pierwsze testy mojego quada

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
--mi--
Posty: 311
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 16:50
Lokalizacja: Wwwawa

Post autor: --mi-- »

Tu można nabyć czujnik do 6 m lub czujnik taki do 7.5m. Są też takie do 150 cm ;D
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

Sparkfun jest "be" ;-)
Za drodzy sa. Na niektorych elementach/modulach maja marze 300% :-|

Ale faktem jest, ze to standardowa cena dalmierzy tego typu.
Ciagle jest to jednak chora cena. Bo, zeby placic za cos takiego wiecej forsy niz za magnetometr MEMS? Nic z tego nie rozumiem :-D
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Ja bym sie sprzeczał. Ich minimalna marża to 300% :D Sprawdz mifau przebicie ostatnich czujnikow ktore zakupilismy :)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
mifau
Posty: 1740
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:10
Lokalizacja: Sopot

Post autor: mifau »

diem pisze:Ja bym sie sprzeczał. Ich minimalna marża to 300% :D Sprawdz mifau przebicie ostatnich czujnikow ktore zakupilismy :)
No racja, racja. Chcialem byc delikatny :-D
(Ale Michal....my te czujniki u producenta kupilismy, a nie u 15stego z rzedu dystrybutora....)
Awatar użytkownika
Kuba
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 15:50
Lokalizacja: Gdynia - Warszawa

Post autor: Kuba »

Osobiście używałem ultradźwięków Parallax'a oraz samorobne (nadajnik US i odbiornik US + atmega). Samorobne wychodzą najtaniej :) Parallax'y mają nieco upierdliwy interfejs (trzeba mu wysłać stan wysoki ok. 3ms i on potem odpowiada stanem wysokim którego długość jest zależna od odległości.. przy 20 czujnikach pojawia się już problem z odczytem wszystkich po kolei gdyż trwa to ok. 30ms na czujnik (miałem to na multiplekserach zrobione)

http://www.parallax.com/StoreSearchResu ... fault.aspx

Czujniki IR Sharp'a mają zbyt wąską wiązkę do tego zastosowania. Mój quad ma również docelowo posiadać czujniki, ale chodzi mi po głowie samorobny lidar a nie US/IR
Pozdrawiam
Kuba
Awatar użytkownika
przemas
Posty: 234
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 17:33
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: przemas »

co z tymi czujnikami, mogę jakieś udostępnić do testów takie jakie montuje do furmanek.
ODPOWIEDZ