Budowa Drona na bazie Parrot ar Drone 2.0

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

mazi86
Posty: 10
Rejestracja: środa 14 paź 2015, 11:53

Budowa Drona na bazie Parrot ar Drone 2.0

Post autor: mazi86 »

Witam wszystkich, od pewnego czasu po mojej głowie chodzi budowa Drona, patrzałem na filmiki Ar dron 2.0 i Mini-dron PARROT Rolling Spider. Ramę do zbudowania Drona chciałbym zrobić z rurek aluminowych kwadratowych i byłby on w formacie Quad + no chyba że rama wyszła by pod Quad x to wszytko jedno, zainspirowałem się tym filmem z yt :
https://www.youtube.com/watch?v=NOf1rFkhgTU i tutaj widać że dron chodzi normalne, i teraz tak :
AR dron 2.0 pilotuje się za pomocą telefonu typu smartphone i ten drugi tak samo. Wg mnie wystarczało by :
kupić:
komplet 4 silniczków
komplet 4 śmigieł
płyta główna
akumulatorek
Pytanie do was.
Jeśli bym połączył silniczki i to wszytko tak samo jak np. ar 2.0 to by latał tak jak on ? Bo chciałbym coś takiego zbudować na przykładowej bazie Ar 2.0 .
A rama była by wielkości coś pomiędzy 35 na 35 cm lub 50 na 50 cm i czy te części by dały radę bo chyba na 50 cm to musiały by być większe silniczki no chyba że rama jest mniejsza to raczej nie.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Budowa Drona na bazie Parrot ar Drone 2.0

Post autor: pawelsky »

mazi86 pisze:Witam wszystkich, od pewnego czasu po mojej głowie chodzi budowa Drona, patrzałem na filmiki Ar dron 2.0 i Mini-dron PARROT Rolling Spider. Ramę do zbudowania Drona chciałbym zrobić z rurek aluminowych kwadratowych i byłby on w formacie Quad + no chyba że rama wyszła by pod Quad x to wszytko jedno, zainspirowałem się tym filmem z yt :
https://www.youtube.com/watch?v=NOf1rFkhgTU i tutaj widać że dron chodzi normalne, i teraz tak :
AR dron 2.0 pilotuje się za pomocą telefonu typu smartphone i ten drugi tak samo. Wg mnie wystarczało by :
kupić:
komplet 4 silniczków
komplet 4 śmigieł
płyta główna
akumulatorek
Pytanie do was.
Jeśli bym połączył silniczki i to wszytko tak samo jak np. ar 2.0 to by latał tak jak on ? Bo chciałbym coś takiego zbudować na przykładowej bazie Ar 2.0 .
A rama była by wielkości coś pomiędzy 35 na 35 cm lub 50 na 50 cm i czy te części by dały radę bo chyba na 50 cm to musiały by być większe silniczki no chyba że rama jest mniejsza to raczej nie.
Oryginalne silniki ARD uciagna max 100g dodatkowego ciezaru, wiec potrzebne beda wieksze silniki (i ESC). Problemem w przypadku ARD sa nietypowe ESC.

Jesli chcesz cos budowac na bazie ARD2 zapoznaj sie z watkiem na ARD-Flyers zaczynajac od tego posta
mazi86
Posty: 10
Rejestracja: środa 14 paź 2015, 11:53

Re: Budowa Drona na bazie Parrot ar Drone 2.0

Post autor: mazi86 »

ale jeśli bym chciał zrobić powiedzmy protoplastę ard2. i rama była by z (alu. , drewna, lub pcv ) to by działa tak samo jak ar d2 ?
A gdzie mogę dostać wszystkie części do AR d2 ? no chyba że pomysł będzie inny że zamiast ard2 to co innego ale głównie mi chodzi żeby dron był sterowany przez smartphone. Są jakieś inne drony sterowane przez telefon?
No jeśli ar d2 ma małą nośność to chyba lepszą ma Phantom 2 V2 DJI ?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Budowa Drona na bazie Parrot ar Drone 2.0

Post autor: pawelsky »

mazi86 pisze:ale jeśli bym chciał zrobić powiedzmy protoplastę ard2. i rama była by z (alu. , drewna, lub pcv ) to by działa tak samo jak ar d2 ?
Poczytaj watek ktory Ci podalem, bedziesz wiedzial czego sie spodziewac.
mazi86 pisze:A gdzie mogę dostać wszystkie części do AR d2 ?
Np. na Alleniegro. Ja tez mam gdzies jakies pare gratow od ARD.
ODPOWIEDZ