Budowa Tarot FY650

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
tofficzeq
Posty: 288
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 06:16
Lokalizacja: Śląsk

Re: Budowa Tarot FY650

Post autor: tofficzeq »

zbyk pisze:Instrukcja eLeReS się kłania :)

8. PPM Mode w odbiorniku:
- wyłączyć odbiornik oraz nadajnik
- założyć zworkę między pinami sygnałowymi ch1 i ch2 w ODBIORNIKU.
- włączyć nadajnik i następnie odbiornik. Od tej pory odbiornik pracuje w trybie PPMsum, lub w trybie S-BUS, w zależności od ustawienia konfiguratorem.
Na wyjściu CH8 mamy ten sygnał. Pozostałe kanały są nieaktywne dla serw z wyjątkiem sytuacji opisanych w innych punktach instrukcji, czyli o kanałach binarnych lub extra wyjściach na serwa.
dzękuję... przyznam, że poszedłem trochę na skróty... doceniam cierpliwość wyrozumiałość
o ORANGE nawet nie pytam bo już przeczytałem kilka krytycznych postów na forum... a cena kusi.
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budowa Tarot FY650

Post autor: Piotrowy »

Wisznia pisze:Kolego Piotrowy i Dronolot tu macie kilka fotek z mojego projektu na tej samej ramie, każdy z nas ma jakiś indywidualny pomysł i mój jeszcze cały czas jest edytowany, ale lata fajnie już od kilku miesięcy.
Dzięki za zdjęcia :-) . Ładna i czysta koncepcja.
Ponieważ mam gimbal do GoPro pod spodem robi się mało miejsca na baterię 4S.
Chociaż obciążanie od dołu wydaje mi się właściwsze, bateria w pierwotnej koncepcji powędruje na górę.
Pochowane regulatory w CP ok, ale jakoś nie pasuje mi zasilanie silników trzema fazami na takich długich kablach :roll: .
Zamontowałem też składane podwozie :-P . Jak się okaże niepraktyczne, przejdę na stokowe.
Kolega nie lata FPV, u mnie będzie full wypas ;-) .

Jakie zastosowałeś śmigła do tych emaksów :?:
Awatar użytkownika
Dronolot
Posty: 15
Rejestracja: niedziela 08 lis 2015, 21:33

Re: Budowa Tarot FY650

Post autor: Dronolot »

Na szybko mam takie pytanko do posiadaczy regulatorów Emax. Pewno Ameryki nie odkryję :lol: ale przyglądając się przewodom sygnałowym z tegoż regulatora zauważyłem coś ciekawego, co wyjaśni mam nadzieję poniższa fotka : http://zapodaj.net/899004955af60.jpg.html

Wygląda to tak, że pierwszy przewód sygnałowy powinien być połączony wraz z GND i Ucc w 1 wtyczce ( 3 pinowej ) zaś 3 pozostałe kolejno do sterowania poszczególnych silników ( mówię tu o przewodach przylutowanych do płytki PCB Emax`a. Tymczasem od drugiej strony przewodów kolejność jest jakby zamieniona do wtyczki z GND i Ucc idzie przewód sygnałowy nr.2.

I tu pytanie, czy tak ma być, czy ktoś po prostu się pomylił podpinając to ? Czy może jest to bez znaczenie, w jakiej kolejności ustawione są przewody sygnałowe ? :-/

Pozdrawiam :-D
Awatar użytkownika
Wisznia
Posty: 180
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2014, 13:22
Lokalizacja: Łódź

Re: Budowa Tarot FY650

Post autor: Wisznia »

Kolega nie lata FPV, u mnie będzie full wypas ;-) .

Jakie zastosowałeś śmigła do tych emaksów :?:
Piotrowy to moja pierwsza konstrukcja i jak na razie uczę się latać "w zasięgu wzroku" zbierając na FPV.

Co do śmigieł to mam takie cuda http://www.aliexpress.com/item/1-Pair-T ... 90766.html
trzeba je trochę wyważyć ale są cholernie mocne i mocowane na dwie śruby. Może macie jakieś godne polecenia, dobrze wyważone ?

