Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Piotra

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Odbiornik AV 1.2GHz - Miniprojekt Piotra i Misia

Post autor: miś »

Kowal pisze:Ale kawkę będzie parzyć "na polu" :roll: :mrgreen:
Bedzie, jak przymocujesz stabilizator zasilania do metalowego kubka na kawę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Odbiornik AV 1.2GHz - Miniprojekt Piotra i Misia

Post autor: Rurek »

miś pisze: to nie jest OSD, czyli nie potrafi nakładać napisów na obraz z odbiornika.
Nigdzie nie wspominałem że to ma być OSD... chodzi mi tylko o to jak ładnie jest zrealizowany graficznie skaner pasma i analizator widma. Tylko tyle i aż tyle. Tu widzę przewagę monitorka nad LCD/OLED bo nie osiągniesz tymi wyświetlaczami rozdzielczości 720x576 :-) Kapujesz o co mi chodzi? Widziałeś ten filmik jak to fajowo się ten skaner prezentuje?
Jeśli osiągasz podobny efekt na OLEDzie czy LCD to ja się nie upieram :-)
A jak nie osiągniesz to wydam 10zł na Arduino i 40zł na kolejny odbiornik 5.8 i se zrobię taki skanerek z monitorkiem 5", ot tak dla gadżetu :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Odbiornik AV 1.2GHz - Miniprojekt Piotra i Misia

Post autor: miś »

Rurek pisze:Tu widzę przewagę monitorka nad LCD/OLED bo nie osiągniesz tymi wyświetlaczami rozdzielczości 720x576 :-)
No i znowu nie poczytał i bredzi... Cytat za http://code.google.com/p/arduino-tvout/
"Currently the output is NTSC or PAL at a resolution of 128x96 by default."
Nie wiem skąd wytrzasnąłeś te 720x576. Tylko mi nie mów że z rozdzielczości PAL'a, bo spectrum czy commodore też pracowało w PAL'u, ale o rozdzielczości 720x576 mogło tylko pomarzyć. I tu jest tak samo.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Odbiornik AV 1.2GHz - Miniprojekt Piotra i Misia

Post autor: Rurek »

miś pisze:No i znowu nie poczytał i bredzi
Fakt, zafiksował się na hasło "PAL" :oops:

Ale...ale nie jest aż tak słabo :-) jak w Commodore czy Spectrum... jest bliżej do Atari :-) ---> https://code.google.com/p/arduino-tvout/wiki/Useage ale fakt - do PALu to jeszcze drugie tyle brakuje.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Odbiornik AV 1.2GHz - Miniprojekt Piotra i Misia

Post autor: miś »

Żeby zakończyć sprawę TV-OUT i jego rozdzielczości. Cytat z przytoczonego tu softu:
#define TV_COLS 128
#define TV_ROWS 96

A co do grafiki na oledzie czy lcd... może kiedyś jak się będę mocno nudził to zrobię ładny, do niczego nie potrzebny skaner-analizator. O ile wystarczy miejsca w procku, i będę się baaardzo nudził.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Odbiornik AV 1.2GHz - Miniprojekt Piotra i Misia

Post autor: miś »

Projekt w postaci ładnego pajączka nie wytrzymał zbyt długo na półce. A więc dostał nową funkcjonalność, czyli sterowanie z pilota IR. Na razie testuję na pilocie od naszego lubianego sterownika do matryc (używam dowolnie zapamiętanych 3 nieużywanych klawiszy z pilota), ale powinno to działać z każdym pilotem na podczerwień (od TV, nagrywarki, karty video ect.). Wystarczy w menu zaprogramować 3 przyciski z pilota i gotowe.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Odbiornik AV 1.2GHz - Miniprojekt Piotra i Misia

Post autor: Rurek »

Dajesz do pieca :-)
We fajny kierunek to idzie ---> pewnie jeszcze chwilkę i dasz się namówić na zrobienie OSD ze skanerem itp :-)
To by była baza walizkowa :-) Pełna integracja 1,2 5,8 matryca Remzibiego i OSD w jednym bebechu. Plus Twoje mody sandiska i baza full wypas :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: miś »

mkrawcz1, Daj info jak Ci dojdą głowice z BG, bo ja zamówiłem 2 dni później :mrgreen:
A projekt stoi z kuli braku głowic do testu...
Rurek pisze:Macie jakiś prosty patent na bezinwazyjne (czyt: nadające się do ponownego użycia :-) ) rozlutowanie puszki?
Płytka w imadło, hotairem grzejemy puszkę (blachę), a jak cyna zmięknie to zdejmujemy płaskoszczypami albo pęsetą.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: mkrawcz1 »

miś pisze:mkrawcz1, Daj info jak Ci dojdą głowice z BG, bo ja zamówiłem 2 dni później :mrgreen:
A projekt stoi z kuli braku głowic do testu...
aye aye, sir
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: miś »

Heh, w końcu przysiadłem do narysowania schematu pełnego diversity na 4 głowice - 2x 1.2G + 2x 5.8G.
Schemat nie zawiera podłączenia wyświetlacza, impulsatora/klawiszy, buzzera i podświetlania wyświetlacza, bo podłącza się identycznie jak w pierwotnym projekcie/schemacie.
Wyszło coś takiego:

Obrazek

Oczywiście możliwe są uproszczenia, jeśli ktoś zrezygnuje z opcji diversity dla któregoś z pasm (może być diversity tylko dla jednego pasma a dla drugiego nie), albo chce odbiornik/diversity tylko na jedno pasmo. Na pytania co można usunąć w danej wersji będę odpowiadał tu, publicznie.

