GS dla APM, PIXHAWK

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

GS dla APM, PIXHAWK

Post autor: arek2081 »

Witam, jakiś czas temu zrobiłem GS w sumie dla kolegi zapaleńca modeli ze stajni Walkera.

Pomysł był taki żeby całe urządzenie było na wzór oryginalnego od Walkery.

Do budowy "przekaźnika" wykorzystałem:

- radiomodemy na 868 MHz od kolegi mkrawcz1
- bluetooth HC-06
- usb uart na cp2101
- akumulator 1S 2200 mAh
- ładowarkę do akumulatora (taka z aledrogo do ładowania 1S z portu usb)
- obudowę anteny z routera wifi (idealnie wchodzi do środka dipol na 868MHz)
- dwa przełączniki
- uniwersalna obudowa jako całość

Urządzenie potrafi komunikować się z wszystkim co posiada usb i bluetooth oraz można zainstalować na nim odpowiednią aplikację, posiada możliwość zmiany parametrów radiomodemu ( zmiana kanału, mocy, itp) za pośrednictwem portu usb
Po podłączeniu do portu usb informowani jesteśmy o ładowaniu lub naładowaniu akumulatora, oraz o instalacji sterownika jeśli podłączymy urządzenie pierwszy raz.
Jedyny problem jaki napotkałem to brak komunikacji o oryginalną aplikacją od Walkery na androida. Po pierwsze bluetooth musi być widoczny jako walkera xxxx (x - obojętnie jakie cyferki), wtedy aplikacja wskazuje że znalazła bluta (jeśli inaczej go nazwiemy nic nie znajdzie), niekiedy się połączy a niekiedy nie trzeba kombinować.

Aplikacje Mission Plenner, APM Plenner 2.0, Tower 3DR łącza się bez problemu na wszystkie możliwe sposoby.

Przetestowane z TALI H500, Scout X4, Pixhawk

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
macgyverek
Posty: 273
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 21:21
Lokalizacja: śląsk

Re: GS dla APM, PIXHAWK

Post autor: macgyverek »

Syma 107G | Walkera Ladybird QR V1 | Align TREX 450L DOMINATOR | Align TREX 250 DFC | DJI SPARK | HELL QUAD 3D | Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: GS dla APM, PIXHAWK

Post autor: arek2081 »

tak wiem, u mnie jest jeszcze komunikacja po usb, projekt powstał wcześniej niż Twój ale jakoś nie mogłem się zebrać żeby opisać:)
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2353
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: GS dla APM, PIXHAWK

Post autor: maxiiii »

A tak wygląda telemetria do MP. (stacja bazowa)

Tańsz, mniejsza i nie ma blu (co jest plusem a nie minusem)
do tego tablecik i będziesz Pan zadowolony. :-D
Obrazek
Awatar użytkownika
tofficzeq
Posty: 288
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 06:16
Lokalizacja: Śląsk

Re: GS dla APM, PIXHAWK

Post autor: tofficzeq »

zamiast docenić czyjś wkład to pojawiają się tylko wskazania alternatyw.... jak komuś niepotrzebne to niech omija temat szerokim łukiem..


samo wdrożenie swojego własnego projektu zasługuje na docenienie, bo większość nawet by nie pomyślała żeby zrobić coś samemu
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2353
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: GS dla APM, PIXHAWK

Post autor: maxiiii »

Podałem zdjęcie mniejszego urządzenia ze względu na to, iż może autor postu nie wiedział o takim urządzeniu i zrobił to myślącże jest pierwszy.
A jakby do tego urządzenia dodać walizkę z komputerem np HP i do tego monitor 15 cali z własnym zasilaniem z klawiaturą i dżojem do sterowania drona - to może byłoby fajne i całkiem innowacyjne?
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: GS dla APM, PIXHAWK

Post autor: mkrawcz1 »

maxiiii pisze:Podałem zdjęcie mniejszego urządzenia ze względu na to, iż może autor postu nie wiedział o takim urządzeniu i zrobił to myślącże jest pierwszy.
A jakby do tego urządzenia dodać walizkę z komputerem np HP i do tego monitor 15 cali z własnym zasilaniem z klawiaturą i dżojem do sterowania drona - to może byłoby fajne i całkiem innowacyjne?
Ty myślisz, że myśmy modemów nie widzieli?
Kombo z BT jest o tyle lepsze, że nie każdy tel/tablet ma OTG.
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2353
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: GS dla APM, PIXHAWK

Post autor: maxiiii »

:-D Za cenę takiego GS-a można kupić tani tablet z OTG i na stałe zamocować w aparaturze.
Cieszy mnie to, że są jeszcze ludzie którzy lubią trzymać lutownicę ale czasami jest to
zbędne i jest to tylko moje zdanie i w tym przypadku nie zmienię go.
Podsunąłem tylko pomysł z ta bazą walizkową i to byłby dopiero rzut na taśmę. :-D
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: GS dla APM, PIXHAWK

