Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Piotra

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ReMo
Posty: 2133
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 17:24
Lokalizacja: Skoczów,Bielsko

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: ReMo »

http://i.imgur.com/jvEKM6Oh.png%20
Uwalilem przy odlutowywaniu pady i teraz nie wiem bardzo które ścieżki zdrapać.
Może bezpośrednio w jakiś rezystor?
[b]"Tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia"[/b]
PiotrC
Posty: 202
Rejestracja: niedziela 06 sty 2013, 12:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: PiotrC »

Nie został przypadkiem komuś jeden przełącznik ADG719? Ewentualnie jakieś info gdzie można go kupić z szybką dostawą?
Awatar użytkownika
Dexx
Posty: 559
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: Dexx »

Ja chwilowo nie mam dodatkowych, a jedynie gdzie na szybko można kupić to w Farnelu:
http://pl.farnell.com/webapp/wcs/stores ... &st=adg719
W użyciu:
DRC Fury, Legwan, SkyWalker 1900; http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=26&t=21985
Odpoczywają:
Hype FW-190 (1,2m), F4U -5NL (550mm), TREX 450,FT Versa Wing, Tricopter 2.5; Beta 1400;
Awatar użytkownika
marcin314
Posty: 86
Rejestracja: wtorek 13 mar 2012, 08:27
Lokalizacja: Będzin

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: marcin314 »

Witam
Wyjąłem starą głowicę z analogowego tunera (kupiłem 3 płyty za 5 zł) po rozszyfrowaniu wyjść głowica działa lecz je czułość jest do bani. Głowica z chińskiego foxa działa bez anteny na paredziesiąt metrów , a głowica z tunera tylko śnieg dopiero działa z anteną. Także potrzebuje drugą głowicę z takiego chińskiego foxa. Raczej głowice z tunerów sat są bezużyteczne no chyba że ta moja jest uszkodzona.
toto7,Michaś RC, Extra 300, Easy Glider 2, Kiler, X9 Boro09, Bixler2, Graupner ASK14 Aparatury: Turnigy 9XR
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: miś »

To że bez anteny nie odbiera nie oznacza że ma na pewno gorszą czułość.
Może też oznaczać że jest lepiej ekranowana i nie wpuszcza śmieci do siebie przez obudowę.
Porównanie możesz zrobić tylko z podłączonymi antenami.
Pzdr. -----MIŚ-----
PiotrC
Posty: 202
Rejestracja: niedziela 06 sty 2013, 12:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: PiotrC »

Odbiornik poskładany i działa super - i na 5,8 i na 1,2.
Mam tylko 2 problemy:
Czasami jak kręcę pokrętłem zmieniając zapisane częstotliwości i zmienia z jakiejś 5,8 na 1,2 to w momencie przełączania przekaźnika całość potrafi się zresetować albo w ogóle wyłączyć, albo jakieś krzaki na ekranie się pojawiają....

Druga sprawa to - mam zapamiętaną częstotliwość np 1260, po włączeniu nadajnika wybieram tą opcję, na ekranie pojawia się obraz - wszystko idealnie, rssi pokazuje max a po kilku sek, jeżeli nie zablokuje, odbiornik i tak zaczyna szukać innej częstotliwości. W przypadku kanałów na 5,8 nic takiego się nie dzieje. Może to dla tego że mam 2 różne głowice na 1,2 - jedna comtecha, druga fox(?) w jednej rssi max to niecałe 5v a w drugiej odwrotnie - ok 1v. (Po kalibracji diversity działa jak należy)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: miś »

PiotrC pisze:Czasami jak kręcę pokrętłem zmieniając zapisane częstotliwości i zmienia z jakiejś 5,8 na 1,2 to w momencie przełączania przekaźnika całość potrafi się zresetować albo w ogóle wyłączyć, albo jakieś krzaki na ekranie się pojawiają....
Spotkałem się już z podobnym problemem. W momencie przełączania zasilania głowic (poprzez przekaźnik) pojawia się zakłócenie na zasilaniu, które potrafi zresetować niektóre płytki arduino (zależy od ich wykonania). Wystarczy dolutować kondensator 220uF/10V (lub na 16V) pomiędzy wyjścia VCC i GND arduino. Można do samego arduino, można od tyłu płytki diversity.
PiotrC pisze: Może to dla tego że mam 2 różne głowice na 1,2 - jedna comtecha, druga fox(?) w jednej rssi max to niecałe 5v a w drugiej odwrotnie - ok 1v.
To jest powód. Wejdź w menu i wyłącz opcję "Uzywaj AFC". To rozwiąże problem.
Pzdr. -----MIŚ-----
PiotrC
Posty: 202
Rejestracja: niedziela 06 sty 2013, 12:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: PiotrC »

