takiego, albo może jakaś lokalna grupka). Ja swoją dorwałem za chyba 240 zł a jest w całkiem niezłym stanie
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: Longboard z napędem BLDC i sterowaniem 2.4Ghz

Post autor: qczek »

Kurcze, ja też się napaliłem,
Szukam deski, generalnie żeby się na niej łatwo jeździło, bo będę musiał się dopiero nauczyć ;)
Na nartach/rolkach coś tam jeżdżę, wiec może jakoś to będzie :).
W każdym razie najbardziej podobają mi się długie deski klasyczne w stylu maverick, nie wiem czy to jest dobry wybór dla początkującego (mam 182cm, i 77kg wagi)...
Z góry dzięki za jakąś podpowiedź,
Krzysiek
Awatar użytkownika
Scott
Posty: 176
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2014, 10:01
Lokalizacja: Opole

Re: Longboard z napędem BLDC i sterowaniem 2.4Ghz

Post autor: Scott »

Ja w końcu kupiłem https://www.longboardy.pl/sklep/komplet ... ty-criuser za 300.
Niestety trucki są okrągłe w miejscu mocowanie silnika. Zobaczymy jak się to będzie trzymać.

Dziś też dostałem ESC i odpaliłem silnik. Na razie testerem serw na kabelku. Dość mocno szarpie przy ruszaniu. Póki co na oryginalnym sofcie. Nie wiem czy zmieniać soft na longboardowy, różnie ludzie piszą. Podobno nie da się wrócić do oryginalnego, nie można też zmieniać ustawień.
Dostałem też to mocowanie z BG. Trochę się trzeba będzie przy nim pilnikiem namachać :)
Easy Star II, 450, 250, 120, 90, 33 ...
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: Longboard z napędem BLDC i sterowaniem 2.4Ghz

Post autor: qczek »

Ja się skłaniam ku takiej
https://www.skatepro.com.pl/83-24325.htm

ale nadal nie wiem czy będzie dobra na początek :(
Awatar użytkownika
Scott
Posty: 176
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2014, 10:01
Lokalizacja: Opole

Re: Longboard z napędem BLDC i sterowaniem 2.4Ghz

Post autor: Scott »

U mnie podstawowym kryterium przy wyborze były koła. Wielkość przynajmniej 70mm i twardość max 80A.

Nie zwróciłem uwagi na traki. Niestety łatwiej jest silnik zamocować na kanciastych. Najwyżej będę wiercił albo piłował.
Easy Star II, 450, 250, 120, 90, 33 ...
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: Longboard z napędem BLDC i sterowaniem 2.4Ghz

Post autor: qczek »

Hej,
Nie wiem czy ten wątek jeszcze żyje, niemniej spróbuje :)
Tak więc opanowałem trochę jazdę na desce bez napędu czas na zamontowanie silnika, no i mam teraz dylematy.
Deska jest taka https://www.skatepro.com.pl/83-24325.htm jeździ zaj...
Chciałbym aby po dołożeniu napędu można było:
- nadal móc jeździć odpychając się nogą
- max prędkość 20km/h będzie ok
- możliwość wjazdu pod małe górki
- zasięg, 15-20km w zupełności wystarczy
- całość jak najlżejsza, najcichsza, generalnie do spokojnego bujania się po alejkach asfaltowych...
- koszt modyfikacji nie jest tutaj kluczowy...

No i teraz serja pytań :)
- decha ma kółka 71mm ale bez otworów, czy jest możliwość przewiercenia ich, aby przykręcić koło pasowe, czy kupić nowe kółka?
- czy silnik Turnigy Aerodrive SK3 - 6354-260KV + VESC będzie ok, planuje zasilanie tylko 6s
- do silnika takie mocowanie https://hobbyking.com/en_us/motor-mount-5.html + wydruk 3d jakiejśc osłony, ale to sam sobie zaprojektuje
- gdzie kupić zębatkę pasującą na oś silnika + pasek coś takiego będzię ok
https://www.aliexpress.com/item/Mayitr- ... 35354.html
- no i kontroler taki planuje https://www.banggood.com/2_4Ghz-Mini-Wi ... 79725.html

Z góry dzięki za wszystkie sugestie.
Krzysiek
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Longboard z napędem BLDC i sterowaniem 2.4Ghz

Post autor: lesz »

kontroler pierunsko drogi - teraz 130 wisi cena
ok - widze ze majfrendy czujac $$ poszli w kosmos z cenami :/ czy to BG czy ali...
np. https://www.banggood.com/2_4GHz-Radio-R ... 25575.html
kiedys taki komplet kupowalo sie ponizej 20$... teraz widze ze robi sie 110PLN eh...
przy takiej cenie do rozwazenia jest juz komplet ESC board + pilot
https://www.banggood.com/Electric-Skate ... 02299.html
bo wyjdzie, ze za 100zl wiecej masz plytke z podwojnym kontrolerem ESC i pilota z ustawianiem poziomu mocy.
te plytki chodza na 6/7/10S (ustawiane zworka/lutem) BG ma starsza wersje pilota, oraz trzeba uwazac czy kupujesz wersje do napedu bezposredniego (hub) czy na pasek, bo maja inny zakres obrotow.