Post autor: arek2081 »

maxiiii pisze:Podałem zdjęcie mniejszego urządzenia ze względu na to, iż może autor postu nie wiedział o takim urządzeniu i zrobił to myślącże jest pierwszy.
Hehe nie skomentuje, przeczytałeś cały opis? wydaje mi się że nie bo jeśli by przeczytał to byś wiedział że w moim GS jest zainstalowany podobny radiomodem
maxiiii pisze:Za cenę takiego GS-a można kupić tani tablet z OTG i na stałe zamocować w aparaturze.
A ile kosztuje takie GS?
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2353
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: GS dla APM, PIXHAWK

Post autor: maxiiii »

No właśnie modem w nowej obudowie.
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: GS dla APM, PIXHAWK

Post autor: arek2081 »

Ok nie było tematu :)
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
macgyverek
Posty: 273
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 21:21
Lokalizacja: śląsk

Re: GS dla APM, PIXHAWK

Post autor: macgyverek »

maxiiii pisze:No właśnie modem w nowej obudowie.
Po co kolega się wypowiada jak do zabawki Symy X5 i tak radiomodemów nie użyjesz...
Syma 107G | Walkera Ladybird QR V1 | Align TREX 450L DOMINATOR | Align TREX 250 DFC | DJI SPARK | HELL QUAD 3D | Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0
Awatar użytkownika
Dexx
Posty: 559
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: GS dla APM, PIXHAWK

Post autor: Dexx »

maxiiii pisze:A tak wygląda telemetria do MP. (stacja bazowa)

Tańsz, mniejsza i nie ma blu (co jest plusem a nie minusem)
do tego tablecik i będziesz Pan zadowolony.
Kolejny Twój post w czepialskim tonie, a ta wypowiedź świadczy tylko o Twojej ignorancji.
Trochę jak pokazać silnik na wystawie samochodów i mówić ludziom że da się dokupić resztę i wychodzi taniej.
Proponuje żebyś na przeszłość takie spostrzeżenia zachował dla siebie bo zaśmiecasz tylko kolejny temat półsłówkami.
W użyciu:
DRC Fury, Legwan, SkyWalker 1900; http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=26&t=21985
Odpoczywają:
Hype FW-190 (1,2m), F4U -5NL (550mm), TREX 450,FT Versa Wing, Tricopter 2.5; Beta 1400;
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: GS dla APM, PIXHAWK

Post autor: Adrián »

Jak to dobrze, że jest też czarna lista. Inaczej nie dało by się czytać spokojnie forum, w wielu tematach.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2353
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: GS dla APM, PIXHAWK

Post autor: maxiiii »

macgyverek

Patrząc tylko na podpis oceniasz i krytykujesz ludzi - oj nieładnie.

Dexx

Może masz i rację, powinienem trochę przychamować ale już taki jestem i wypowiedziałem swoje zdanie.
A czy ktoś pomyślał gdzie tego typu SB będzie leżała? W trawie? czy powinna być blisko aparatury na pewnej wysokości?

A jak wysoko to powinien być jeszcze stojak i tym sposobem przestaje to być mobilne. a przecież łatwiej przymocować tablet lub telefon do aparatury podłączyć tylko jeden kabelek i mieć SB na aparaturze w pełni mobilną.
Nie piję do ciebie arek2081 ale czy wykorzystujesz swój pomysł w praktyce? Pozytywne jest to że w ogóle robisz cokolwiek sam ale powinno mieć to jakiś sens a w tym przypadku go nie widzę. Piszę to dlatego iż już dawno wpadłem na taki pomysł i jak okazało sie w praktyce nie sprawdził się i wylądował w szufladzie. kolejnym moim nieudanym pomysłem było stworzenie stacji bazowej w walizce. Jak to proponowałem poprzednio: walizka, monitor 15 cali, komputer, myszka, dżoj, klawiatura, telemetria, framegraber, własne zasilanie i FPV. Po kilku lotach kopterem okazało się że to też nietrafiony system do latania kopterami na małe odległości, do samolotów FPV sprawdza się ale nie do rekreacyjnego latania kopterem. Ten system też wylądował w szufladzie.


arek2081
Uwież, że do rekreacyjnego latania najlepszy jest tablet na aparaturze i telemetria i to prawie cię zadowoli :-D

Jest to tylko i wyłącznie moje zdanie. Nie każdy na forum musi zgadzać się z większościa.

Być może pewne moje odpowiedzi można podciągnąć pod kpiarstwo ale jest to trochę spowodowane tym iż forum jest przepełnione tematami co kupić co złożyć. I w tych tematach jest pełno odpowiedzi a pytania i problemy czysto techniczne są pomijane.
Np. zadałem na forum tylko 4 pytania techniczne. Zadałem je nie pod wpływem chwili ale po kilkugodzinnych poszukiwaniach odpowiedzi w sieci. Do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi ale nawet w tym temacie jest ich sporo bo to temat woda :cry:
Dlaczego nikt nie ma nic przeciwko rurkowi który prawie na każdy temat o linku zawsze pisze kup eleresa i będziesz miał spokoj. Bo jest administratorem?

Reasumując:
Faktycznie ograniczę swoje wypowiedzi w takim tonie aby nikt nie czuł się urażony.
ODPOWIEDZ