Powieszenie baterii pod brzuchem ma + i -, nie mogę sobie poradzić z jello co może być powodem wysunięci gimbala poza środek ramy, a może to też niewyważenie śmigieł /silników (w tym filmie nie były jeszcze wyważane)


albo odpowiednie wypidowanie sprzętu. Małymi kroczkami pewnie dojdę i do FPV.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Budowa Tarot FY650

Post autor: Głuś »

tofficzeq pisze:o ORANGE nawet nie pytam bo już przeczytałem kilka krytycznych postów na forum... a cena kusi.
LRS orangeXr to się zgodzę, ale 2.4GHz używam prawie dwa lata i słowa złego nie mogę powiedzieć, po wymianie anteny TX 2km nie stanowi żadnego problemu bez żadnych dopałek oczywiście. Raz FS mi złapało jak podleciałem za blisko do jakiegoś przekaźnika (chyba BTS), ale to normalne. Jedyny minus tych urządzeń to wieśniacka obudowa :-D
S-BUS działa z Pixhawkiem i Nazą idealnie i nie trzeba żadnych ppm enkoderów czym tam dekoderów tylko jeden przewód prosto z RX do FC i śmiga :-)

Zobacz ilu znanych modelarzy na YT tego używa, nie wiem skąd u nas taka niechęć do orangutana, ale podejrzewam że dlatego że pierwsze wypusty (jak się tylko pojawiło) były ponoć kiepskiej jakości) luty itp.

Główną wadą tych Turnigy z modułami jest to że antena zamiast być na górze jest z tyłu apki, więc podczas latania gdy trzymamy apkę na smyczy jest poziomo zamiast pionowo, da się to przerobić, ale jakoś zebrać się nie mogę bo się na kablach antenowych nie znam i nie wiem za bardzo jaki zastosować :-D
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
darnok
Posty: 40
Rejestracja: sobota 14 lis 2015, 11:40

Re: Budowa Tarot FY650

Post autor: darnok »

@dronolot chyba w większości fc piny + i - mają wspólne połączenie na wszystkich kanałach, więc to nie robi żadnej różnicy.
Jeśli się mylę, proszę poprawić.
zbyk
Posty: 76
Rejestracja: czwartek 28 maja 2015, 19:43
Lokalizacja: Koło

Re: Budowa Tarot FY650

Post autor: zbyk »

Witam.
@Wisznia
Spróbuj zastosować delikatniejsze wibroizolatory 100 - 120 g wtedy drgania powinny zostać zlikwidowane.
Tak zrobiłem w swoim gimbalu: https://www.youtube.com/watch?v=uhwTKtFrTBQ
Pozdrawiam zbyk
Awatar użytkownika
Dronolot
Posty: 15
Rejestracja: niedziela 08 lis 2015, 21:33

Re: Budowa Tarot FY650

Post autor: Dronolot »

darnok pisze:@dronolot chyba w większości fc piny + i - mają wspólne połączenie na wszystkich kanałach, więc to nie robi żadnej różnicy.
Jeśli się mylę, proszę poprawić.
Tak, tak, piny + i - mają połączenie w każdym kanale, więc jest to bez znaczenia, chodziło mi raczej o kolejność wyprowadzenia pinów sygnałowych. Na wyjściu z PCB jako pierwszy powinien iść sygnał S1 ale na końcu przewodu ( który wtyka się do kontrolera) ten sam przewód ( 1 z PCB) jest jako 2 przewód sygnałowy - jest po prostu zamieniona kolejność - ( widać to doskonale na fotce, którą załączyłem w poprzednim poście). Czy w następstwie tego, nie będzie jakichś problemów z orientacją silników ? ( jak wiadomo, konkretny silnik ma być podłączony pod konkretny kanał - inaczej model będzie wariował).

