GS dla APM, PIXHAWK

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Re: GS dla APM, PIXHAWK

Post autor: Eman81krk »

Nie rozumiem oburzania się poniektórych... po to jest forum żeby każdy swoje zdanie napisał.

A jak ktoś nie umie przyjąć krytyki która mu sie nie podoba to nie powinien chwalić się tym co robi na forum :)

Co do GS to jeżeli wychodzi taniej niż oryginalny Walkery to idea jest dobra :) Moje pytanie brzmi czy w dronie musi być zastosowany odbiornik BT2402A ?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: GS dla APM, PIXHAWK

Post autor: Rurek »

maxiiii pisze:Dlaczego nikt nie ma nic przeciwko rurkowi który prawie na każdy temat o linku zawsze pisze kup eleresa i będziesz miał spokoj. Bo jest administratorem?
1) Spokojnie, mają, mają przeciw.
2) Nieprawdą jest że na każdy temat o linku piszę o eLeReSie. Mniej więcej pół na pół z FrySky, i co? Nie wolno mi?
3) eLeReS jest moim chrześniakiem i będę go promował kiedy mi się zachce i nikomu nic do tego, szczególnie wypominania że go promuję.
4) Tak, bywam moderatorem nie administratorem. I z tego też powodu mogę wspomnieć że regularnie stykasz się z pkt13 regulaminu co może zostać stosownie nagrodzone. Tak, poczytałem Twoje posty i większość z nich niestety wzbudza negatywne emocje.

Tak więc proszę o więcej bojaźni wobec innych użytkowników. Bo nawet obecny temat pokazuje że nie jesteś Λ i Ω oraz kilku naprawdę zasłużonym konstruktorom zarzucasz dyletanctwo. Nie na tym ma polegać współżycie na forum.

EOT z mojej strony.

Co do projektu - fajny :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: GS dla APM, PIXHAWK

Post autor: maxiiii »

No widzisz Rurek.
Moderator każe się uciszyć to znaczy iż cos w tym jest. :-D Patrz punkt 18 regulaminu.
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: GS dla APM, PIXHAWK

Post autor: mkrawcz1 »

Dedykuję Ci cytat z Marka Twaina:
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Ty właśnie zmarnowałeś szansę.
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: GS dla APM, PIXHAWK

Post autor: arek2081 »

maxiiii pisze:arek2081
Uwież, że do rekreacyjnego latania najlepszy jest tablet na aparaturze i telemetria i to prawie cię zadowoli
Mnie nie zadowala dlatego zrobiłem co zrobiłem. Ani ja ani kolega nie mamy nic z OTG więc nie ma innej możliwości niż blut. Jeśli jadę na loty urządzenie kładę na dach auta lub na ziemi nie ma najmniejszego problemy jeszcze nigdy nie zbrakło zasięgu :)
Poza tym dosyć klamotów mam na aparaturze żeby dokładać jeszcze inne.
maxiiii pisze:arek2081 ale czy wykorzystujesz swój pomysł w praktyce?
Nie stać mnie na to by zrobić jakiś projekt a później ma to leżeć nie używane, projekt jest zrobiony na prośbę kolegi więc pewnie będzie używany, na razie jeszcze jest u mnie i za każdym razem biorę go na loty.
Eman81krk pisze:Moje pytanie brzmi czy w dronie musi być zastosowany odbiornik BT2402A ?
Nie nie musi, tak jak pisałem wcześniej układ pracuje na 868 a oryginalny na 2,4. Nie wiem jak jak jest z oryginałem ale moje GS potrafi obsługiwać kilka modeli bez potrzeby bindowania za każdym razem.
maxiiii pisze:Pozytywne jest to że w ogóle robisz cokolwiek sam ale powinno mieć to jakiś sens a w tym przypadku go nie widzę
No widzisz, nie widzisz sensu ale ja widzę i nie tylko ja i właśnie dla tego powstało to urządzenie, nie zrobiłem tego żeby sprzedawać to masowo i nie zależy mi żeby zbierać pozytywy czy negatywy. Ale jeśli ktoś usiłuje mi wmówić że jest inaczej no co coś jest nie halo, sam dobrze wiem czego potrzebuje i w jaki sposób będę to używać.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
macgyverek
Posty: 273
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 21:21
Lokalizacja: śląsk

Re: GS dla APM, PIXHAWK

Post autor: macgyverek »

Arek z ciekawości. Robiłeś testy zasięgu na otwartej przestrzeni??
Syma 107G | Walkera Ladybird QR V1 | Align TREX 450L DOMINATOR | Align TREX 250 DFC | DJI SPARK | HELL QUAD 3D | Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: GS dla APM, PIXHAWK

Post autor: arek2081 »

macgyverek pisze:Arek z ciekawości. Robiłeś testy zasięgu na otwartej przestrzeni??
Nie, nie miałem okazji sprawdzić maksymalnego zasięgu, mam zamontowane dipole i jeszcze nie udało się wylecieć poza zasięg, do tego radiomodemy nie są ustawione na maksymalną moc bo na razie nie ma takiej potrzeby. Mkrawcz1 ma potwierdzone 6 km na GP + dipol na identycznych radiomodemach.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
ODPOWIEDZ