Dzięki!
Szymon
Posty: 992
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 09:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: Szymon »

Płytka Diversity Controler v2, wersja Full (2 x 5.8 + 2 x 1.2 + OLED). Płytka uruchomiona z oboma głowicami FOX + płytka Fox do zasilania i dekodowania 1.2.

Nie działa 5.8 GHz. Tzn. włączeniu zasilania na płytce fox diversity uruchamia się, na chwilę pojawia się logo, później ustawia się Prog 1 (1080MHz). Przekręcenie raz enkoderem w lewo powoduje pojawienie się ekranu:

Kod: Zaznacz cały

5.8G F 8
5880.0 MHz BLAD
Coś robię źle, czy płytka nie działa?
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: pilot »

Szymon pisze:Nie działa 5.8 GHz. Tzn. włączeniu zasilania na płytce fox diversity uruchamia się, na chwilę pojawia się logo, później ustawia się Prog 1 (1080MHz). Przekręcenie raz enkoderem w lewo powoduje pojawienie się ekranu:
A słychać "kłapnięcie" przekaźnika ? To on odpowiada za załączenie głowicy 5,8GHz (obu w przypadku włączonego diversity).
Pozdrawiam
Krzysiek
Szymon
Posty: 992
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 09:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: Szymon »

Ma być słychać przy podłączenia zasilania do płytki? Czy może po przełączeniu którymś zr przełączników?

EDIT

Niestety w żadnym położeniu przełączników nie słychać tyknięcia przekaźnika. Na wejściu przekaźnika jest 5V jednak na pinie VCC głowic 5.8 jest około 0.5V.

Dodam że zasilam całość z płytki Foxa: podłączone 5V, 9V, GND, BB, natomiast nie podłączałem VBAT ponieważ nie mam LCD tylko OLED. A z tego co widzę na schemacie 12V jest potrzebne tylko do zasilania LCD.

EDIT2

Dobra, problem rozwiązany, część 5.8 działa. Problem tkwił nie w urządzeniu, a w schemacie. W pierwszym poście klikałem na schemat V2, a przycisk download pobiera mimo wszystko schemat V1. Na schemacie V2 widać że do działania przekaźnika potrzeba 12V (na V1 brak tej informacji). Po podłączeniu 12V całość ruszyła z kopyta i przekaźnik tyka aż miło!
Awatar użytkownika
Otreblla
Posty: 95
Rejestracja: środa 20 cze 2012, 11:39
Lokalizacja: Olsztyn/Rypin

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: Otreblla »

Drogi Misiu, czy można prosić o dopisanie do tabeli kanałów raceband'y 5,8G? Żeby tak ładnie już w zestawie były obok kolegów A,B,E,F ?
Żeby skończyć musisz najpierw zacząć.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: miś »

No problem, pod warunkiem że też jest tam 8 kanałów, i zapodasz rozpiskę częstotliwości.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: Rurek »

To chyba to:

Kod: Zaznacz cały

RaceBand:
1....5658
2....5695
3....5732
4....5769
5....5806
6....5843
7....5880
8....5917
Jakieś dziwne te kanały.. 7dmy pokrywa się z 8smym z pasma [F] czyli AirWave/Fatshark

Jakby co - wszystko jest tu--> http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=205524#p205524
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Otreblla
Posty: 95
Rejestracja: środa 20 cze 2012, 11:39
Lokalizacja: Olsztyn/Rypin

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: Otreblla »

Jest tak jak Rurek napisał.
Racebandy powstały jak nazwa wskazuje dla wyścigowców, rozrzut między kanałami powiększony do 37MHz pozwala na bezpieczne latanie wielu maszyn na tym samym torze z dodatkową pewnością nie gryzienia się kanałów (czy jakoś tak ;) ).
Żeby skończyć musisz najpierw zacząć.
ODPOWIEDZ