zostawiam deko miejsca na zdjatka moich bebechow (wrzuce wieczorem) bo w sumie juz zebralem wszystkie zabawki, tylko czasu brak :P
wariant offroad, docelowo kolka 8-10', predkosc na poczatek 30, dalej sie zobaczy
zasilanie 6S 16A (2x 6S 8A)
silniki - 2x6368, na poczatek wersje bez sensora, choc pewnie sproboje te i te z ciekawosci
ESC - 2x FVT 180A, choc ostatnio sklaniam sie do dual ESC + pilot w stylu z tego z posta wyzej, a 180 zostana do aut
decha next blaze z kolkami 9'
pilot ten mini z linka powyzej
mocowania na 1szy rzut druk 3D, docelowe mix metal+druk, na pasku.
Ostatnio zmieniony niedziela 29 lip 2018, 19:56 przez lesz, łącznie zmieniany 2 razy.
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: Longboard z napędem BLDC i sterowaniem 2.4Ghz

Post autor: qczek »

Zastanawiam się jeszcze nad paskiem czy hdt 3mm czy 5mm. I jaka długość no 8 który kupić aby był ok...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Longboard z napędem BLDC i sterowaniem 2.4Ghz

Post autor: Adrián »

Prace nad moim longiem, powoli idą do przodu.

Podłączone na szybko na "pająka" ale działa i jeździ. Trzeba było trochę popracować pilnikiem, ale poszło gładko, w większości to Alu i obróbka jak po maśle. Gorzej z wierceniem w dystansach, moja wiertarka nie jest najwyższych lotów, ale jakoś się udało zrobić to równo.

Testy przeszła pozytywnie :-)
Czekam na li-ion i w między czasie będę robił pojemnik na esc. Chciałem wsadzić do pojemnika z baterii, ale przez liion, pojemnik będzie dość długi, a chciałem zostawić środek z jak największym prześwitem, bo deck jest z flexem. Ogniwa będą leżały na płasko w dwóch rzędach, w sumie 18 sztuk.

Projekt nisko budżetowy, ale działa i daje dużo radości z jazdy :-)
Załączniki
14482768_IMG_4353.JPG
14482768_IMG_4353.JPG (59.53 KiB) Przejrzano 5404 razy
14482769_IMG_4354.JPG
14482769_IMG_4354.JPG (57.95 KiB) Przejrzano 5404 razy
14482770_IMG_4351.JPG
14482770_IMG_4351.JPG (65.73 KiB) Przejrzano 5404 razy
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: Longboard z napędem BLDC i sterowaniem 2.4Ghz

Post autor: qczek »

Adrián pisze:Prace nad moim longiem, powoli idą do przodu.

Podłączone na szybko na "pająka" ale działa i jeździ. Trzeba było trochę popracować pilnikiem, ale poszło gładko, w większości to Alu i obróbka jak po maśle. Gorzej z wierceniem w dystansach, moja wiertarka nie jest najwyższych lotów, ale jakoś się udało zrobić to równo.

Testy przeszła pozytywnie :-)
Czekam na li-ion i w między czasie będę robił pojemnik na esc. Chciałem wsadzić do pojemnika z baterii, ale przez liion, pojemnik będzie dość długi, a chciałem zostawić środek z jak największym prześwitem, bo deck jest z flexem. Ogniwa będą leżały na płasko w dwóch rzędach, w sumie 18 sztuk.

Projekt nisko budżetowy, ale działa i daje dużo radości z jazdy :-)
jaki masz ten uchwyt do silnika?
podasz linka?
Krzysiek
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Longboard z napędem BLDC i sterowaniem 2.4Ghz

Post autor: Adrián »

Kupiłem na Bg do kółek 70-72mm , to był zestaw, ale sam uchwyt pewnie też jest do kupienia.
Powinien być zamontowany odwrotnie, ale kupiłem ogromniasty silnik i ten uchwyt pasuje pod 5xxx
Ja mam silnik 6364

https://m.banggood.com/DIY-Parts-Kit-Pu ... mds=search

Editt
Małe postępy. Zamontowałem pudełko na esc, zastanawiam się tylko nad dodaniem dodatkowego chłodzenia pasywnego radiatora, który będzie wystawał z pudełka. Seryjnie jest płytka alu pod esc, ale myśle, że to będzie za mało. Po zmianie na dobrą pastę termo, wyraźne czuć, jak szybko się nagrzewa przez pudełko.

Zamontowałem nowe śruby i rozwierciłem otwory pod m4, teraz jest dużo lepiej. Seryjne były m3 i za krótkie, nie wzbudzały mojego zaufania.

Jeszcze tylko bateria i pudełko na nią i można śmigać. Chwilowo jeżdżę na tym co mam. Jestem bardzo zadowolony z tej budżetowej wersji. Silnik ma niezłego kopa.

Jak się zrobi ciepło i znajdę chwilę czasu, to przemaluję deskę aerografem. Schowam otwory montażowe pod nowym papierem, teraz są widoczne, a dojdą jeszcze od baterii, jak również przewody zasilania z esc do baterii.
Załączniki
IMG_4379 (1).JPG
IMG_4379 (1).JPG (54.29 KiB) Przejrzano 5239 razy
IMG_4378 (1).JPG
IMG_4378 (1).JPG (51.22 KiB) Przejrzano 5239 razy
IMG_4376 (1).JPG
IMG_4376 (1).JPG (59.45 KiB) Przejrzano 5239 razy
ODPOWIEDZ