Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Piotra

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: NeXuS »

Polutowałem płytkę i uruchomiłem z zewnętrznego zasilania 5/12V, poszło od strzała, ale teraz mam problem. Zacząłem lutować kabelki do płytki foxa. Na wyjściach miałem 8.15V i ok. 5V, czyli prawidłowo. Wylutowałem wyświetlacz i teraz nie wiem czy to miało znaczenie, czy się coś skopało, bo na pierwszym regulatorze mam dalej 8,15V, ale na drugim wzrosło do 6,34V, więc utknąłem na tym. Skopał się regulator 5V?
EDIT: potwierdziłem że napięcie zmienia się po wylutowaniu wyświetlacza, coś się da z tym zrobić?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: miś »

Ej, weź podłącz 12V do gołej płytki fox'a i pomierz napięcia. Jak 5V będzie zawyżone to stabilizator na foxie leży. Jak nie to... czy na płytce diversity masz zamontowany stabilizator 5V (na samej płytce diversity) ?. Jak tak to połączenie dwóch razem może skończyć się takimi kwiatkami jak masz. Dalej gdybał nie będę, bo szkoda czasu i klawiatury jak nie wiem co i jak masz tam podłączone.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia

Post autor: NeXuS »

Na płytce diversity nie wlutowałem stabilizatora, mam oleda. Napięcia mierzę na gołej - odłączonej płytce foxa (partom), na złączu i bezpośrednio na wyjściach stabilizatorów jest to samo - z wyświetlaczem jest 8.15 i 5.1V. Bez 8.15 i 6.34V. Po ponownym wlutowaniu, nawet przytknięciu nóżek, tak, że zapali się jeden segment napięcie znowu maleje.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: miś »

Dziwne, naprawdę dziwne. A może miernik Ci wariuje ? Wszystko działa normalnie ?
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: NeXuS »

Jest tak, po wylutowaniu wyświetlacza jest 6,34V na wyjściu z foxa, ale wystarczy je obciążyć i wraca 5V. Teraz zastanawiam się czy to podłączyć do diversity, czy może jednak dolutować stabilizator 5V na płytce i z foxa brać tylko 12/8V, tym bardziej, że będzie pełna opcja z głowicami 1.2/5.8. Jak będzie korzystniej? L7805 robi lepsze wrażenie od tego wypierdka na płytce fox?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: miś »

Eee tam, przewrażliwiony jesteś. Podpięcie dowolnej głowicy obciąży zasilanie że nie będzie problemu... A z resztą... Masz zamiar odpinać wyświetlacz ? Po co ? A jak rozumiem z podłączonym wyświetlaczem jest OK, więc przestań histeryzować i poskładaj całość do kupy.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia

Post autor: NeXuS »

Ok, po prostu jak się człowiek nie zna to za bardzo kombinuje.
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: kamilborkowski »

Jeśli ktoś miałby problem z niewłączającym się diversity po założeniu obudowy od JR65 (a bez działającym normalnie) to uprzejmie informuję że ta płytka obok głowic 1.2GHz posiada u góry gniazdo którego piny z tyłu mogą zwierać do miedziowanej warstwy na tylnej ściance obudowy.
Przekonałem się o tym na szczęście pomiędzy lotami gdy nagle wyłączyło mi się diversity na statywie i już nie ruszyło (zwarcie powstało pewnie od kołysania się na wietrze + miałem zbyt mały dystans na śrubie mocującej tą płytkę).
Dziękuję za uwagę 8-)
Awatar użytkownika
uszy19922
Posty: 824
Rejestracja: poniedziałek 23 lip 2012, 08:31
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: uszy19922 »

Takie pytanie.
Czy sama fox'owa głowica może być 3m dalej od głownej płytki odbiornika? Chcę mieć odbiornik w bazie, a antene na trakerze na osobnym statywie.
FPV Forever!! :)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: miś »

Teoretycznie tak, ale potrzeba porządnych kabli, a do sygnału BB_OUT z głowicy koniecznie koncentryczny 50 ohm (np RG174). Po za tym przy głowicy musiałbyś dodać kondensatory filtrujące zasilanie i rezystory podciągające I2C. Dużo zachodu.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
uszy19922
Posty: 824
Rejestracja: poniedziałek 23 lip 2012, 08:31
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: uszy19922 »

Kurka ;/
To może prościej odbiornik na statywie. A sam OLED, i ten "potencjometr" w bazie? Puściłbym sobie wszystko kablem VGA, da rade bez żadnych kombinowań?

EDIT - scalenie

Misiu? :)
FPV Forever!! :)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: miś »

Też nie tak prosto. Może łapać zakłócenia i np przestawi Ci kanał podczas lotu...
Możesz tym zdalnie sterować przy pomocy UART'a. 3 przewody zaledwie (albo bezprzewodowo BlueTooth'em).
Po drugiej stronie jakieś Arduino + OLED + przyciski lub impulsator, albo aplikacja na srajfona.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
dual
Posty: 653
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 21:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: dual »

Miś, jest cień nadziei na to że dorobisz do odbiornika funkcję przemiatania częstotliwości w celu wykrycia innych lataczy w okolicy czy zaszumienia danej częstotliwości?
Pozdrawiam

Marcin
Awatar użytkownika
uszy19922
Posty: 824
Rejestracja: poniedziałek 23 lip 2012, 08:31
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: uszy19922 »

Wersja drugi Oled, drugie arduino wydaje się najlepsza.
Byłbyś w stanie misiu napisać mi kod do takiego arduino na bluetooth? By współgrał z odbiornikiem? Rozumiem, że wtedy mogę mieć w pełni uzbrojony odbiornik który działałby jako "standalone", a przy połączeniu przez bluetooth, pozwalał też sterować się z zewnątrz?
FPV Forever!! :)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Odbiornik/Diversity AV 1.2 + 5.8GHz - Projekt Misia i Pi

Post autor: miś »

dual pisze:Miś, jest cień nadziei na to że dorobisz do odbiornika funkcję przemiatania częstotliwości w celu wykrycia innych lataczy w okolicy czy zaszumienia danej częstotliwości?
Przecież jest skaner.
uszy19922 pisze:Byłbyś w stanie misiu napisać mi kod do takiego arduino na bluetooth?
Niestety, nie mam na to czasu. Może ktoś inny napisze. Protokół jest opisany.
uszy19922 pisze:Rozumiem, że wtedy mogę mieć w pełni uzbrojony odbiornik który działałby jako "standalone", a przy połączeniu przez bluetooth, pozwalał też sterować się z zewnątrz?
Dokładnie tak.
Pzdr. -----MIŚ-----
ODPOWIEDZ