Póki co dzięki za dotychczasowe odpowiedzi :P
darnok
Posty: 40
Rejestracja: sobota 14 lis 2015, 11:40

Re: Budowa Tarot FY650

Post autor: darnok »

Będziesz chyba musiał przetestować w praktyce dla którego silnika odpowiada jaki pin sygnałowy.
Jak jest u mnie to dopiero będę mógł zobaczyć w weekend, jak wrócę do siebie.
darnok
Posty: 40
Rejestracja: sobota 14 lis 2015, 11:40

Re: Budowa Tarot FY650

Post autor: darnok »

@dronolot
Dzisiaj mogłem sprawdzić jak to wygląda u mnie i wygląda na to, że pierwszy sygnalowy jest podłączony z wtyczką zasilająca.
Tylko co najzabawniejsze w swoim quadzie musiałem później zamieniać sygnał 3 z 4 ponieważ silniki były źle zorientowane. Prawdopodobnie zamiast 3,4 pinu moglem zamienic 1 z 2.
Tak wiec nie wiem czy chińskie rączki sie pomyliły u ciebie czy u mnie Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Dronolot
Posty: 15
Rejestracja: niedziela 08 lis 2015, 21:33

Re: Budowa Tarot FY650

Post autor: Dronolot »

darnok pisze:@dronolot
Dzisiaj mogłem sprawdzić jak to wygląda u mnie i wygląda na to, że pierwszy sygnałowy jest podłączony z wtyczką zasilająca.
Tak wiec nie wiem czy chińskie rączki się pomyliły u ciebie czy u mnie Obrazek

Znając moje szczęście, to Chińczyk pomylił się przy moim regulatorze. :-/ Już na chłopski rozum wydawało mi się, że kable powinny iść w takiej samej kolejności a nie krzyżować się, ale wolałem zapytać, by mieć pewność. Przełożę przewód i zobaczymy. Ciekawe czy też będzie problem jak u Ciebie z kablami 3 i 4 :-D Ilu Chińczyków, tyle pomyłek :-)

@darnok - wielkie dzięki za sprawdzenie, jak to u Ciebie wygląda ;-)

Ps. Latasz na CC3D ?
darnok
Posty: 40
Rejestracja: sobota 14 lis 2015, 11:40

Re: Budowa Tarot FY650

Post autor: darnok »

Na flip32, to też może być zwiazane z tym że flip32/naza32 ma inaczej ponumerowane silniki, niż np. w cc3d
Awatar użytkownika
Dronolot
Posty: 15
Rejestracja: niedziela 08 lis 2015, 21:33

Re: Budowa Tarot FY650

Post autor: Dronolot »

Możecie powiedzieć coś o tych silniczkach : http://abc-rc.pl/Silnik-Tarot-4108 ?

Mam ochotę wpakować je do swojego quadrocoptera. Interesuje mnie przede wszystkim jaki ciąg otrzymałbym przy zasilaniu 4s - bo takie wchodzi w grę ?

Pozdrawiam liczę na pomoc :)
Awatar użytkownika
tofficzeq
Posty: 288
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 06:16
Lokalizacja: Śląsk

Re: Budowa Tarot FY650

Post autor: tofficzeq »

Dronolot pisze:Możecie powiedzieć coś o tych silniczkach : http://abc-rc.pl/Silnik-Tarot-4108 ?

Mam ochotę wpakować je do swojego quadrocoptera. Interesuje mnie przede wszystkim jaki ciąg otrzymałbym przy zasilaniu 4s - bo takie wchodzi w grę ?

Pozdrawiam liczę na pomoc :)
tylko na abc-rc mają info, że one śmigają na 4S... wszędzie w sieci tylko 6S jest podawane, a na stronie TAROTa tylko 4008

http://www.tarot-rc.com/index.php?main_ ... ts_id=1183
Awatar użytkownika
Dronolot
Posty: 15
Rejestracja: niedziela 08 lis 2015, 21:33

Re: Budowa Tarot FY650

Post autor: Dronolot »

Czyli ABC-rc. leci sobie w kulki :shock:

Ale faktycznie, nawet w zagranicznych sklepach widnieje jak byk, że są na 6S choćby na aliexpress : http://www.aliexpress.com/item/Tarot-TL ... b201560_10

Ciekawe tylko skąd w ABC podają nieprawdziwe informacje ?

Niemniej jednak bardzo dziękuję Ci za wyjaśnienie, bo pewno bym je kupił i bym się zdziwił :-/

pozdrawiam.
ODPOWIEDZ