PCB do zmra sobie uroiłem

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

PCB do zmra sobie uroiłem

Post autor: ci3jk4 »

Cześć,

Ostatnio zmr już poskładany, a jako że z budowania mam tyle samo frajdy co z latania to wymyśliłem sobie że wytrawię płytkę dystrybucyjną z miejscem na step down 5v pololu.
Wszystkie szpeje do robienia prostych płytek już od daaawna leżą w piwnicy więc zamówiłem laminat dwustronny 70um i rozrysowałem jak miało by to wyglądać.
No i teraz mam pytanie bo elektronik a nawet fizyk ze mnie średni i chciałbym się upewnić co do przepustowości takiej płytki i ścieżek które rozrysowałem.

Obrazek
Obrazek

Z tego co wyczytałem dla 70um miedzi i prądu do 60A ścieżka powinna mieć około 27mm szerokości.
U mnie tak właściwie nie jest to ścieżka tylko "plama szerkości około 25x25mm z odstającymi nóżkami do padów lutowniczych - rozumiem że tam już wystarczy 20A, ale i tak są troche przewymiarowane.
No i tu pojawia się kolejne pytanie, czy ktoś wie gdzie dostać laminat dwustronny 105um? Bo te 27mm jestem w stanie jakoś tam zmieścić, ale fajnie by było mieć jeszcze trochę miejsca np na jakąś watmiarkę.
Obszukałem allegro ebay itd i niestety nic ciekawego nie znalażłem.
Awatar użytkownika
bubu13
Posty: 152
Rejestracja: piątek 11 wrz 2015, 09:48

Re: PCB do zmra sobie uroiłem

Post autor: bubu13 »

pocynuj ścieżkę i wytrzyma większy prąd
Awatar użytkownika
joint
Posty: 158
Rejestracja: wtorek 11 gru 2012, 18:40
Lokalizacja: Blisko Wawy :)

Re: PCB do zmra sobie uroiłem

Post autor: joint »

W przelotki dałbym kawałek drutu miedzianego i dobrze przylutował. Cynowanie całości jak najbardziej, więcej A przepłynie.
Wszystko co lata :)
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Re: PCB do zmra sobie uroiłem

Post autor: ci3jk4 »

Przelotki własnie chciałem robić z drutu, zastanawiałem się też nad cynowaniem. Mam nawet jakąś pastę do lutowania miękkiego, tylko nie byłem pewien ile ja tam tych amperów wycisnę.
Za grubo nie chcę bo soldermaska brzydko wyjdzie, dlatego myślałem 105um miedzi, ale tego nigdzie znaleźć nie mogę..

Jedno jest słabe = nie znam się na elektronice zupełnie, a mógłbym się pokusić o usunięcie stepdowna pololu i zamocowanie elementów na moim pcb, tylko cholera nie wiem jakie tam dać elementy i co z czym połączyć. Tak samo sprawa wygląda z amperomierzem pitlaba - chociaż schemat jest na jego stronie i w tym akurat kierunku już działam :)

EDIT:

Wyciągnąłem z szuflady z elementami smd czujnik INA 139 czyli ten sam co z czujniku pitlaba.
Ktoś jest mi w stanie powiedzieć jakie elementy należy dołożyć na wyjściach z czujnika żeby wyciągnąć z niego ampery w formie czytlenej dla np minimosd i innych naszych zabawek?
ODPOWIEDZ