Na schemacie całość jest zasilana z płytki Lawmate/FOX. Na 100% płytka FOXa da rade przy założeniu wyświetlacza OLED (będzie jeszcze jeden schemat jak go podłączyć zamiast LCD), bo ma spory radiator do stabilizatorów. Lawmate może mieć problem z diversity. Bez diversity (czyli jedna głowica 1.2 plus ewentualnie jedna 5.8 plus OLED) spokojnie da radę.
Przy wyświetlaczu LCD lepiej zasilać podświetlanie LCD (albo całość) z osobnego stabilizatora 5V.

Projekt jest jako DIY, czyli do samodzielnego wykonania, i nie będę robił płytek/gotowców do tego projektu.
Dostępne będą schematy i wsad do Arduino. Zastrzegam że komercyjne wykorzystanie projektu wymagać będzie wcześniejszych indywidualnych ustaleń ze mną.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: Rurek »

miś pisze:i nie będę robił płytek/gotowców do tego projektu.
Ale nie masz nic przeciw aby zbiorowym wysiłkiem zmodzić taką płytkę na zasadach non-profit dla każdego chętnego po kosztach jak to już wcześniej przy różnych okazjach bywało?
No to potrzebny jest artysta rysownik w eaglu ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: miś »

Rurek pisze:Ale nie masz nic przeciw aby zbiorowym wysiłkiem zmodzić taką płytkę na zasadach non-profit dla każdego chętnego po kosztach jak to już wcześniej przy różnych okazjach bywało?
No to potrzebny jest artysta rysownik w eaglu ;-)
Hmmm, mogę się zastanowić, ale tu będzie trudno zrobić jedną uniwersalną wersję, bo:
1. Wyświetlacz OLED albo LCD
2. Klawisze albo impulsator
3. Jedno albo dwa pasma
4. Diversity albo nie
5. Pomieszanie dwóch powyższych co daje 8 opcji (0+1, 1+0, 1+1, 0+2, 2+0, 1+2, 2+1, 2+2)

A więc 8 powyższych wersji * dwa różne wyświetlacze daje... 16 różnych wersji płytki ?

No chyba że płytka w wersji "FULL" ze złączami pod oba typy wyświetlaczy, z pinami do podłączenia impulsatora albo klawiszy, a przy rezygnacji z jakiejś opcji głowicowej lutować zworki zamiast niepotrzebnych elementów.
Pozostaje pytanie czy na płytce ma być miejsce na przylutowanie wszystkich 4 głowic, ale w tym przypadku chyba tak.

Mnie się nie chce kombinować i moją wersję 2x1.2 + 1x5.8 poskładam na płytce uniwersalnej dopasowanej do nadbudówki dla FOX'a. Niestety, ale płytki (3szt) w oshpark dla mojej wersji wyszły by ok 80zł, więc sobie daruję, i zrobię na uniwersalce.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: mkrawcz1 »

miś pisze:płytka w wersji "FULL" ze złączami pod oba typy wyświetlaczy, z pinami do podłączenia impulsatora albo klawiszy, a przy rezygnacji z jakiejś opcji głowicowej lutować zworki zamiast niepotrzebnych elementów.
Pozostaje pytanie czy na płytce ma być miejsce na przylutowanie wszystkich 4 głowic, ale w tym przypadku chyba tak.
:mrgreen:
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: profesor »

Miś a rozważaliście opcje sterowanie po i2c dla Transmitera na 5.8GHz, na przykład zamiast odbiorników Video 5.8GHz.
Znam kilka osób co używają Diversity 1.2GHz + Transmitter 5.8GHz 20mW dla gogli Video.
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: miś »

profesor, Nadajnik (dla przesyłu do gogli) to raczej osobne urządzenie i nie będę integrował tego do ODBIORNIKA AV.

A tak na marginesie, ktoś z okolic ma do wypożyczenia nadajnik 5.8G do testów ? Może być jakiś gówniaty, typu 10mW.
Prawdę mówiąc czym mniej mocy tym lepiej, po co mam przy testach siać po paśmie, albo słuchać warczenia wentylatora...
Pytam teraz, bo jak przyjdą głowice 5.8G to znów będzie obsuwa bo nie mam nadajnika. A chciałbym uruchomić mój odbiornik przed zlotem w Skoczowie.

EDIT:
Dziś przyszedł z chińczykowa OLED. Ciut inny, niż złośliwy Crius. Taki: http://www.ebay.com/itm/281497952135 (a właściwie prawie taki, bo dziury mocujące ma okrągłe a nie jajcowate)... Mam Chińczykowi wywalić negatywa za niezgodność przedmiotu z opisem :?: ;-)
No i po pierwsze wymaga innej inicjalizacji niż Crius, ale to już zrobiłem - teraz działają oba (ten nowy używa wewnętrznego powielacza napięcia).
Po drugie ten nie ma problemu z efektem "gwieździstego nieba" - wygląda na to że ma zrobiony obwód resetu tak jak przystało.
Pzdr. -----MIŚ-----
ODPOWIEDZ